“Донбас-2” — чемпіон України! (фото, відео)

Хокейний клуб “Донбас” вдруге поспіль здобуває золоті нагороди чемпіонату України з хокею, і вдруге поспіль, у вирішальному матчі, перемагає свого головного суперника – київський “Сокіл” — на очах власних вболівальників.

Сьогодні “Донбас-2” у шостому матчі фінальної серії плей-офф ПХЛ розгромив київський “Сокіл” з рахунком 5:0, здобувши четверту перемогу у серії (4:2).

На вирішальний матч донеччани виставили важку артилерію — підсилення з першої команди — Олександра Матерухіна, Олега Шафаренка і, що найголовніше, Степана Горячевських, голкіпера, котрий у плей-офф ВХЛ оформив три шат-аути до ряду.

Власне шостий поєдинок в серії став геть не схожим на попередні. Команди діяли без права на помилку, себто обережно як ніколи. Першого взяття воріт довелося чекати більш як півгодини. За п’ять хвилин до кінця другого періоду Юрій Кокшаров відкрив рахунок у матчі.

Щойно ж розпочалася третя двадцятихвилинка, “Донбас” свою перевагу подвоїв. Євген Пастух тільки-но виїхав з лави запасних, як віддав пас на Олександра Матерухіна. Гравець першої команди не схибив. Героєм же поєдинку став Юрій Кокшаров, на 55-й хвилині форвард оформив дубль і практично поховав надії “Соколу” перевезти серію до Києва.

Тут вже емоції взяли гору. Костянтин Касянчук знайшов на майданчику Дмитра Толкунова. Олег Шафаренко дарма намагався захистити партнера, бо ж сам став жертвою Андрія Ніколішина. Повноцінного кулачного двобою не вийшло, запрошення Касянчука продовжити бійку Толкунов проігнорував.

А “Сокіл” залишився утрьох проти п’яти хокеїстів “Донбасу”. Таким подарунком господарі не могли не скористатися. Павло Бойченко вчетверте в цьому матчі запалив червоне світло за воротами киян.

Та свято форварду таки зіпсували. Він взяв участь в черговій бійці, цього разу з Сергієм Харченко. Чого-чого, а гарних світлин з церемонії нагородження Бойченку не варто чекати.

Власне пристрасті на майданчику спалахнули ще ті. На лід навіть вибіг головний тренер киян Олександр Годинюк. Не витримали нерви і у вболівальників, котрі почали жбурляти на арену все що під руку потрапило.

Кияни ж розплачувалися за грубість чи не до фінальної сирени – грали утрьох. Чергові плоди з цього пожинав Юрій Кокшаров, котрий оформив другий хет-трик у плей-офф і встановив рахунок 5:0 на користь “Донбасу”.

Таким чином, донецька команда здобула золоті нагороди чемпіонату ПХЛ, а “Сокіл” змушений задовольнитися другим місцем.

Нагадаємо, чемпіоном України з хокею у сезоні 2010/2011 також став “Донбас”.