“Джекетс” вибили “Тампу” з плей-офф

"Джекетс" выбили "Тампу" из плей-оффПО 2019.Нік Фоліньо

“Коламбус Блю Джекетс” вперше в історії виграв серію плей-офф, обігравши з рахунком 7:3 “Тампа-Бей Лайтнінг” в матчі №4 першого раунду розіграшу Кубка Стенлі в Східній конференції. Гра відбулася у вівторок на стадіоні Nationwide Arena в Коламбусі.

“Блю Джекетс” стали першою командою, яка обіграла володарів Президентського кубка (чемпіона регулярного сезону) в першому раунді плей-офф за чотири поєдинки. За весь час існування НХЛ найкраща команда регулярного чемпіонату в третій раз всуху програє кубкову серію (“Детройт Ред Уінгз” у фіналі Кубка Стенлі 1995 року і “Калгарі Флеймс” у фіналі дивізіону Смайта в 1988 році).

“Тампа-Бей” в цьому сезоні повторила рекорд НХЛ, здобувши 62 перемоги в регулярному чемпіонаті. Це досягнення було встановлено “Детройтом” в першості 1995-96 років.

“Наші вболівальники заслужили це, – сказав нападник Кем Аткінсон. – Ми викладалися по повній, але вони дуже довго чекали, коли настане цей момент”.

“Коламбус” грає в НХЛ в сезоні 2000-01 років. За цей час команда в п’ятий раз вийшла в плей-офф, вигравши там дев’ять матчів і програвши 16, у тому числі 4-8 будинку.

“Я тут вже сім років, – сказав капітан “Блю Джекетс” Нік Фоліньо. – Але є й ті, хто довше мене знаходяться в команді. Цей успіх дуже важливий для них. Чудове відчуття, але ми зіграли лише один раунд, попереду ще три”.

П’єр-Люк Дюбуа забив гол і віддав результативну передачу, а Олександр Тексьє оформив дубль. У другому раунді “Блю Джекетс” зіграють або з “Торонто Мейпл Ліфс”, або з “Бостон Брюїнз”. “Торонто” наразі виграє в серії до чотирьох перемог у “Бостона” з рахунком 2-1. Матч №4 відбудеться в Торонто в середу (четвер, 02:00 мск).

“Блю Джекетс” – десята команда в історії НХЛ, яка виграла серію плей-офф у суперника, що випередив її в регулярному чемпіонаті мінімум на 30 очок (128-98).

“Насамперед ми розчаровані, – сказав тренер “Дніпра” Джон Купер. – Потрапивши до плей-офф, треба пам’ятати, що туди не пробилася половина команд ліги. Так що тут зібралися дуже сильні клуби. Вони заслужили право грати в плей-офф. Сьогодні в лізі всі рівні по силам, тому немає нічого незвичайного в тому, що восьме місце перемагає перше. Ми не змогли зіграти в наш хокей. От і все. Ми грали в нього весь сезон і не змогли показати його протягом шести днів у квітні. Це дуже сумно, тому що такий результат геть псує все враження від регулярного чемпіонату”.

Тексьє, проводить шостий матч в НХЛ і четвертий в плей-офф, відкрив рахунок у грі, реалізувавши більшість на третій хвилині першого періоду. Це його перший гол у розіграші Кубка Стенлі.

Дюбуа збільшив перевагу в рахунку на четвертій хвилині, закинувши шайбу з гострого кута після того, як вона відскочила від особового борту – 2:0.

Стівен Стэмкос набрав перше очко в серії, скоротивши відставання в рахунку на дев’ятій хвилині – 1:2.

На 13-й “Лайтнінг” закинули другу шайбу, але взяття воріт не було зараховано після протесту “Коламбуса” згідно з положенням “поза грою”.

Сет Джонс потужним клацанням забив третій гол у ворота “Дніпра” на сьомій хвилині другого періоду – 3:1.

Через сім хвилин після цього Седрік Пакетт підставив ключку під кидок Брэйдона Коберна від синьої лінії – 2:3.

За 2:08 до другої перерви “Лайтнінг” вдалося вперше в серії реалізувати більшість. Брейді Пойнт в самоті викотився на ворота господарів і з незручної руки верхи відправив шайбу у ближню дев’ятку – 3:3. До цього “Тампа” п’ять разів безрезультатно намагалася розіграти зайвого.

Однак Олівер Бьоркстранд швидко відновив перевагу господарів у рахунку, добивши шайбу у ворота Андрія Василевського при відкладеному штраф за 1:14 до закінчення другого періоду – 4:3.

Артемій Панарін (1:53 до фінальної сирени), Тексьє (1:34) і Метт Дюшен (9 секунд) три рази вразили порожні ворота “Лайтнінг” в кінцівці матчу, встановивши остаточний результат – 7:3.

Голкіпер “Коламбуса” Сергій Бобровський парирував 30 кидків.

Василевський 18 разів виручав “Тампу”.

“Вони були сильніші, – сказав Стэмкос. – Виконали установку на гру. Не знаю, що сказати. Якби знали відповіді, змогли б виграти. Дуже неприємно”.

Пряма мова

“В цій серії вони переграли нас у багатьох компонентах гри. Тут відскік, там рикошет – і вже зовсім інша гра. В цілому, ми грали недостатньо добре” – нападник “Лайтнінг” Райан Кэллахэн

“Я трохи свідомість не втратив на лавці. Всі почали стрибати, обніматися. Хтось мене вдарив у щелепу. Всі кричали” – нападник “Блю Джекетс” Кем Аткінсон про реакцію команди на гол Артемія Панаріна, коли рахунок став 5:3

Це цікаво

Чинний володар призу Норріса (кращий захисник сезону) Віктор Хедман з “Тампи” пропустив другий матч поспіль з-за травми. … Захисник “Коламбуса” Адам Маккуейд, Райан Мюррей і Маркус Нутиваара не грали. У всіх травми верхньої частини тіла. … “Блю Джекетс” реалізували п’ять вилучень з десяти і дозволили “Лайтнінг” реалізувати тільки одне більшість з шести.

Що далі?

“Лайтнінг”: сезон завершено

“Блю Джекетс”: матч №1 другого раунду плей-офф Східної конференції або в Бостоні, або в Торонто.