Шемякіна щонайменше бронзовий призер Євро-2009

У другий день чемпіонату Європи з фехтування, який триває в болгарському Пловдіві, медалі в особистій першості виборюють чоловіки в рапірі та жінки в шпазі.

Першими на фехтувальні доріжки вийшли чоловіки. На жаль, як і вчора, українці виконували ролі другого плану. Щоправда, у рапіристів, на відміну від шаблістів і рапіристок, є одне вагоме виправдання – всі хлопці або юніорського віку, або щойно з нього вийшли. Хоча це надто мала втіха для змагань такого рівня, як чемпіонат Європи.

Першим зачохлив зброю 21-річний киянин Георгій Лопатенко, який у кваліфікації виграв лише один бій з шести, не пройшов у плей-оф і посів далеке 59-те місце. Троє інших українців пробилися в тур прямого вибування, але програли відразу ж перші свої зустрічі.

Причому якщо земляк і ровесник Лопатенка бронзовий призер Євро-2008 Андрій Погребняк та на рік молодший львів’янин Клод Юнес вибули з боротьби на стадії 1/32 фіналу, то ще один 20-річний представник столиці Галичини Ростислав Герцик завдяки вдало проведеній кваліфікації (п’ять перемог у шести боях) і, як наслідок, високому місцю в рейтингу (5-те) одразу пройшов у 1/16 фіналу. І ось тут йому явно не поталанило з жеребом. Турнірна доля звела його з одним з найсильніших рапіристів світу німцем Петером Йопіхом. Львів’янин провів поєдинок гідно, але перемогу одержав суперник – 10:15. У підсумковому протоколі Герцик, Юнес і Погребняк посіли відповідно 19-те, 45-те і 49-те місця.

Значно краще складаються справи в української збірної в жіночій шпазі, де виступає троє новоспечених золотих медалісток Універсіади-2009 в Бєлграді. «Синьо-жовтий» квартет дружньо подолав не лише кваліфікацію, а й стадію 1/32 фіналу. А от далі почалися втрати.

В 1/16-ій фіналу 22-річна уродженка Тернополя Олена Кривицька, яка нині представляє Київ, не зуміла встояти під тиском олімпійської чемпіонки Афін-2004 росіянки Татьяни Логунової – 11:15. На цьому ж етапі змагань 19-річна володарка цьогорічного Кубка світу серед юніорів Анфіса Почкалова зі Львова на рівних боролася з досвідченою 34-річною Крістіною Каскіолі з Італії. Але в заключній фазі протистояння дався взнаки досвід італійки, яка й перемогла – 15:13. В підсумковому протоколі Почкалова і Кривицька посіли відповідно 21-ше і 25-те місця.

Ольга Портала єдина в складі нашої збірної на Євро-2009, хто не брав участі в турнірі Універсіади в Бєлграді. Тож 28-річна киянка виглядала свіжіше за своїх подруг по команді. Однак після драматичної звитяги в 1/16 фіналу над Хайналкою Тот з Угорщини з рахунком 13:12, в боротьбі за путівку у чвертьфінал українка майже без шансів на успіх поступилася росіянці Анні Сівковій – 9:15 і фінішувала на 9-ій позиції.

Тож наразі боротьбу за нагороди Пловдіва-2009 серед українок продовжує лише екс-чемпіонка Європи Яна Шемякіна, яка вже гарантувала собі щонайменше бронзову медаль. Цікаво, що в першому поєдинку плей-оф, як і два тижні тому на Універсіаді в Бєлграді, жереб звів 23-річну львів’янку з Тіфані Жероде зі Швейцарії. І знову арбітр зафіксував рахунок 15:13. Але цього разу перемогла Яна. Після цього вихованка заслуженого тренера України Андрія Орліковського впевнено взяла гору в 1/16 фіналу над Монікою Созанскі з Німеччини (15:9) і першою завдала вирішального уколу в дуелі з француженкою Жанне Колігнон у 1/8 фіналу – 15:14.

Вдало Яна Шемякіна провела і вирішальні миті чвертьфінальної зустрічі проти своєї ровесниці Ноамі Міллс з Ізраїля – 15:13. Тепер у півфіналі на українку чекає досвідчена 27-річна німкеня Брітта Хайдеман. Вирішальні бої за нагороди і в рапіристів, і у шпажисток пройдуть сьогодні ввечері.

Чемпіонат Європи з фехтування. Пловдів (Болгарія)

Рапіра. Чоловіки. Особиста першість (70 учасників)