Ліга Європи: 3-й кваліфай-раунд. Перші матчі

Вчора ввечері відбулися перші матчі третього раунду кваліфікації Ліги Європи сезону 2011/2012. Серед учасників цього раунду змагань і дві українські команди, які грали проти представників Ірландії: львівські «Карпати», що обіграли «Сент-Патрікс» (2:0) і полтавська «Ворскла», яка не змогла здолати опір «Слайго Роверс» (0:0).

У третьому кваліфікаційному раунді Ліги Європи УЄФА на євроарену в цьому сезоні вийшли перші представники Іспанії, Італії та Німеччини, але ні для кого цей вечір не видався легким.

Переможець турніру 2010 року мадридський «Атлетико» підсолодив собі життя – після того, як у четвер був затверджений перехід його зіркового форварда Серхіо Агуеро в англійський «Манчестер Сіті» – домашньою перемогою над норвезьким «Стрьомсгодсетом» (2:1).

Окрім трансферу Агуеро, «Атлетико» також засмутила звістка про бразильського форварда Дієго, котрий вибув із ладу на півроку через травму коліна. Тож наставнику мадридців Грегоріо Мансано певним чином розрадою стала результативна гра Хосе Антоніо Рейєса. Він відзначився двічі, після чого радість господарів була дещо затьмарена вилученням Міранди і голом суперників у виконанні Ойвінда Сторфлора.

Італійський «Палермо» відчув неабияке полегшення після того, як фінальний свисток його матчу із швейцарським «Тюном» зафіксував нічию 2:2. Рахунок відкрив гравець гостей Беньямін Люті. Згодом Йосип Іличич відновив рівновагу, але Марк Шнайдер знову схилив шальки терезів на користь своєї команди. В підсумку, від фіаско італійців урятував на другій компенсованій хвилині Фабріціо Мікколі, який розпочав гру на лаві запасних.

«Майнц» наробив багато галасу в Німеччині минулого сезону, фінішувавши на п’ятому місці, однак відзначитися яскравим дебютом на євроарені клубу не вдалося. Команда Томаса Тухеля вийшла вперед зусиллями Ніко Бунгерта на 31-й хвилині домашнього матчу проти румунського «Газ-Метана», однак гості «вибухнули» за півгодини, вирвавши нічию завдяки Таєру Бавабу.

АЕК із Ларнаки в попередньому колі розгромив на виїзді «Флоріану» з результатом 8:0. Кіпріоти вирішили не зупинятися на досягнутому, вдома забивши три м’ячі у ворота чеської команди «Млада-Болеслав». Інший представник Кіпру – «Омонія» – також може занести минулий вечір собі в актив. Із тим же рахунком дружина Неофітоса Ларку взяла гору над нідерландським «Ден Хагом». Утім, не всі команди з Кіпру зіграли в четвер удало. «Анортосіс» у рідних стінах поступився македонському клубу «Работнічки» – 0:2.

Празька «Спарта» вже може готуватися до стикового раунду – хет-трик Леонарда Квеуке допоміг столичному клубу розгромити вдома боснійський «Сараєво» з рахунком 5:0. Хорватський «Спліт» домігся нульової нічиєї в дуелі з англійським «Фулхемом». Інший клуб зі Спліта – «Хайдук» – під орудою Красимира Балакова зазнав мінімальної поразки в Англії в протистоянні зі «Сток Сіті». Це був перший єврокубковий матч англійського клубу за 37 років, і британці перемогли завдяки голу захисника Джонатана Вудгейта, який відзначився вже на третій хвилині. Французький «Ренн» на виїзді здолав грузинський «Металург» із Руставі (5:2), котрий із 62-ї хвилини грав удесятьох.

Ліга Європи-2011/2012. 3-й кваліфай-раунд. Перші матчі

26 липня
«Бней-Єгуда» (Ізраїль) – «Хельсінборг» (Швеція) 1:0 (1:0)
Гол: 1:0 – Гальван (41)

28 липня
«Шльонськ» (Польща) – «Локомотив» (Софія, Болгарія) 0:0

АЕК (Ларнака, Кіпр) – «Млада Болеслав» (Чехія) 3:0 (0:0)
Голи: 1:0 – ван Дейк (62 пенальті), 2:0 – Гарсія (73), 3:0 – де Клер (90+4)

«Вентспілс» (Латвія) – «Црвена Звезда» (Сербія) 1:2 (1:1)
Голи: 0:1 – Калудьєровіч (10), 1:1 – Вишняков (44), 1:2 – Бруно Мезенга (90+3)

«Аланія» (Росія) – «Актобе» (Казахстан) 1:1 (0:1)
Голи: 0:1 – Мане (11), 1:1 – Бураєв (60)
Вилучення: Сідельніков (65) – (Акт.)

«Олімпія» (Любляна, Словенія) – «Аустрія» (Австрія) – 1:1 (0:1)
Голи: 0:1 – Лінц (33), 1:1 – Вршіч (60)

«Олесунд» (Норвегія) – «Ельфсборг» (Швеція) – 4:0 (1:0)
Голи: 1:0 – Окоронкво (5), 2:0 – Баррантес (56), 3:0 – Ларсен (72), 4:0 – Аугустссон (74, автогол)

«Металург» (Руставі, Грузія) – «Ренн» (Франція) – 2:5 (1:3)
Голи: 0:1 – Букар (17), 0:2 – Букар (31), 1:2 – Майсурадзе (41), 1:3 – Пітройпа (42), 1:4 – Фере (49), 2:4 – Размадзе (56, пенальті), 2:5 – Пітройпа (70)

«Зальцбург» (Австрія) – «Сеніца» (Словаччина) – 1:0 (0:0)
Гол: 1:0 – Де Вітор Сантьяго (75)

«Анортосіс» (Кіпр) – «Работнічки» (Македонія) – 0:2 (0:0)
Голи: 0:1 – Петровіч (71), 0:2 – Велікоскі (82)

«Спарта» (Прага, Чехія) – «Сараєво» (Боснія та Герцеговина) – 5:0 (2:0)
Голи: 1:0 – Квек (5), 2:0 – Сьонко (36), 3:0 – Квек (69), 4:0 – Подані (90), 5:0 – Квек (90)

«Волеренга» (Норвегія) – ПАОК (Греція) – 0:2 (0:0)
Голи: 0:1 – Віейрінья (72), 0:2 – Гарсія Перес (90)

«Янг Бойз» (Швейцарія) – «Вестерло» (Бельгія) – 3:1 (2:1)
Голи: 1:0 – Фарнеруд (22), 2:0 – Деген (33), 2:1 – Брюльс (34), 3:1 – Деген (79)

«Бурсаспор» (Туреччина) – «Гомель» (Білорусь) – 2:1 (0:1)
Голи: 0:1 – Кузьменок (42), 1:1 – Азіз (52), 2:1 – Каш (72)

«Хапоель» (Тель-Авів, Ізраїль) – «Вадуц» (Ліхтенштейн) – 4:0 (2:0)
Голи: 1:0 – Канада (24), 2:0 – Тамуз (45), 3:0 – Дамарі (49), 4:0 – Коен (82)

«Омонія» (Кіпр) – «Ден Хааг» (Нідерланди) – 3:0 (1:0)
Голи: 1:0 – Олександр (32, пенальті), 2:0 – Ренхіфо (58), 3:0 – Крістоф (77).

«Спліт» (Хорватія) – «Фулхем» (Англія) – 0:0

«Левськи» (Болгарія) – «Спартак» (Трнава, Словаччина) – 2:1 (0:0)
Голи: 0:1 – Томачек (80, пенальті), 1:1 – Гаджев (89), 2:1 – Арс (90)

«АЗ Алкмар» (Нідерланди) – «Яблонець» (Чехія) – 2:0 (0:0)
Голи: 1:0 – Вернблум (64), 2:0 – Гудмундссон (88)

«Газіантепспор» (Туреччина) – «Легія» (Варшава, Польща) – 0:1 (0:0)
Гол: 0:1 – Радовіч (51)

«Динамо» (Бухарест, Румунія) – «Вартекс» (Хорватія) – 2:2 (2:2)
Голи: 1:0 – Шушац (6, автогол), 2:0 – С. Моті (16), 2:1 – Шасер (43), 2:2 – Вугрінець (45)

«Діфферданж» (Люксембург) – «Олімпіакос» (Волу, Греція) – 0:3 (0:0)
Голи: 0:1 – А. Шембрі (67), 0:2 – В. Монхе (71), 0:3 – Солакіс (90)

«Пакш» (Угорщина) – «Хартс» (Шотландія) – 1:1 (1:1)
Голи: 1:0 – Сіпекі (32), 1:1 – Хемілл (45)

«Железничар» (Боснія та Герцеговина) – «Маккабі» (Тель-Авів, Ізраїль) – 0:2 (0:0)
Голи: 0:1 – Колаутті (47), 0:2 – Колаутті (56)

«Брюгге» (Бельгія) – «Карабах» (Азербайджан) – 4:1 (1:0)
Голи: 1:0 – Влемінкс (9), 2:0 – Васкес (55), 2:1 – Алієв (62), 3:1 – Донк (71), 4:1 – Дірар (83)

«Майнц» (Німеччина) – «Газ-Метан» (Румунія) – 1:1 (1:0)
Голи: 1:0 – Бунгерт (31), 1:1 – Аль Баваб (60)

«Палермо» (Італія) – «Тюн» (Швейцарія) – 2:2 (1:1)
Голи: 0:1 – Люті (6), 1:1 – Ілічіч (13), 1:2 – Шнайдер (56), 2:2 – Мікколі (90)

«Сток Сіті» (Англія) – «Хайдук» (Хорватія) – 1:0 (1:0)
Гол: 1:0 – Волтерс (2)

«Насьонал» (Португалія) – «Хьоккен» (Швеція) – 3:0 (3:0)
Голи: 1:0 – Луїс Алберто (13), 2:0 – Матеуш (18), 3:0 – Матеуш (45)

«Атлетико» (Іспанія) – «Стрьомсгодсет» (Норвегія) – 2:1 (0:0)
Голи: 1:0 – Рейес (54), 2:0 – Лопес (74), 2:1 – Сторфлор (80)

«Мідтьюлланд» (Данія) – «Віторія» (Гімарайнш, Португалія) – 0:0

«Рід» (Австрія) – «Брондбю» (Данія) – 2:0 (1:0)
Голи: 1:0 – Мадер (33), 2:0 – Ройер (46)

«КР Рейк’явік» (Ісландія) – «Динамо» (Тбілісі, Грузія) – 1:4 (1:1)
Голи: 1:0 – Балдвінссон (2), 1:1 – Кахелішвілі (38), 1:2 – Ягуе (50), 1:3 – Хіско (61, пенальті), 1:4 – Лехтадзе (67)