У цьому сезоні було встановлено рекорд по голам

В этом сезоне было установлен рекорд по голамлого НХЛ

Захисник “Торонто Мейпл Ліфс” Джейк Гардінер в суботу забив 7589-й гол сезону 2018-19 на дев’ятій хвилині першого періоду зустрічі проти “Монреаль Канадієнс” (5:6 Б) у Bell Centre і встановив новий рекорд НХЛ.

Всього в цьому чемпіонаті було забито 7664 голи, включаючи 87 вирішальних шайб у серії булітів, що перевершило результат сезону 2005-06 (7588). В середньому за гру забивалося 6,0 голи – це другий результат за останні 22 роки після 6,2 шайби за матч у чемпіонаті 2005-06.

Кросбі знову вибив сотню

Сідні Кросбі набрав 2 (1+1) очки у грі “Піттсбург Пінгвінз” проти “Нью-Йорк Рейнджерс” (3:4) в PPG Paints Arena, в шостий раз в кар’єрі набравши 100 (35+65) очок.

Лише п’ять гравців більше разів досягали цієї позначки: Уейн Гретцкі (15), Маріо Лем’є (10), Марсель Дионн (вісім), Майк Боссі (сім) та Петер Штясни (сім).

У попередній раз Кросбі набрав 100 очок в чемпіонаті 2013-14 (104). Він є одним з шести гравців, які набрали в цьому сезоні не менше 100 балів. Також це зробили нападник “Тампа-Бей Лайтнінг” Микита Кучеров (128), форвард “Едмонтон Ойлерс” Коннор Макдэвид (116), нападник “Чикаго Блэкхокс” Патрік Кейн (110), форвард “Ойлерс” Леон Драйзайтль (105) та нападник “Бостон Брюїнз” Бред Маршан (100).

Драйзайтль забив 50-й гол

Драйзайтль відзначився на 11-й хвилині першого періоду зустрічі “Едмонтона” проти “Калгарі Флеймс” (3:1) в Scotiabank Saddledome і вперше в кар’єрі досяг рубежу в 50 шайб.

Він став першим гравцем “Ойлерс”, який забив 50 голів, з сезону 1986-87, коли цієї позначки досягли Гретцкі (62) і Ярі Куррі (54).

Драйзайтль, чиїм попереднім рекордом були 29 голів у сезоні 2016-17, зайняв друге місце в гонці снайперів слідом за форвардом “Вашингтон Кепіталз” Олександром Овечкіним (51). Овечкін виграв “Моріс Рішар Трофі” у восьмий раз в кар’єрі, що стало рекордом НХЛ.

В третій раз за останні 10 років у лізі було не менше двох гравців, які забили 50 голів. Нападник “Лайтнінг” Стівен Стэмкос і форвард “Пінгвінз” Євген Малкін досягли цієї позначки в сезоні 2011-12, а за два роки до цього не менше 50 шайб закинули Стэмкос, Кросбі і Овечкін.

Ще три камбека після відставання у дві шайби

У суботу три команди програвали не менше двох шайб, після чого перемогли. В результаті таких вольових перемог у сезоні набралося 138.

“Лайтнінг” поступалися 0:2 “Бостону”, але перемогли з рахунком 6:3. Перемога стала для “Дніпра” і 62-ї у сезоні, що стало повторенням рекорду “Детройт Ред Уінгз” сезону 1995-96.

“Нешвілл Предаторз” також відігрався з 0:2 у матчі з “Чикаго Блэкхокс” (5:2) і посів перше місце Центрального дивізіону.

“Канадієнс” пропустили перші два голи, а потім перемогли “Мейпл Ліфс”.

У цьому сезоні в 41 відсоток всіх матчів команди перемагали після того, як поступалися в рахунку (525 з 1271). Це другий результат в історії НХЛ після чемпіонату 2005-06 (537).