“Айлендерс” виграють у “Пінгвінз” 3-0

"Айлендерс" выигрывают у "Пингвинз" 3-0ПО 2019.Робін Ленер проти Джейка Гюнтцеля

“Нью-Йорк Айлендерс” залишилося виграти ще один раз, щоб вибити “Піттсбург Пінгвінз” з розіграшу Кубка Стенлі. У неділю на стадіоні PPG Paints Arena в Піттсбурзі команда з Нью-Йорка здобула перемогу над “Пінгвінз” в матчі №3 першого раунду плей-офф з рахунком 4:1.

Робін Ленер парирував 25 кидків, і “Айлендерс” повели в серії до чотирьох перемог – 3-0. Вони можуть всуху виграти раунд плей-офф, якщо обіграють “Пінгвінз” в матчі №4, який відбудеться в Піттсбурзі у вівторок (у середу, 02:30 мск). У попередній раз “Нью-Йорк” перегравав суперника у плей-офф за чотири зустрічі в 1983 році (фінал Кубка Стенлі проти “Едмонтон Ойлерс”).

“Ми з командою говорили про те, що нас має хвилювати тільки один матч, – сказав тренер “Айлендерс” Баррі Тротц. – Треба боротися, якщо хочеш грати далі. І наша команда не боїться працювати, не боїться конкуренції. Ми не з лякливих. Ми просто робимо свою роботу. Всі без винятку”.

Джордан Еберле і Брок Нельсон закинули по шайбі протягом 62 секунд першого періоду після того, як Гарретт Вілсон зробив рахунок 1:0 на користь “Піттсбурга”. Лео Комаров відзначився в середині третього періоду, а Андерс Чи вразив порожні ворота. За три поєдинки серії “Айлендерс” відправили у ворота “Пінгвінз” 11 шайб і пропустили п’ять.

Голкіпер “Піттсбурга” Метт Мюррей відбив 32 кидка. У попередній раз ця команда програвала три перші ігри серії плей-офф у 2013 році (у фіналі Східної конференції проти “Бостон Брюїнз”). Центрфорвард “Пінгвінз” Сідні Кросбі поки не набрав жодного очка в цьому раунді.

“В плей-офф треба забивати, – сказав Кросбі. – Це непросто, але це потрібно зробити. Зрозуміло, що в перших трьох іграх у нас були серйозні проблеми”.

Вілсон відкрив рахунок, підставивши ключку під кидок Маркуса Петтерссона на 13-й хвилині першого періоду. Але через 28 секунд Еберле відновив рівновагу. Отримавши пас трохи вище гольовий лінії біля борту, він кинув і шайба рикошетом від плеча воротаря влетіла у ворота – 1:1. Еберле забиває в кожній грі цієї серії.

Нельсон вивів гостей вперед на 15-й хвилині, реалізувавши вихід два в одного. Він послав шайбу в дальній кут воріт, забивши свій другий гол у плей-офф.

“Ми знову правильно відреагували на пропущену шайбу, – сказав Нельсон. – Тренери і гравці дуже багато говорять, що треба зберігати спокій. Не можна піддаватися ейфорії або навпаки засмучуватися. У плей-офф багато емоцій, дуже сильне напруження. Ми добре попрацювали у другому і третьому періодах, впоравшись з ними”.

Комаров збільшив перевагу “Айлендерс” в рахунку на 11-й хвилині третього періоду після того, як Ентоні Бовилье підставив ключку під передачу Валтерри Филппулы. Це його перший гол у плей-офф в кар’єрі.

Чи вразив порожні ворота за півтори хвилини до фінальної сирени – 4:1.

Пряма мова

“Ми провели хороший матч. Всі були в грі, і ми виконали установку. Дуже старалися… Були відрізки, коли вони додавали, створювали небезпечні моменти. Але кожен з нас робив усе, щоб допомогти партнерові вибити шайбу або виграти двобій” – голкіпер “Айлендерс” Робін Ленер

“У першому періоді ми закинули важливу шайбу в більшості. Вони змогли швидко відігратися, їм знадобилося зовсім небагато часу для цього. Таке враження, що це відбувається в кожному матчі серії. Нам треба краще утримувати перевагу в рахунку і ініціативу, якщо ми заволоділи їй” – тренер “Піттсбурга” Майк Салліван

Це цікаво

Еберле і Нельсон забили свої голи за 62 секунди. Це найшвидші дві шайби, закинуті командою з фіналу Східної конференції 2002 року проти “Торонто Мейпл Ліфс”. Тоді голи Кіпа Міллера і Маріуша Черкавски вклалися у 38 секунд. … Еберле – другий гравець в історії “Айлендерс”, забиває в кожній з трьох перших ігор плей-офф в складі команди. Першим був Рей Ферраро в 1993 році. … До складу “Піттсбурга” повернувся нападник Джаред Макканн. Він пропустив другий матч через травми верхньої частини тіла. На його рахунку два кидки в площину воріт і п’ять силових прийомів за 14:23. … Мюррей програв п’ять останніх кубкових матчів, у тому числі гри №5 і №6 у другому раунді плей-офф минулого року проти “Вашингтон Кепіталз”. … В цій серії “Піттсбург” вів у рахунку двічі в загальній складності протягом трьох хвилин і 17 секунд.

Що далі?

Матч №4 першого раунду плей-офф відбудеться в Піттсбурзі на стадіоні PPG Paints Arena у вівторок, середа, 02:30 мск).