“Кривбас” – “Чорноморець” – 1:0

Кривбас - Чорноморец - 1:0

Ну ось і дочекались – «Кривбас» у стані лідерів.

Перегравши мінімально (1:0) одеський «Чорноморець» на власному полі, криворіжці увійшли до трійки лідерів! Хоча, безумовно, ця позиція є доволі умовною – чемпіонат лише почався, й головні матчі ще попереду.
Перший тайм пройшов за відчутної ігрової та територіальної переваги господарів поля. Інколи складалося враження, що гості близькі до паніки й не знали, що робити у наступну мить – настільки великою була перевага господарів поля в першій половині гри.

Зі стартовим свистком кривбасівці пішли в атаку, намагаючись відразу зламати опір одеситів. Гості відчайдушно захищались й на деякий час (а це приблизно хвилин 15-20) навіть не думали про контргру. Вже в перші 5 хвилин «Кривбас» створив три гострих моменти біля воріт Безотосного, але у завершальній стадії криворіжці діяли не дуже точно. На 8-й хвилині матчу воротар гостей був змушений ліквідувати загрозу біля власних воріт лише за допомогою ніг. Через дві хвилини Костишин небезпечно прострілював з флангу. Комбінацію завершував Федорчук, але влучив у захисника. Через 4 хвилини Валєєв міг відкривати рахунок у матчі, коли непомітним рухом ноги з меж воротарського майданчика переправляв м’яч в кут воріт «Чорноморця», але захисники гостей встигли переправити м’яч на кутовий.

Лише після цього гості провели першу більш-менш гостру атаку на ворота Бойка. З середньої відстані бив Шиманек, але цей удар для воротаря господарів поля важким не став. Й знову «Кривбас» в атаці. Затяжна атака господарів поля в середині тайму довгий час ніяк не завершувалась ударом по воротах. Нарешті по воротах пробивав Костишин, але захист «Чорноморця» діяв самовіддано й загрозу ліквідував.

Наставник «Кривбасу», вочевидь, був не зовсім задоволений діями Руслана Костишина й став готувати заміну. На 27-й хвилині на полі з’явився Бабатунде, якому судилося стати героєм поєдинку. Вже через 3 хвилини після своєї появи на полі Міхель відкрив рахунок у матчі. Підхопивши м’яч на власній половині поля, нігерієць у супроводі «почесного ескорту» пройшов з ним до штрафного майданчика й з лінії сильно пробив. М’яч від стійкі влетів у ворота – 1:0!

Після забитого голу «Кривбас» не скинув обертів й намагався збільшити свою перевагу. Гострі атаки слідували одна за одною, але до завершального удару справа не доходила. Шанс зрівняти рахунок гості отримали лише наприкінці першої половини гри. Після подачі з флангу небезпечно головою пробивав Бурдужан, але Бойко був уважним й чітко зреагував на цей удар. У кінцівці тайму активний Бабатунде намагався переграти кількох оборонців гостей, але в останню мить втратив м’яч.

У першому таймі «Кривбас» на фоні «Чорноморця» мав настільки переконливий вигляд, що здавалось у другому таймі проблем з суперником не виникне. Але попереду були ще 45 хвилин матчу.
Другий тайм пройшов за іншим сценарієм, аніж перша половина гри. «Кривбас» зменшив швидкості й став супернику більше, ніж раніше. Гості вже мали змогу контролювати м’яч та організовувати контргру. Довгий час гострих моментів не виникало біля воріт суперників. «Кривбас» діяв більше від оборони, а «Чорноморець» ніяк не міг налагодити атакувальних дій. Поодинокі зусилля Цигирлаша, Васіна та Діденка великої загрози для воріт «Кривбасу» не складали.

У середині другого тайму «Кривбас» збільшив швидкості й потроху став оволодівати ініціативою в матчі. Бартуловіч пробивав штрафний удар, але після рикошету м’яч пішов на кутовий. Після його розіграшу та навісу Канкави по воротах пробивав Валєєв – м’яч опустився зверху на сітку воріт. До того ж арбітр зафіксував офсайд. Через кілька хвилин Бартуловіч та Валєєв знову опинились в центрі уваги. Перший віддав гостру передачу, а другий намагався результативно завершити зусилля партнерів, та в останню мить захисники гостей вибили м’яч з-під ноги кривбасівця. «Чорноморець» намагався будь-що перехопити ініціативу, вирівняти гру та зрівняти рахунок, але було важко зрозуміти – за рахунок чого гості мають це зробити. Цілісної гри одесити не показували. А за такого стану речей переграти господарів було вкрай важко. До того ж на 86-й хвилині гості залишились в меншості – за гру рукою друге попередження отримав Зубейко й був змушений залишити поле.

Кінцівка гри пройшла в сумбурних атаках обох команд. Кривбасівці в останні хвилини більше володіли м’ячем й навіть могли в компенсований час збільшити свою перевагу. Лисенко віддавав передачу на Валєєва, але цей пас був не надто точним. Валєєв таки дістався м’яча, але момент вже було втрачено.

Фінальний свисток арбітра зафіксував впевнену перемогу «Кривбасу» – 1:0. Перемогу, що вивела криворіжців в лідери. Але нагадаємо ще раз – зіграно лише чотири тури й головні матчі попереду.

«Кривбас»: Бойко, Петров, Федорчук, Самодін (Лисенко, 54), Костишин (Бабатунде, 27; Єслінек, 88), Бартуловіч, Канкава, Лобжанідзе, Матіч, Лисицький-к, Валєєв.

«Чорноморець»: Безотосний, Ковальчук, Рожок (Каськов, 78), Діденко-к (Тащи, 74), Васін, Шиманек (Донець, 46), Бурдужан, Цигирлаш, Зубейко, Кутас, Політило.