«Енергія» здолала «ТВД», а «Тайм» — «Кардинал»

20-тий тур чемпіонату України з футзалу серед команд вищої ліги запам’ятався одразу двома львівськими дербі–«Енергія»–«ТВД» та «Кардинал»–«Тайм». Якщо у першому поєдинку перемогу святкували номінальні господарі, то у другому перемогли гості. Діючі чемпіони, попри не найкращу «чемпіонську» гру у Донецьку, вдома дещо реабілітувалися, впевнено обігравши земляків із «ТВД»–4:1. А «Тайм» в універсальному залі «СКА» все-таки дотиснув у другому таймі «Кардинал» і в підсумку заставив господарів покинути майданчик переможеними—0:2. А лідер першості донецький «Шахтар» в Луганську здобув нелегку перемогу над місцевою «ЛТК»–1:2.

«Поранений звір» двічі небезпечніший…

Поєдинок невдах минулого туру «Енергії» та «ТВД» виклакав неябикий інтерес, адже протистояння цих команд завжди проходить у цікавій та видовищній боротьбі. Без сумніву, команди неабияк хотіли реабілітуватися за попередні поразки та багато чого доказати одина одній. У матчі змогли взяти участь дискваліфіковані у минулому турі «енергетики» Сергій Якунін та Валерій Легчанов. У складі «ТВД» дискваліфікацію відбув Роман Вахула.

Дебют поєдинку був за номінальними господарями. Уже на 8-ій хвилині Сергій Піддубний, обігравши Василя Дениса, відкрив рахунок у матчі—1:0. «Будівельники» могли гідно відповісти на пропущений м’яч, однак Юрію Хаверу та Віталію Білоусу забракло фарту. Перший, пробиваючи з правого флангу, не влучив у ворота, а другий пробив прямо в Володимира Кардаша. «Енергія» після таких моментів біля власних воріт одразу гідно огризнулась. Вихід 3 в 1 не реалізував Сергій Якунін, якому з вигідної позиції завадив пробити Андрій Мельник. Але наступна атака підопічних Юрія Кобзаря звершилась результативно. Ефектна комбінація Паршиков—Легчанов—Кондратюк і Олександр забиває у порожні ворота, збільшуючи перевагу своєї команди до двох голів—2:0. Через три хвилини чинним чемпіонам відверто пощастило: після пасу Олександра Маржановського та потужного пострілу Юрія Хавера «Енергію» врятувала поперечка.

У другій двадцятихвилинці глядачі стали свідками відкритого футзалу у виконанні обох команд, тож не дивно, що небезпечні моменти біля воріт кожної команди почали виникати набагато частіше.  Блискучу реакцію після поновлення гри демонстував кіпер «ТВД» Андрій Мельник. Саме він нейтралізовував небезпечні удари двох «зелено-білих» Сергіїїв: Вацяка та Піддубного. Пощастило голкіперу і у наступному епізоді, коли після пасу Андрія Луціва «круглого» зряче пропускав Сергій Якунін на свого тезку Піддубного, проте його удару з 6-ти метрів забракло влучності. Через кілька хвилин «теведистам» знову не пощастило: удар Рогачова прийняла на себе вдруге у матчі перекладина. Проте натистк «ТВД» на ворота суперника перетворився на гол вже у наступній атаці. Олександр Маржановський віддав на Дмитра Сільченка, який пробив метрів із 6-ти Володимира Кардаша—2:1. Міг встановити паритет на майданчику той-таки Сільченко, однак до пасу Хавера Дмитро не дотягнувся і момент було втрачено. Міг арбітр «погасити» інтригу ще до завершення поєдинку, коли за фол останньої надії показав воротарю Мельнику лише жовту картку. Як наслідок—6-ий фол і 3-ій гол з «позначки» штатного пенальтиста «Енергії» Валерія Легчанова. Щоб врятувати поєдинок номінальні гості кинули в бій 5-ого польового гравця, однак команді Романа Ковальчика це успіху не принесло. Натомість ще й пропустили у порожні ворота. Дубль оформив Валерій Легчанов. Відтак, 4:1—впевнена перемога «Енергії».

Перша перемога Станіслава Гончаренка

Традиційно непоступливий на домашньому майданчику «Кардинал» у 20-ому турі приймав «Тайм». Гра виявилася відверто цікавою для вболівальників.

У першій половині матчу набагато симпатичнішими і небезпечнішими в атаці виглядали «кардиналівці». Найреальніший момент забити у першій половині двобою змарнував В’ячеслав Грабовенський, який «обрізав» атаку «Тайму» і вийшов сам на сам із Євгеном Іваняком, проте пробив у стійку. Загалом могла забити як і одна, так і інша команда, але голкіпери в усіх ситуаціях були «на висоті». Без голів команди пішли на перерву.

Після поновлення гри більш титулований «Тайм» перехопив інціативу і притиснув своїх опонентів до власних воріт. З такими умовами підопічні Романа Свища погодилися, і перебудували власну гру на конратаки. Одна з них могла завершитись результативно, однак Володимир Данилюк з вигідної позиції пробити Іваняка не зумів. Не встигла секундна стрілка зробити один повний оберт, як підопічні Станіслава Гончаренка відповіли не менш небезпечно. Триходівка Кудінов—Бондар—Ткачук завершилася ударом останнього з метра вище воріт Ігоря Пунди. На 34-ій хвилині у гру суттєво вмішалися арбітри, які призначили доволі сумнівний фол у ворота «Кардинала». Для них це вже був 6-ий, тому 10-тиметровий удар був неминучим. Дебютний гол з «точки»  за «Тайм» провів Віталій Брунько—0:1.  Після цього «Кардинал» кинувся на ворота суперника рятувати матч. Могли це зробити  Струк та Лаба.  Степан  після дуже ефектного розіграшу пробив головою в прямо в руки Іваняку, а Володимир з відстані одного метра також не зумів переграти воротаря національної збірної України. Натомість за кілька секунд до фінальної сирени, «таймівець» Андрій Ткачук, скориставшись помилкою граців суперника, забивав уже в ніким не захищені ворота—0:2.

Незважаючи на поразку підопічних Романа Свища, складається доволі приємне враження, що молодий тренер дав зрозуміти гравцям, що вони на рівні можуть тягатися із титулованими суперниками. Хороший приклад—нещодавній поєдинок проти «ТВД», який завершився результативним миром 4:4.

Після 20-ого туру одноосібним лідером і надалі є «Шахтар». У донецького клубу в своєму активі 40 очок. На 5 менше у львівської «Енергії». На третій сходинці розмістився «Єнакієвець», який на 3 пункти випереджає «Тайм». Щоправда львівський клуб зіграв на 2 гри менше.