Молодь. «Карпати» – «Металург» (З) – 1:2. (Оновлено)

6-й тур. 18.08.2012, 17:30. СКА, Львів. 500 глядачів.
Сонячно. +20°С

Арбітр – Микола Кривоносов (Київ).

Асистенти арбітра: Ярослав Куш (Івано-Франківськ), Ростислав Пузанський (Львів).
Четвертий арбітр – Ярослав Біць (Львів).

Інспектор ФФУ – Віктор Безсмертний (Кіровоград).

«КАРПАТИ»: Мисак, Гудак, Жовтюк (Красномовець, 46), Подоляк, Савченко (Гірський, 59), Чачуа, Страшкевич (Смук, 71), Гудима (Білий, 46), Семчук (Загідулін, 45+1), Костевич, Пучковський.
Запасні: Лазарський, Березовий.
Тренер – Ігор Йовічевіч.

«МЕТАЛУРГ»: Руденко (Бабійчук, 46), Імереков, Лобанов, Спичка, Дудник, Соколов, Ульянов, Юсов (Можаровський, 77), Савеленко (Воробєй, 46), Галинський (Ковалевський, 63), Каськов (Глушко, 46).
Запасний: Дугієнко.
Тренер – Володимир Хохлов.

Голи: Смук, 83 – Галинський 7, Глушко, 53.

Попередження: Пучковський, 69, Подоляк, 83, Чачуа, 88 – Галинський, 26, Соколов, 90+3.

Здобувши після трьох поразок на старті дві перемоги поспіль, молодіжка «Карпат» на гру проти одноліток запорізького «Металурга» виходила з твердим наміром продовжити виграшну серію та піднятися до середини турнірної таблиці. Втім, їхні опоненти на гру проти «левів» до столиці Галичини прибули також у гарному настрої та впевнені в своїх силах. Тиждень тому вони у Сімферополі просто таки розтрощили місцеву «Таврію», забивши у ворота кримчан чотири «сухих» м’ячі. Тож очне протистояння команд Ігоря Йовічевіча та Володимира Хохлова, який, нагадаємо, свого часу працював у тренерському штабі «Карпат», очікувалося з неабияким інтересом. Додаткової інтриги додавав грі і той факт, що львівська та запорізька футбольні школи вже давно вважаються одними з найкращих в Україні. Забігаючи наперед, скажемо, що коли абстрагуватися від результату, то загалом поєдинок, який відбувся за насправді футбольної погоди, виправдав сподівання як фахівців, так і вболівальників. А тепер перейдемо до того, що відбувалося власне на полі.

На відміну від попереднього матчу в Одесі, Ігор Йовічевіч не міг розраховувати на вагому допомогу гравців основного складу. Іван Мілошевіч та Муртаз Даушвілі, які тиждень тому відбували у Прем’єр-лізі одноматчеву дискваліфікацію, повернулися у розпорядження Ніколая Костова. Тож у звітному матчі лише Володимир Гудима взяв участь у грі, та й то в перерві його планово замінили, бо він потрапив у заявку на поєдинок основних складів.

Гра розпочалася доволі спокійно, обидві команди немов придивлялися до можливостей суперника. Десь трохи більше володіли м’ячем карпатівці, але гостроти не було в діях ні господарів, ні гостей. Тим несподіванішим став перший гол у матчі, який забили майже у першій своїй атаці запоріжці. На 7-ій хвилині підопічні Володимира Хохлова перехопили м’яча в центрі поля і перевели його на правий фланг атаки. Дмитро Галинський пройшов трохи вперед і не маючи жодних ходів для продовження розвитку наступальних дій, вирішив пробити, як то кажуть, навмання – а раптом щось та й вийде. І не прогадав – Роман Мисак за всіма канонами воротарської логіки, не повинен був мати проблем з цим ударом, але якимось чином круглий прошмигнув повз нього і затріпотів у сітці. 0:1 – коментарі в подібних ситуаціях однозначно є зайвими.

Пропустивши гол, «Карпати» почали активно пресингувати навіть на чужій половині поля. Однак гравці «Металурга» наочно продемонстрували, що вони також вміють непогано працювати з м’ячем, тож відбирати його «зелено-білим» вдавалося не так часто, як їм того хотілося. А на 16-ій хвилині рахунок ледь не став 0:2. Це Артур Каськов з того ж таки правого флангу пробив по воротах і круглий влучив у поперечку. Ще за шість хвилин Роман Мисак трохи затримався з виходом з воріт і той таки Каськов після довгої передачі верхом з глибини ледь не перекинув головою м’яча через нього – кіпер кінчиками пальців ледь дотягнувся до круглого. І тут «Карпати» забили, але Володимир Костевич, який переграв один на один кіпера гостей Віталія Руденка, приймав м’яча в положенні поза грою. А от Тарас Пучковський, якого на 27-ій хвилині пасом врозріз вивів на очну дуель з воротарем Володимир Гудима, переграти у ближньому бою досвідченого Руденка не зумів. Більше до закінчення першого тайму нічого цікавого у грі не відбулося, тож на прерву команди пішли за мінімальної переваги «Мталурга».

А щойно почався другий тайм, «зелено-білі» ледь не відігралися. Вадим Страшкевич від лівої бровки зробив передачу на Тараса Пучковського і центрфорвард господарів, стоячи боком до воріт, майстерно лівою щокою з кута штрафного майданчика підрізав м’яча у дальню «дев’ятку». Круглий стовідсотково зняв би павутиння, але Максим Бабійчук, який в перерві замінив Віталія Руденка, у затяжному стрибку зумів його відбити. А за кілька хвилин повторилася та сама історія, що мала місце на початку першого тайму – гол гостей, який знову було забито дальнім ударом з правого крила атаки. От тільки автор інший – на цей раз Юрій Глушко, який в перерві замінив Артура Каськова.

Втім, потрібно віддати належне «Карпатам». Навіть з дефіцитом у два голи вони не опустили рук, а продовжували осаду воріт суперника. Щоправда, довший час нічого путнього у наших хлопців не виходило, але за сім хвилин до закінчення основного часу гри господарі таки повернули інтригу у гру. Роман Гудак від кутового прапорця на лівому фланзі виконав хорошу передачу на голову Тарасу Смуку і 15-ий номер нашої команди, зависши у повітрі, технічно зрізав м’яча у дальній кут. Максим Бабійчук намагався врятувати ситуацію, але круглий впритул до стійки залетів до сітки – 1:2.

Відігравши один м’яч, карпатівці з новим запалом енергії всією командою пішли вперед – для того, щоб врятувати гру, необхідно було нанести всього-навсього один влучний удар. На жаль, всі зусилля виявилися марними. Не допомогли і чотири хвилини, які арбітр компенсував до основного часу гри.