Сміт приніс “Калгарі” першу перемогу в серії

Смит принес "Калгари" первую победу в серииПО 2019.Майк Сміт

Шатаут у виконанні воротаря Майка Сміта і дубль нападника Меттью Ткачака принесли “Калгарі” перемогу над “Колорадо” в стартовому матчі серії першого раунду плей-офф. Гра завершилася з рахунком 4:0 на користь господарів. За підсумками зустрічі голкіпер з 26 сэйвами був визнаний першою зіркою, а форвард став другий.

У регулярному сезоні команди зустрічалися три рази. І у всіх трьох випадках перемогу святкували “Флеймс”, які обіграли суперника з загальною різницею шайб 14-10. Тобто в середньому в кожному з матчів було закинуто більше семи шайб. Але в плей-офф гра зовсім інша.

Це показав перший період, в якому боротьби і єдиноборств було в рази більше, ніж хокею і небезпечних моментів. Команди на двох застосували 25 силових прийомів (15-10 на користь “Калгарі”) і завдали всього 13 кидків (7-6 на користь “Колорадо”). Не допомогли навіть видалення і шість хвилин гри у нерівних складах.

На самому початку другого періоду “Колорадо” втретє отримав шанс реалізувати більшість і був дуже близький до того, щоб відкрити рахунок. Але Сміт сказав рішуче “ні!” Буквально за кілька секунд голкіпер “Флеймс” зробив два ефектних сейва пасткою, піймавши шайбу після небезпечних кидків Габріеля Ландескога і Деріка Брассара.

“Він зробив кілька класних сейвів пасткою, особливо на початку, – сказав наставник “Флеймс” Білл Пітерс, для якого цей матч став першим у плей-офф в якості головного тренера. – Це виглядало здорово, він надав команді енергії. І фанати теж. Сміт: добре грав останні шість тижнів і сьогодні підтвердив свою форму”.

Перед початком плей-офф воротарська лінія “Калгарі” вважалася слабкою ланкою “Калгарі”, але Сміт своєю натхненною грою в стартовому матчі відкинув сумніви скептиків. У регулярному чемпіонаті він ділив ігровий час з Давидом Риттихом і тільки ближче до кінця зміг привласнити собі статус першого номера. Статистика Сміта в регулярці не вразила: 23 перемоги у 42 матчах (40 в старті) при двох шатаутах, 2,73 в середньому пропущені голи і 89,8% відбитих кидків.

Але, як ми вже відзначали, в плей-офф багато чого змінюється. У першій грі серії здавалося, що Сміт скучив за плей-офф. Взагалі він тільки двічі брав участь в іграх на виліт. У сезоні 2010-11 в якості резервного голкіпера “Дніпра” і в сезоні 2011-12, коли виступав за “Койотиз” (тоді ще “Фінікс”). У тому розіграші Кубка Стенлі “Койотиз” дійшли до фіналу конференції, в якому в п’яти матчах поступилися “Лос-Анджелесу”.

Сміт у тому плей-офф зіграв у всіх 16 матчах команди, здобув дев’ять перемог і відбив 94,4% кидків. В регулярці тоді у нього також були хороші показники: 93% відбитих кидків і кращі в кар’єрі вісім шатаутів. До них він додав ще три сухих матчі в плей-офф. Гросмейстерський показник. Але в першій грі проти “Колорадо” 37-семирічний Сміт показав, що готовий покращити свій результат семирічної давності.

“У цей момент сезону хочеться зробити все можливе, – сказав Сміт. – Хочеться відчувати, що вносиш свій вклад. Я хотів, щоб це була одна з моїх найкращих ігор у сезоні. Все починається з першого кидка, і, на щастя, я був в змозі відобразити їх всі. Я не відчував нічого подібного протягом 13 сезонів у лізі отримав багато емоцій”.

Часто в іграх плей-офф багато чого вирішують помилки, дрібниці і єдиноборства. Це проявилося, коли “Калгарі” відкривав рахунок. “Флеймс” виграли боротьбу біля борту, після чого шайба відскочила до новачкові Ендрю Манджапани. Форвард витримав паузу, поклав Філіпа Грубауэра і забив гол у порожній гол, перебуваючи при цьому вже на колінах.

Через чотири з половиною хвилини “Флеймс” подвоїли перевагу при грі в більшості. Ткачук підставив ключку після кидка Марка Джиордано. Головний тренер “Евеланш” Джаред Беднар зробив тренерський запит на перешкоду воротарю. Повтор показав, що Ткачук дійсно зачепив воротаря перед голом, але зробив це з вини захисника Еріка Джонсона, який штовхнув форварда на голкіпера. У підсумку шайба була зарахована, а “Колорадо” позбувся тайм-ауту. Взагалі Джонсон у першій грі став клієнтом Ткачука. На самому початку зустрічі форвард “Флеймс” без праці спровокував захисника і відправив того у штрафному бокс.

У третьому періоді Сміт продовжив творити чудеса у воротах, зробивши ще кілька гарних і важливих сейвів. Більше за всіх у “Евеланш” намагався Нэйтан Маккіннон, який завдав п’ять кидків у площину і провів на майданчику більше 25 хвилин.

Формально “Колорадо” втратив шанси врятувати матч за 3:24 до кінця, коли Микита Задоров отримав необов’язкове видалення. Росіянин у першій грі провів на льоду більше 20 хвилин, зробив шість хітів і три блоки. Але саме його видалення призвело до третього голу “Калгарі”. Відзначився Мікаель Бэклунд, а Грубауэр навіть не побачив момент кидка.

Після цього “Евеланш” випустили шостого польового і пропустили ще раз. Дубль оформив Ткачук, а передачу йому віддав Сміт. Один герой матчу віддав пас іншому. Після голу нападник не полінувався і спеціально під’їхав до голкіперу, щоб віддячити йому. І не тільки за передачу, але і за весь матч, який Сміт провів на фантастичному рівні. У третьому періоді навіть кілька разів скандували “Смитти-Смитти”.

“Смитти сьогодні був просто неймовірний, – сказав Джиордано. – Підтримка також була приголомшливою. Глядачі підтримували нас енергією”.

Саме завдяки впевненій грі воротаря “Калгарі” контролював хід матчу. При цьому “Флеймс” перевершили суперника і в боротьбі, вигравши більше єдиноборств і вкидань (65% проти 35%). “Колорадо” не зміг допомогти Мікко Рантанен, який повернувся у стрій після восьми пропущених ігор наприкінці регулярного чемпіонату. Разом з ним “Евеланш” не змогли реалізувати жодного шансу в більшості при чотирьох можливості, “Калгарі” – два голи в п’яти спробах.

Другий матч серії команди проведуть у ніч на неділю (5:30 мск).