Асистенти арбітра: Олег Муравйов (Маріуполь), Олексій Андреєв (Донецьк).
Четвертий арбітр – Євген Арановський (Київ).

«КАРПАТИ»: Богатінов, Федецький, Балажіц, Мілошевіч, Авелар, Даушвілі, Ткачук, Худоб’як (Голодюк, 64), Ксьонз, Кополовець (Лукас, 69), Гладкий (Зеньов, 84).
Запасні: Тлумак, Гірський, Озарків, Михальов.

«ВОЛИНЬ»: Шеліхов, Сімінін, Шиков, Масло, Леандро, Шарпар, Ізворану (Шумахер, 83), Герасимюк, Насонов (Пищур, 81), Савич (Павлов, 60), Майкон.
Запасні: Неділько, Шандрук, Скоба, Лопес, Павлов.
Головний тренер – Анатолій Дем’яненко.

Гол: Гладкий, 72.

Попередження: Кополовець, 41, Гладкий, 77 – Леандро, 87.

Опинившись на дні турнірної таблиці за чотири тури до завершення чемпіонату, «Карпати» в сьогоднішній грі з «Волинню» влаштовувала лише перемога. Саме з думкою про три очки вийшли на поле «зелено-білі», в стартовому складі яких у порівнянні з кубковим матчем проти «Чорноморця» не відбулося жодних змін. Напевно тренери нашої команди керувалися неписаним правилом, що переможний склад не міняють. А ще оптимізму карпатівцям та їхнім вболівальникам до гри додавав той факт, що арбітр сьогоднішнього матчу киянин Сергій Даньковський по одному разу обслуговував матчі за участі нашої команди в 2008–2011 роках і в кожному з них «Карпати» святкували перемогу.

Гра розпочалася з атак «Карпат», які володіли територіальною перевагою до самого свистка на перерву. Причому господарі намагалися діяти якомога ширше, намагаючись максимально розтягнути редути волинян. Свої атаки «зелено-білі» проводили як по лівому, так і по правому флангах. Були намагання прорватися і по центру. По-більшості, справа доходила лише до напівмоментів, але в двох епізодах «зелено-білі» змусили зірватися глядачів на трибунах зі своїх місць. Однак до взяття воріт справа так і не дійшла. Першим нагоду відкрити рахунок мав Ксьонз, коли на 13-ій хвилині прийняв круглого в карному майданчику, розвернувся і пробив метрів з семи – Шеліхов в останній момент встиг викинути руку і відбити м’яча, який, напевне, багато хто вже бачив у сітці. А за хвилину вже Авелар смачно приклався по сфері, намагаючись метрів з 20-ти трохи лівіше центру вразити ближню «дев’ятку», але м’яч пройшов у кількох десятках сантиметрів поруч з хрестовиною. Упродовж наступних півгодини гри подібних за напругою моментів «Карпатам» більше створити не вдалося. Що ж до атакувальних дій «Волині», то їх у перші 45 хвилин в підопічних Анатолія Дем’яненка практично не було. Лише ближче до кінця тайму партнери намагалися вивести по центру в прорив Майкона, але наміри гостей розгадав Богатінов, який вчасно вийшов з воріт і випередив бразильця. Тож на перерву суперники пішли за «сухого» рахунку.

На другий тайм команди вийшли у тих самих складах. За великим рахунком не змінився і малюнок гри. Щоправда, на відміну від першої половини зустрічі, першими по-справжньому небезпечну атаку провели гості. На 53-ій хвилині Герасимюк потужно вистрілив з-за меж карного – круглий просвистів над поперечкою. Щоправда, Богатінов контролював політ м’яча.

Карпатівці з відповіддю не забарилися і за три хвилини Авелар довгою передачею з центра поля скерував круглого в карний майданчик, куди несподівано підкрався Гладкий. Центрфорвард «зелено-білих» зумів зіграти на випередження, але після його удару м’яч пройшов мимо воріт. Ще за п’ять хвилин вже Ткачук у фіналі триходівки за участю Гладкого і Худоб’яка забарився з ударом і в підсумку його накрили захисники.

Аби підсилити гру в передній лінії, тренери «Карпат» замінили Худоб’яка (капітан залишив на полі дуже багато сил, але при цьому ККД у нього був не високий) на Голодюка. Останній, щоправда, нічим особливим також не запам’ятався. Першу заміну «Карпати» провели на 64-ій хвилині, а за п’ять хвилин замість Кополовця вийшов Лукас. І вже в першій своїй атаці іспанець міг забити. Отримавши передачу від Ксьонза на лівому фланзі атаки, 77-ий номер пробивав метрів з 15-и – Шеліхов м’яча парирував, а добити не було кому.

І все ж «Карпати» забили. За хвилину перший удар карпатівців з-за меж карного майданчика захисники «Волині» заблокували. Але краще б вони цього не робили. М’яч відлетів на Гладкого і 10-ий номер з правої зовнішньою стороною стопи в дотик низом пробив у праву «шістку». Карколомний стрибок Шеліхова не врятував гостей від пропущеного гола – 1:0.

Заключні двадцять хвилин матчу пройшли в обопільних атаках. На відміну від гри з «Чорноморцем», «Карпати» не стали грати на утримання рахунку і продовжували розвивати свої атаки. Максимум зусиль, аби відігратися, доклали й підопічні Анатолія Дем’яненка. Але бодай моменту створити їм так і не вдалося. Натомість карпатівці мали стовідсоткову нагоду подвоїти свою перевагу в рахунку. Вже в компенсований час Зеньов, який вийшов на заміну замість Гладкого, вирізав суперпас на Лукаса. Іспанець пробивав головою метрів з п’яти-шести – Шеліхов був безсилий щось зробити, але м’яч рикошетом від землі пройшов поряд з правою стійкою воріт.

Втім і перемога з мінімальним разхунком 1:0 цілком влаштувала нашу команду. Вона дозволила нам піднятися на рятівне 14-е місце. Однак, до вирішення питання стосовно збереження прописки у Прем’єр-лізі ще необхідно зробити три кроки. Перший з них чекає на «зелено-білих» найближчої неділі – гостьова гра зі столичним «Арсеналом».

На закінчення кілка слів про статистику. Галицько-волинське дербі до сьогоднішнього дня налічувало 15 матчів на найвищому рівні. І в жодному з них не було зафіксовано мирної угоди – сім перемог у «Карпат» та вісім у «Волині». Тепер паритет відновлено…