Збірна України зіграла внічию з голландцями

Збірна України з футболу зіграла внічию (1:1) товариський матч з командою Голландії, інформує офіційний сайт ФФУ. Збірна України з футболу зіграла внічию (1:1) товариський матч з командою Голландії, інформує офіційний сайт ФФУ.

У спарингу проти голландських резервістів українці вперше за Мирона Маркевича залишились без перемоги, інформує .

Розчарована приїздом резервного складу збірної Нідерландів донецька публіка лише наполовину заповнила фешенебельну «Донбас-Арену». Можливо, незвичні прогалини на трибунах, а може, невиразне уявлення про гру голландців, котрі вперше зібралися в такому вигляді, зумовила дуже обережний та неспішний старт українців. Навряд чи це могло сподобатися прибічнику агресивного, комбінаційного футболу Мирону Маркевичу, і той з тренерської лави одразу ж почав закликати підопічних до більш активних дій.

Поступово синьо-жовті міцніше заволоділи м’ячем, почали подовгу розігрувати його на підступах до карної зони гостей. На початку другої десятихвилинки вони організували дві потенційно результативні комбінації, однак без пристойного завершення. А ще за десять хвилин Андрій Шевченко мав перший по-справжньому гольовий момент. Одним дотиком прийнявши передачу Олександра Алієва та обігравши Джефрі Бруму, капітан українців з кута штрафного майданчика пробив під ближню штангу, та лише сколихнув сітку із зовнішнього боку.

Голландці невдовзі відповіли розіграшем штрафного, що несподівано викликав страшенну паніку господарів та завершився двома заблокованими ударами впритул. Щоправда, за мить арбітр зафіксував у цьому епізоді положення поза грою, але тривожний дзвіночок біля воріт Андрія П’ятова таки прозвучав. Під кінець першого тайму гості остаточно освоїлись на «Донбас-Арені», однак до небезпечних нагод на обох кінцях поля справа не доходила. Взагалі слід відзначити, що гра проходила у невисокому темпі, що, зрештою, можна легко пояснити ? нестерпною спекою, незігранністю голландців та втомою українців, більшість з котрих нині в клубах виступає на два фронти.

Другий тайм розпочався потужним дальнім ударом Олександра Алієва: на щастя для гостей, м’яч пішов прямо по центру, тому голкіпер Міхел Ворм лише трішки випустив його з рук і одразу ж зіграв на підборі. Гості відповіли чудовим «пострілом» Джермейна Ленса, однак П’ятов вчасно зреагував на нього. В наступній же атаці Анатолій Тимощук розрядив свою гармату ? воротар у стрибку перевів м’яча на кутовий. Він же врятував свою команду після чергового удару Алієва з-за меж карного майданчика. А за мить не запанікував, коли Олександр Романчук продерся крізь оборону гостей та пробив метрів з десяти, але надто невдало ? прямо в руки кіперу.

Українці нагнітали обстановку, але раптом м’яч влетів саме у їхні ворота. Відмінний дальній удар Тео Янссена на 73-й хвилині парирувала перекладина, а от Ленсу забити з двох метрів у порожні ворота ніхто не завадив. Щоправда, голландська музика недовго грала. За хвилину Алієв блискучим ударом зі штрафного зрівняв рахунок ? третій гол Олександра зі стандарту в трьох матчах під керівництвом Мирона Маркевича!

Наприкінці гри обидві збірні діяли розкуто та агресивно, тож у володіннях П’ятова та Ворма постійно було гаряче. Вже в компенсований час той же Ленс обіграв трьох та був збитий Дмитром Чигринським у 22-х метрах від воріт. Співавтор голу Янссен бив дуже небезпечно, однак трішечки промахнувся. Останнє слово все ж залишилось за господарями: Євген Коноплянка увірвався до карної зони після пасу Артема Мілевського, однак забарився з ударом та програв боротьбу захисникові. Таким чином, уперше під орудою Маркевича збірна України не здобуває перемоги.