Артем Федецький зіграв за збірну проти шведів

Пропустивши гол вже в компенсований арбітром час другого тайму, збірна України на полі харківського ОСК «Металіст» з мінімальним рахунком 0:1 поступилася команді Швеції у товариському матчі. У складі «синьо-жовтих» усі 90 хвилин відіграв правий захисник «Карпат» Артем Федецький.

Товариський матч

Україна – Швеція – 0:1 (0:0)

10 серпня. Харків. ОСК «Металіст». Початок 21:00

Судді: Паоло Тальявенто, Джорджіо Ніколлаї, Сіммоне Гяндаї (усі – Італія).

УКРАЇНА: Дикань, Девич, Мандзюк, Калиниченко (Коноплянка, 55), Ротань (Едмар, 73), Чеберячко, Воронін (Мілевський, 45+1), Шевченко (Антонов, 58), Тимощук, Федецький, Гай.
Запасні: Рибка, Кучер.
Головний тренер – Олег Блохін.

ШВЕЦІЯ: Ісакссон, Вендт, Герндт (Ольссон, 82), Гранквіст, Елмандер (Хюсен, 67), Чельстрьом (Вернблом, 46), Свенссон, Ларссон (Екдаль, 59), Бахрамі (Вільгельмcсон, 26), Майсторович, Лустіг (Сафарі, 62).
Запасний: Ханссон.
Головний тренер – Ерік Хамрен.

Гол: Гюнсен, 90+2.

Попередження: Девіч,70.

Надії Олега Блохіна на те, що на харківському «Металісті» він уже матиме змогу награвати кістяк команди, котра візьме участь у Євро-2012, не справдилися. Через травми були відсутні Дмитро Чигринський, Ярослав Ракицький, Тарас Михалик, Олександр Шовковський, Андрій Русол, Андрій Ярмоленко, Олег Гусєв. Не набрали належних кондицій після пошкоджень Андрій П’ятов та Тарас Степаненко, а Олександра Алієва, Євгена Хачеріді та Дениса Олійника наставник не викликав, бо незадоволений їхнім поточним рівнем.

У Швеції головною втратою став нападник «Мілана» Златан Ібрагімовіч, котрому наставник Ерік Хамрен дозволив залишитись разом з клубом. Відтак, не стало сюрпризом, що більш зіграна команда шведів домінувала в стартовому відрізку гри. До по-справжньому гострих моментів біля воріт Андрія Диканя справа довгенько не доходила, але підвищена напруга таки відчувалась. Час від часу українці переводили гру на половину поля суперників, але загалом все ж таки більше діяли на контратаках.

У одній з них на 28-й хвилині Марко Девіч заробив штрафний удар, котрий чудово виконав Максим Калініченко – Андреас Ісакссон з великими труднощами перевів м’яч на кутовий. За кілька хвилин уже Андрій Шевченко прекрасно пробив зі «стандарту», але голкіпер знову виручив гостей. За мить він врятував шведів, опинившись віч-на-віч із Девічем. Несамовита п’ятихвилинка завершилася дуже небезпечним розіграшем кутового у виконанні скандинавів, що увінчався неточним ударом Йохана Елмандера.

Кінцівка тайму, як і початок, залишилася за гостями: Андрію Диканю довелося двічі рятувати синьо-жовтих після виходу один на один Крістіана Вільгельмссона та відмінного удару Себастьяна Ларссона з-за меж карного майданчика. Александр Герндт одразу по перерві вкотре вказав на проблеми українців у центрі оборони, але і з його пострілом голкіпер упорався. Згодом гострими ударами обмінялися Олексій Гай та найактивніший серед гостей Вільгельмссон, після чого суперники надовго взяли паузу.

Наприкінці матчу господарі були значно активніші, намагаючись з усіх сил вирвати перемогу. Зокрема, дуже старалися дебютанти збірної Олексій Антонов та Едмар. Двічі був близьким до успіху Євген Коноплянка, проте його удари зі штрафних парирував бездоганний Ісакссон. А завершилось все зовсім погано для господарів – Тобіас Хюсен на другій доданій хвилині вискочив на побачення з Диканем і забив переможний для шведів гол.