Огляд п’ятого ігрового дня на чемпіонаті світу в Дивізіоні 1В

Вчора, 4 травня, на чемпіонаті світу в Дивізіоні 1В відбувся п’ятий заключний ігровий день. У заключних матчах чемпіонату Румунія обіграла Нідерланди, виграла Дивізіон IB і залишила в ньому України, Польща гарантувала собі срібло на ЧС-2019, а Україна програла Естонії в овертаймі і фінішувала п’ятою на чемпіонаті світу.

Румунія – Нідерланди 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Цей матч міг одночасно позбавити Дивізіон всієї турнірної інтриги, як за виживання, так і за підвищення в класі, за умови, якби румуни обіграли своїх суперників в основний час.

В результаті збірної Румунії вдалося закинути в кожному з періодів по одній шайбі, на що «помаранчеві» відповіли лише одним влучним кидком у другій 20-хвилинці.

Румуни сенсаційно виграли всі 5 матчів на турнірі і в наступному році зіграють у Дивізіоні IА, а голландці залишилися на останньому місці в турнірній таблиці і після підвищення повернуться в IIA.

Польша – Японія 7:4 (1:1, 4:0, 2:3)

Збірна Польщі забезпечила собі другу сходинку в турнірній таблиці ЧС-2019 в Дивізіоні ІB, видавши результативний поєдинок з командою Японії.

«Кадра» набрала однакову кількість очок з лідером Дивізіону Румунією (13), проте завдяки перемозі в очній зустрічі (3:2 ОТ) саме румуни домоглися підвищення до Дивізіону IA.

Поляки разом з командою України боротимуться за першу сходинку в наступному році.

Естонія – Україна 4:3 ОТ (1:3, 1:0, 1:0, 1:0)

«Синьо-жовті» активно почали зустріч, закинувши двічі вже до другої хвилини гри. Окрасою матчу став індивідуальний прохід Віталія Ляльки, який закинув свою шосту шайбу на турнірі. Вигравши перший період 3:1 команди значно зменшили оберти, а за 6 секунд до закінчення другої 20-хвилинки господарі скоротили відставання до мінімуму, що додало їм психологічної впевненості на вирішальну третину.

Третій період залишився повністю за естонцями, які перекидали нас 13:1, реалізувавши один кидок. Господарі хотіли перемогти в основний час, щоб зачепитися за бронзові медалі і зняли воротаря. Збірній України не вистачило двох секунд, щоб покарати суперника голом в порожні ворота – Естонію врятувала фінальна сирена.

В овертаймі переможну шайбу закинув Роберт Рооба, реалізувавши чисельну перевагу.

Підсумкова турнірна таблиця чемпіонату світу в Дивізіоні 1В виглядає таким чином: