“Пінгвінз” програли серію “Айлендерс”

"Пингвинз" проиграли серию "Айлендерс"ПО 2019.Джордан Еберле і Метт Барзал

“Нью-Йорк Айлендерс” вийшов у другий раунд розіграшу Кубка Стенлі у Східній конференції, вигравши з рахунком 3:1 матч №4 стартовою серії плей-офф у “Піттсбург Пінгвінз”. Гра відбулася у вівторок на стадіоні PPG Paints Arena в Піттсбурзі.

На наступному етапі “Нью-Йорк” гратиме з “Вашингтон Кепіталз”, або з “Кароліна Харрікейнз”.

“Ми хотіли зіграти певним чином, – сказав тренер “Айлендерс” Баррі Тротц. – Ми говорили про традиції і стилі команди. Хотіли створити їх за рахунок того, що у нас є. Ми не так багато знали про наших воротарів, про наших захисників… Непросто змусити всіх грати один за одного. Треба розуміти, що потрібно робити свою роботу, робити її добре заради свого партнера”.

Джордан Еберле забиває в четвертому матчі поспіль, Брок Нельсон закинув свою третю шайбу у цій серії, а голкіпер Робін Ленер парирував 32 кидка.

У складі “Піттсбурга” голом відзначився Джейк Гюнтцель. “Пінгвінз” вперше з 2013 року (фінал Східної конференції проти “Бостон Брюїнз”) завершили кубкову серію, не вигравши жодної зустрічі. Метт Мюррей 23 рази вступав у гру.

“Ми знали, як буде грати суперник, знали, з чим нам доведеться зіткнутися, – сказав тренер “Піттсбурга” Майк Салліван. – Можна не соромитися у виразах. Ми говорили про те, що нам не варто поспішати, грати по ситуації, приймати правильні рішення, щоб не опинитися в скрутному становищі. На жаль, саме це і сталося”.

Гюнтцель відкрив рахунок через 35 секунд після стартового вкидання, отримавши пас від Сідні Кросбі. Це його єдиний точний кидок в плей-офф, хоча в регулярному чемпіонаті він закинув 40 шайб.

Кросбі заробив у регулярному сезоні 100 (35+65) очок і тільки одне в плей-офф за результативну передачу на Гюнтцеля. До цього його найгірший показник становив чотири (2+2) бали в п’яти іграх. Так він провів серію проти “Нью-Йорк Рейнджерс” у 2015 році.

“Звичайно, засмучений, – сказав Кросбі. – Я ще не до кінця все осмислив. Дуже засмучений. Перед плей-офф ми були задоволені своєю грою, і дійсно у нас були хороші матчі. А потім ми погано стартували, але все одно вважали, що у нас є шанс виправити положення справ дому”.

Через півтори хвилини Еберле відновив рівновагу. Він викотився удвох з Метью Барзалом на одного захисника, отримав від нього передачу і відправив шайбу у дальню дев’ятку – 1:1.

“Боротьба в серії була наполегливіше, ніж може здатися, – сказав Еберле. – Нам довелося дуже постаратися, щоб переграти їх, поламати їхні плани, не дати їм розгорнутися в повну силу. Відмінно зіграв Ленер. Якщо вони створювали небезпечний момент, він виручав нас”.

“Піттсбург” забивав першим в трьох останніх іграх. Але це лідерство тривало в загальній складності 4 хвилини 51 секунду.

Нельсон вивів “Айлендерс” вперед за дві хвилини до перерви – 2:1. Тому Кюнакль вибив шайбу у захисника Маркуса Петтерссона за воротами, її підібрав Джош Бейлі і віддав пас на п’ятачок, де Нельсон зіграв у дотик.

За 38 секунд до фінальної сирени Бейлі вразив порожні ворота – 3:1.

Пряма мова

“Боротьба в кожному матчі була дуже напруженою, хоча ми виграли чотири рази поспіль. Зараз є можливість зітхнути з полегшенням, тому що у них дуже хороша команда. Їм не можна давати волю. Кінцівка вийшла трохи емоційною, але ми трималися” – голкіпер “Айлендерс” Робін Ленер.

“Вони добре грали і дуже старалися. Відмінно оборонялися. Можливо, ми часом були не надто уважні, коли шайба була у нас. Але я вважаю, що ми добре провели останні пару матчів. Просто нам не пощастило” – нападник “Пінгвінз” Джейк Гюнтцель

Це цікаво

У кінцівці другого періоду захисник Джонні Бойчук і нападник Кел Клаттербак з “Айлендерс” пішли в роздягальню і більше не з’являлися на льоду. Після гри Тротц не став коментувати цю ситуацію… Еберле – третій хокеїст за останні сім років, який забивав голи у кожному з перших чотирьох матчів плей-офф (Шон Монахен з “Калгарі Флеймс” в 2017 році і Патрік Марло з “Сан-Хосе Шаркс” у 2013-му). … Гольова передача на Гюнтцеля дозволила Кросбі обійти Стіва Айзермана і зайняти 10-е місце в історії ліги по результативності в матчах плей-офф – 164 гри 186 (66+120). …”Пінгвінз” програли шість кубкових матчів поспіль, починаючи з п’ятої та шостої ігри другого раунду плей-офф минулого року, коли вони поступилися “Вашингтон Кепіталз”. Тренером “Вашингтона” тоді був Тротц. … “Піттсбург” програв серію з рахунком 6:14, у тому числі 3:10 в останніх трьох зустрічах.

Що далі?

“Айлендерс”: матч №1 другого раунду плей-офф проти “Вашингтона”, або проти “Кароліни”.

“Пінгвінз”: сезон завершено