«Шахтар» помстився «Енергії», а «Локомотив»–«ТВД»

19-ий тур чемпіонату України з футзалу серед команд вищої ліги звів в очне протистояння двох флагманів вітчизняної футзальної еліти—донецький «Шахтар» та львівську «Енергію». «Гірники», які, на відміну від «Енергії», не мали ніяких кадрових втрат напередодні поєдинку, у центральному матчі чемпіонату святкували перемогу—3:0 і сповна взяли реванш за кубкову невдачу перед власними вболівальниками. Харківський «Локомотив» доволі несподівано переграв у Львові «ТВД»–4:2. А «Тайм» під керівництвом нового наставника Станіслава Гончаренка зіграв у нічию 1:1 з «Єнакієвцем». Четвертий представник Львова -«Кардинал» – в Одесі поступився тамтешньому «Марріону»–5:3.

Ще за день до гри стало відомо, що Сергій Якунін та Валерій Легчанов будуть змушені пропустити матч у Донецьку. Причина—ігнорування виклику до табору ніціональної збірної. Як і передбачалося, «енергетики» з такими кадровими втратами діяли другим номером, вичікуючи шанс на контратаку. У першому таймі у львів’ян їх було вдосталь. Набільше на завершальній стадії атаки не таланило Сергію Вацяку, Олександру Кондратюку та Андрію Луціву: або «круглий» летів мимо, або впевнено діяв кіпер господарів Василь Сухомлинов. Натомість донеччанни також мали кілька хороших моментів аби запалити одиничку навпроти своєї команнди на табло, однак на допомогу діючим чемпіонам приходила то штанга, то майстерність Володимира Кардаша, то неточність суперника. За «сухого» рахунку команди  пішли на перерву.

Забігаючи наперед, можна зазначити, що друга половина зустрічі розставила усі крапки над і. Одразу після перерви рахунок у матчі, після класної передачі ветерана українського футзалу Ігоря Москвичова, відкрив Раміс Мансуров.

Через 5 хвилин оборона галичан знову дала тріщину. Сергій Задорожний прорвався лівим флангом і потужно пробив—2:0. Могли забити одразу гості, проте швидка комбінація Федюка та Луціва закінчилася ударом останнього в воротаря. Погасити інтиригу у матчі міг донецький бразилець Вассура, проте в двох епізодах йому не поталанило. Якщо у першому феноменальну реакцію продемонтрував Кардаш, то у другому за «Енергію» зіграла штанга. Але домінування «Шахтаря» все-таки перевтілилося на третій гол Євгена Юнакова, який і став жирною крапкою у матчі. Хоч  попереду ще 9 турів,  уже не віриться, що львівській «Енергії» вдастья утримати чемпіонство.

Помститися за кубкову поразку у серії післяматчевих пенальті та домашню поразку у пешому колі чемпіонату львівському  «ТВД» вдалася харківському «Локомотиву».

Гра для «ТВД» складалася спочатку дуже добре. Уже на 10-ій хвилині влучним пострілом відначився Євген Рогачов. У кінці першої двадцятихвилинки перевагу своєї команди міг подвоїти Мирон Кіндій, однак з десятиметрового штрафного удару пробив над поперечкою. Тут Сергій Таранчук зі штрафного встановив рівновагу, а одразу після перерви Віталій Чернишев вивів свою команду вперед—1:2. Потім настала черга забивати двох харківських Дмитрів. Спочатку Федорченко, а потім Клочко пробивали ворота «теведистів». До речі, останній уже забивав резервному голкіперу львів’ян Роману Колтку, котрий замінив Андрія Мельника. Надію на порятунок відродив гол Дмитра Сільченка, який був забитий після свистка арбітра про порушення правил. За 5 хвилин до кінця матчу «ТВД» грав з 5-тим польовим гравцем, однак Юрію Хаверу та Євгену Рогачову бодай скоротити рахунок не пощастило. Відтак, 2:4 на користь гостей.

Поєдинок «бронзових» претендентів «Тайму» та «Єнакієвця» відбувався під дебютом на посаді головного тренера галичан Станіслава Гончаренка, відомого працею у столичному «Інтеркасі» та збірній України.
Як і «ТВД», «Тайму» також вдалося забити першому і не втримати перевагу до кінця матчу. Результативним ударом відзначився Олександр Бондар. Зрівняли рахунок гості ще до перерви. Це зробив збірник Олександр Хурсов, який на індивідуальній майстерності «прибрав» захисника, і пробив Іваняка—1:1. У другому ігровому відрізку могли забити обидві команди, однак глядачі голів більше не побачили, і ще одне «бронзове» протистояння завершилося мирно.

Ще одина з команда з міста Лева—«Кардинал» дав гідний бій цьогорічному новачку-несподіванці—одеському «Марріону», проте поступився. Без сумнуву, не останню роль відіграла і одноматчева дискваліфікація основного стража воріт—Ігоря Пунди. «Кардинал» спромігся протягом матчу пропустити 5 м’ячів, натомість забити лише три. Хет-триком у складі львів’ян відзначився Степен Струк.