МОЛОДЬ. «Шахтар» – «Карпати» – 8:1. (Оновлено)

3-ій тур. 24.07.2011, 12:00. СТБ «Кірша». 100 глядачів. +25°С

Асистенти арбітра – Дмитро Пікінер (Слов’янськ), Андрій Лібстер (Луганськ).
Четвертий арбітр – Антон Ісаєв (Запоріжжя).

«ШАХТАР»: Тетенко (Гальчук, 76), Нойок, Імереков, Ордець, Писко (Жичиков, 80), Малишев, Караваєв, Череда (Стебловський, 46), Кулач (Загорулько, 77), Нехтій (Садоха, 28), Чурко.
Головний тренер – Сергій Попов.

«КАРПАТИ»: Данкович, Гірський, Подоляк, Білий (Савченко, 46), Романчук, Тістик (Чачуа, 68), Озарків, Гордійчук (Страшкевич, 73), Габовда (Семчук, 82), Костевич, Пучковський (Токар, 26).
Запасні: Ільющенков, Ботвинник.
Старший тренер – Андрій Сапуга.

Голи: Караваєв, 20, 44, Садоха, 34, Чурко, 61, 71, 90+3, Кулач, 64, Загорулько, 88 – Гордійчук, 26.

Попередження: Череда, 32, Садоха, 55 – Гірський, 21, Гордійчук, 65.

Вилучення: Гірський, 23 (друге попередження).

Суттєво омолодивши склад, молодіжна команда «Карпат» у матчі 3-го туру першості України в Донецьку зазнала розгромної поразки від «Шахтаря». Фінальний свисток зафіксував рахунок 8:1 на користь донеччан.

Поєдинок молодіжок «Шахтаря» і «Карпат» повинен був відбутися вчора у столиці Донбасу на полі РСК «Олімпійський» о 18:00. Однак злива, яка розпочалася незадовго до початку зустрічі, так і залишила команди у роздягальні. Спочатку суддівська бригада разом з інспектором ФФУ відклали початок матчу на годину. Але «небесна канцелярія» не змилостивилася над організаторами та учасниками футбольного дійства і в підсумку після консультацій з дирекцією Прем’єр-ліги та керівництвом обох команд було прийнято рішення перенести гру на сьогодні. Змінили і місце проведення – поєдинок відбувся на спортивно-тренувальній базі господарів «Кірша».

Рідна база допомогла молодіжці «Шахтаря» домінувати на полі упродовж всього ігрового часу. В принципі, цього можна було сподіватися. Адже «Карпати» вийшли на гру в суттєво оновленому складі. Причому майже всі новачки, а вони склали майже половину команди, не просто вперше вийшли на поле у матчі молодіжної першості, а взагалі до сьогоднішнього дня в офіційних поєдинках грали виключно на рівні дитячо-юнацького футболу. Хоча зрозуміло, гості аж ніяк не очікували на такий розгром. Навряд чи думали про виграш з таким рахунком до матчу і господарі. Так, у складі карпатівців було чимало зовсім «зелених» хлопчаків, але ж були і достатньо досвідчені гравці, в активі яких є вже й ігри за головну команду клубу. Але давайте не будемо забігати наперед.

«Шахтар» з перших хвилин захопив ініціативу і з кожною хвилиною піднімав температуру напруги у володіннях Данковича. Однак перші атаки «помаранчево-чорних» гості хоча й не без проблем, та все ж відбивали. Так тривало до 20-ої хвилини, коли захисник «Карпат» Подоляк, намагаючись головою вибити м’яча подалі, у підсумку скинув його під удар Караваєву і той в дотик переправив круглого у сітку – 1:0.

А ще за три хвилини стався епізод, який суттєво вплинув на подальший перебіг подій у грі. Захисник «зелено-білих» Гірський, єдиний у лінії оборони, хто має певний досвід виступів на серйозному рівні, грубо зіграв проти нападника донеччан Нехтія. Порушення карпатівця цілком тягнуло на «гірчичник». Арбітр зустрічі саме так і оцінив дії Степана. Але вся проблема полягала в тому, що двома хвилинами раніше, він вже отримав попередження. Тож з середини першого тайму нашій команді довелося грати не лише в чисельній меншості, а ще й з абсолютно «зеленим» захистом. І «дозріла» наша оборона доволі швидко.

Однак спершу, коли Гірський залишив поле, здалося, що його вилучення, як це не парадоксально звучить, піде на користь нашій команді. Карпатівці активізувалися, почали, як то кажуть, відпрацьовувати за себе і за того хлопця, і навіть відновили рівновагу в рахунку. Причому зробили це дуже швидко. На 26-й хвилині Габовда подав кутовий з лівого флангу атаки на ближню стійку. Кіпер господарів Тетенко у стрибку намагався заволодіти м’ячем, але не зумів його зафіксувати і Гордійчук встиг проштовхнути круглого у дальній кут – 1:1.

На жаль, запалу підопічним Андрія Сапуги вистачило не на довго. Рахунок 1:1 протримався менше десяти хвилин. А вдруге вивів донеччан вперед Садоха, який замінив Нехтія. Останній зусиллями Гірського, про що йшлося вище, отримав травму і за кілька хвилин попросив заміну. Зауважимо, що Садоха, який його поміняв, є львів’янином і до закінчення навчання у 8-му класі навчався у СДЮШОР «Карпати». Однак «засвітившись» три роки тому на фінальному турнірі першості ДЮФЛ України, «відгукнувся» на пропозицію перейти в Академію ФК «Шахтар». А гол він забив з меж карного майданчика, коли наші захисники після затяжної атаки суперника, яка ніби то вже закінчилася, не зуміли винести м’яча з карного. І Садоха з-під Токаря, який замінив нападника Пучковського, але діяв на позиції, яку до вилучення займав Гірський, ударом метрів з 7-8 не залишив Данковичу жодних шансів на порятунок – 2:1.

Не найкращим чином, м’яко кажучи, зіграла наша оборона і наприкінці першого тайму, коли дозволила Караваєву в дотик пробити по своїх воротах з меж карного майданчика після передачі верхом Писко з лівого флангу атаки. За рахунку 3:1 на користь «Шахтаря» команди пішли на перерву.

Можна не сумніватися, що у перерві в роздягальні «Карпат» відбулася серйозна розмова. На жаль, результату вона не дала. «Зелено-білі» й надалі ніяк не могли налагодити гру в обороні й практично кожна атака господарів несла собою загрозу нашим воротам. Данкович намагався виправляти помилки своїх малодосвідчених захисників, але вдавалося це йому не так часто, як того вимагала ситуація. От і довелося йому у другій половині зустрічі ще аж п’ять разів діставати м’яча з сітки своїх воріт. Причому, що характерно, знову, як і в першій половині матчу, перші 15 хвилин тайму наша оборона діяла більш-менш успішно, а далі дала тріщину, яку так і не вдалося «задраяти» до самого фінального свистка. Напевно символічно, що останній гол ми пропустили вже в компенсований арбітром час. А забив його Чурко, який в такий спосіб оформив «хет-трик».

Що ж до атакувальних дій нашої команди, то їх практично й не було. Так, старався перехоплювати м’яча у середині поля Тістик. І в принципі зіграв він не погано, але його намагання організувати щось схоже на атаку не знаходили підтримки у партнерів. Ще були поодинокі вилазки Гордійчука і Габовди. Однак назвати їх осмисленими атаками можна лише з величезною натяжкою.

Втім, посипати голову попелом напевно не потрібно. Так, сьогодні наша молодіжка отримала ляпаса, який ще довго буде у нас у всіх занозою сидіти в пам’яті. Але ж не можна забувати, що в команду прийшов новий тренер, який почав будувати новий колектив буквально з минулого понеділка, коли до команди приєдналася ціла група цьогорічних випускників клубних Академії та СДЮШОР. Тому напевно треба підтримати і хлопців, і їхнього тренера та запастися трохи терпінням. Адже однозначно в кожного з них є потенціал, який після дитячого футболу їм належить розкрити тепер на значно більш високому рівні. Будемо сподіватися, що це їм вдасться. А нинішнє приниження стане для них додатковим стимулом до повсякденної важкої праці на тренуваннях.