ДЮФЛУ: Огляд матчів 1-го туру

Минулими вихідними стартувала ХІІ першість Дитячо-юнацької футбольної ліги України. Як завжди, попередній турнір у чотирьох вікових групах розпочинається із зональних змагань. Вісім команд – по чотири Академії ФК «Карпати» та клубної СДЮШОР – за  путівки у фінальний турнір борються в Західній зоні. Перший тур юні карпатівці відіграли майже відмінно – сім перемог і одна гостьова поразка.

U-14
Для наймолодших команд перший тур став ще й їхнім дебютом у ДЮФЛУ. Тому зрозуміло, що в діях усіх гравців було помітно хвилювання. Тим не менше обидві наші команди зіграли добре і записали до свого активу перші перемоги. «Академіки» грали в Ужгороді проти одноліток з тамтешньої СДЮШОР. Обидва тайми пройшли за переваги підопічних Олега Родіна, але матеріалізувати її в голи їм вдалося лише по перерві завдяки дублю Андрія Малецького. Спочатку він «накрутив» трьох суперників, увійшов в карний і вразив ближню «дев’ятку», а потім без шансів для воротаря пробив під поперечку з 11-метрової позначки – 2:0.

Ще більш переконливо обіграли свого суперника, моршинську «Скалу», «школярі» – 4:1. У цій грі також не обійшлося без «дубля». Його автором ще в першій половині зустрічі став Андрій Стефанишин, який двічі вдало зіграв після подачі корнера. Два м’ячі забили підопічні Тараса Ткачика і по перерві. Їх авторами стали Юрко Іваночко, який продемонстрував індивідуальну майстерність та Сергій Валенко. Що ж до голу в наші ворота, то гості його забили з пенальті на початку другого тайму. Зазначимо, що карпатівці також били з точки, але капітан команди Максим Нелюбін пробив повз рамку.

U-15
Поєдинок в Дублянах між 15-річними «академіками» і їхніми однолітками з ужгородської СДЮШОР пройшов за повної переваги нашої команди. От тільки з реалізацією гольових моментів у підопічних Тараса Павліша ніяк не складалося. Забити вдалося тільки раз. На 12-й хвилині другого тайму Олексій Гуцуляк, розігравши «стіночку» з Володею Синицею, вискочив один-на-один з воротарем і майстерно підсік м’яча над кіпером – 1:0.

Натомість чинні чемпіони ДЮФЛУ, вихованці СДЮШОР «Карпати» у гостях в Моршині не мали проблем з суперником, обігравши його більш ніж переконливо – 4:0. В кінці першого тайму Мар’ян Швед вивів на очне побачення з воротарем Олега Стефанишина і той відкрив рахунок. Він же завершив влучним ударом і масовану атаку одразу по перерві. Згодом Швед вдало зіграв на добиванні. А на останній хвилині простріл Андрія Паснака вдало замкнув Назар Вербний.

U-16
По три голи забили у ворота своїх суперників гравці наших команд U-16. «Академіки» (тренер – Роман Гнатів) свою повну перевагу в Ужгороді матеріалізували лише по перерві, коли «дублем» відзначився Володимир Гладкий. А між його голами після передачі з флангу влучним ударом відзначився Дмитро Полюганич, тож у підсумку – 3:0.

Лише після відпочинку схилили шальки терезів на свій бік і «школярі». У грі з «Скалою» підопічні Валерія Горячого першими відкрили рахунок (Влад Вочук), але моршинці зуміли відігратися. Однак у другій половині зустрічі крапки над «і» розставив «дубль» Івана Дині, який спочатку реалізував вихід сам-на-сам, а згодом був першим на добиванні – 3:1

U-17
У турнірі найстарших обидві наші команди пропускали першими. Але якщо «академіки» (тренер – Іван Павлюх) у домашній грі з ужгородцями завдяки «дублю» новачка команди Миколи Ковталюка, який спочатку ще до перерви майстерно пробив метрів з 16-ти, а на початку другого тайму вдало зіграв головою на добиванні, і дальньому удару Андрія Баляна наприкінці зустрічі зуміли не тільки відновити рівновагу, а й виграти – 3:1, то «школярі» зазнали поразки.

Поразка підопічних Романа Деркача є прикрою не лише з огляду на те, що трохи змазала переможний старт карпатівських команд у новому сезоні, а й тому, що у гостьовій грі вони виглядали краще за одноліток зі «Скали». Однак три помилки наших оборонців призвели до голів. А у відповідь «зелено-білі» провели лише дві результативні атаки: Назар Мельничук потужно і влучно пробив з-за меж карного, а Ігор Корчинський переправив круглого у сітку після флангової передачі. Тож поразка – 2:3, але це лише перша гра сезону.

Дитячо-юнацька футбольна ліга України. 1-й тур.