“Кепіталз” виграли матч №2 у “Кароліни”

"Кэпиталз" выиграли матч №2 у "Каролины"Олександр Овечкін і Брукс Орпик у матчі з “Кароліною”

Брукс Орпик закинув шайбу на другій хвилині додаткового часу, і “Вашингтон Кепіталз” обіграв з рахунком 4:3 “Кароліна Харрікейнз” в матчі №2 першого раунду розіграшу Кубка Стенлі в Східній конференції. Гра відбулася у Вашингтоні на стадіоні Capital One Arena в суботу.

Орпик отримав передачу від Євгенія Кузнєцова з-за воріт і відправив шайбу у сітку з лівого кола вкидання.

Захисник провів 151 матч у плей-офф і закинув четверту шайбу. Три з них були переможними, два рази він забивав в овертаймах.

“Ми їх вдало впіймали, – сказав Орпик. – У їх форварда, який грав проти мене, не було ключки. Я побачив, що Кузя (Кузнєцов) контролює шайбу, відкрився, і він віддав відмінний пас”.

“Вашингтон” повів у серії до чотирьох перемог з рахунком 2-0. Матч №3 відбудеться в Кароліні в понеділок.

Голи у “Вашингтона” забивали Ніклас Бэкстрем, Ті-Джей Оші і Тому Вілсон. Брейді Холтбі відбив 25 кидків.

“В плей-офф треба грати зміну за зміною період за періодом, – сказав Оші. – Хоча десь в глибині душі сподіваєшся, що вдасться виграти обидва домашні матчі і повести у серії з рахунком 2-0. У нас це вийшло. Це приємно”.

У складі “Харрікейнз” відзначилися Лукас Уоллмарк і Себастьян Агв. Петро Мразек 29 разів вступав у гру, в тому числі парирувавши кидок Джона Карлсона за секунду до закінчення третього періоду.

“Агв забив один гол. Наші лідери не забивають, а в них вони грають результативно,- сказав тренер “Харрікейнз” Рід Бриндамор. – Я почував би себе краще, якби вони грали так, як регулярному сезоні. Тоді наші шанси на перемогу збільшаться”.

Джордан Стаал зрівняв рахунок, коли грати в основний час залишалося п’ять хвилин. Він підставив ключку під кидок Дуги Хемілтона – 3:3. “Кароліна” вперше реалізувала більшість в серії (з восьми спроб).

Вілсон вивів “Кепіталз” вперед на дев’ятій хвилині третього періоду з передачі Олександра Овечкіна, який записав на свій рахунок два гольових паси в цій грі – 3:2.

“Він протягом усього сезону грав на мене, – сказав Вілсон. – Якщо він грає в пас, хочеться забити. В іншому випадку треба розуміти, що у нього самого чудовий кидок. Він може засмутитися”.

“Кароліна” відновила рівновагу в матчі у другому періоді на 17-й хвилині – 2:2. Шайба відскочила від особового борту на ключку Себастьяну Агв, і він забив свій перший гол з 9 березня (16 матчів).

“Сподіваюся, це допоможе, – сказав Бриндамор про те, що Агв перервав свою безгольову серію. – Нам треба додати”.

Бэкстрем забив перший гол у матчі та свій третій у серії через 3:37 після стартового вкидання. Овечкін увійшов у зону, показав, що буде кидати, але зіграв на Бэкстрема, який переправив його пас у ворота.

На десятій хвилині Оші з незручної руки відправив другу шайбу у ворота Мразека – 2:0.

Уоллмарк скоротив відставання “Харрікейнз” в рахунку на 16-й хвилині першої двадцятихвилинки, змінивши напрям польоту шайби після кидка Джейккоба Славіна від синьої лінії. “Вашингтон” зажадав перегляду епізоду, вважаючи, що була атака на воротаря, але взяття воріт було зараховано – 1:2.

“Важко програвати так, як це було в останніх двох матчах, – сказав нападник “Харрікейнз” Джастін Вільямс. – Ми билися до кінця. Але цього виявилося недостатньо”.

Пряма мова

“Не те щоб ми граємо погано, але на цьому етапі всі повинні додати, зробити крок вперед. Мало просто грати добре. Треба грати на максимумі” – нападник “Кароліни” Себастьян Агв

“Він давно грає в плей-офф. Досвід гри в таких матчах – річ безцінна. Я провів в лізі десять років і весь час працював разом з ним (у “Вашингтоні” і “Піттсбург Пінгвінз”). Я знаю, як грати проти нього в плей-офф” – тренер “Кепіталз” Тодд Рирден про Орпике

Це цікаво

Нападник “Харрікейнз” Майкл Ферланд отримав матч-штраф за удар в голову Ніка Дауда на п’ятій хвилині другого періоду. Дауд продовжив гру. … “Харрікейнз” виграли 39 вкидань з 62 – 63%. …Бэкстрем набрав 101-е очко в матчах плей-офф і посів четверте місце за результативністю серед шведських хокеїстів НХЛ, обігнавши Даніеля Альфрессона. Лідером тут є Ніклас Лідстрем – 183 очка. … “Кепіталз” виграли десять матчів №2 з останніх 14. … Команди, які перемагали у перших двох матчах серії, виграли 318 раундів 368 (318-50 – 86,4%), у тому числі 241 з 271 (241-30 – 88,9%), якщо перші дві перемоги були здобуті на своєму льоду.

Що далі?

Матч №3 першого раунду плей-офф відбудеться в Ролі на стадіоні PNC Arena в понеділок (вівторок, 02:00 мск).