Матчі регулярного чемпіонату 4 грудня 2019 (онлайн)

Матчи регулярного чемпионата 4 декабря 2019 (онлайн)Беррі і Кадри

Трансляції матчів дня дивіться у відповідних протоколах >>>

Розклад матчів 4 грудня (час московське):

“Торонто Мейпл Ліфс” – “Колорадо Евеланш” (03:00)
“Піттсбург Пінгвінз” – “Сент-Луїс Блюз” (04:00)
“Едмонтон Ойлерс” – “Оттава Сенаторз” (05:30)
“Лос-Анджелес Кінгз” – “Вашингтон Кепіталз” (06:00)

“Піттсбург” – “Сент-Луїс” (04:00 мск): “Блюз” у кроці від рекорду

“Сент-Луїс” (18-5-6) в середу може продовжити гостьову серію без поразок в основний час до 11 матчів і встановити рекорд клубу. У попередніх 10 поєдинках на виїзді команда зіграла 8-0-2, а в сезоні цей показник “Блюз” становить 10-2-3. З 42 очками лідирує чинний чемпіон в таблиці Західної конференції, випереджаючи найближчого конкурента – “Едмонтон” – на п’ять балів.

У понеділок “Сент-Луїс” обіграв “Чикаго” (4:0) і здобув четверту перемогу поспіль, пропустивши в цих зустрічах всього шість шайб. В середньому по сезону “Блюз” пропускають 2,48 голи (п’яте місце в НХЛ).

Команди зустрічалися в суботу і в середу проведуть заключний очний матч у сезоні. “Піттсбург” (14-9-4) тоді програв з рахунком 2:5 і зазнав другої поспіль поразки в основний час після відрізка 4-0-2. З першої хвилини тієї зустрічі “Пінгвінз” грали без захисника Брайана Дюмулина, отримав травму нижньої частини тіла. Він пропустить не менше восьми тижнів після недільної операції на щиколотці. На тренуванні у вівторок в першій парі з Крісом Летангом, де зазвичай грає Дюмулин, займався захисник Джек Джонсон.

Також гості в суботу в другому матчі поспіль грали без форварда Брайана Раста. Він отримав травму нижньої частини тіла у п’ятницю під час ранкової розминки перед поєдинком з “Коламбусом” (2:5). Тренер “Пінгвінз” Майк Салліван повідомив, що перед тренуванням у вівторок форвард катався окремо від партнерів і пропустить ще кілька днів.

Крім того, у вівторок стало відомо, що нападник Патрік Хорнквист вибув на тривалий термін через травму нижньої частини тіла. Він отримав травму на тренуванні в понеділок, впавши під час виконання однієї із вправ. У вівторок в ланці з Євгеном Малкіним і Джейком Гюнтцелем його замінив Домінік Симон.

“На даний момент нам залишається тільки посміхатися, – сказав форвард Джаред Макканн. – Типу, та ладно вже… Глибина складу у нас є. У нас є лідери, здатні вести команду за собою. Кожен день своє слово каже хтось новий. Травми трапляються. Я розумію”.

Також “Пінгвінз” не можуть допомогти центрофорварди Сідні Кросбі і Нік Бьюгстад, які відновлюються після операцій на м’язах кора. Джастін Шульц із-за травми нижньої частини тіла пропустив шість матчів, а у вівторок тренувався в безконтактному светрі. Захисник сказав, що перед поверненням в лад йому знадобляться ще кілька тренувань. Форвард Зак Астон-Різ у вівторок пропустив заняття через хворобу.

У понеділок “Піттсбург” підписав однорічний контракт новачка на $700 тис. з форвардом Стефаном Ноусеном, який займався у другій трійці з Макканном і Алексом Гальченюком. У 22 матчах за “Вілкс-Беррі/Скрентон” в Американській хокейній лізі він набрав 22 (14+8) очки. У минулому чемпіонаті він провів 41 матч за “Нью-Джерсі”.

У відсутність багатьох ключових гравців основна робота в нападі “Пінгвінз” лягає на Гюнтцеля і Малкіна. Гюнтцель зараз займає перше місце серед бомбардирів “Піттсбурга” з 27 (15+12) очками. В останніх п’яти іграх він закинув п’ять шайб, сім в останніх восьми і набрав 13 (7+6) балів за результативність у десяти матчах, які команда провела без Кросбі.

Малкін після повернення в лад в 14 матчах листопада тільки тричі залишався без очок. При цьому сім разів він набирав не менше двох балів за гру. Всього за місяць на рахунку центрфорварда виявилося 21 (5+16) очко.

“Лос-Анджелес” – “Вашингтон” (06:00): переможна серія “Кепіталз”

У середу “Кепіталз” продовжать турне по Каліфорнії. У вівторок “Вашингтон” (20-4-5) обіграв “Сан-Хосе” (5:2) і здобув четверту перемогу поспіль. З 25 жовтня “Кепіталз” зіграли 13-2-2 і зараз з 45 очками лідирують у Столичному дивізіоні. У п’ятницю команда зіграє з “Анахаймом”.

У грі проти “Шаркс” Олександр Овечкін і Євген Кузнєцов залишилися без очок. Натомість захисник Джон Карлсон набрав 3 (1+2) бали. З 40 (9+31) очками він є найрезультативнішим захисником ліги. Шість разів у сезоні Карлсон набирав не менше трьох очок за гру. Він став лише п’ятим захисником в історії НХЛ, який пробив позначку в 40 очок (дев’ять голів, 31 передача) в 29 іграх або менше.

“Я думаю, що в цьому багато удачі, – сказав Карлсон. – Безліч чудових гравців, з якими я граю, роблять так, що прямо зараз я виглядаю добре. У нас вийшло дійсно гарний початок сезону, і все пов’язане з цим. Наша команда грає добре. Саме про це я думаю”.

У вівторок ворота “Вашингтона” захищав Брейден Холтбі. Тому очікується, що в середу в старті вийде Ілля Самсонов. У цьому сезоні російський голкіпер здобув шість перемог у дев’яти матчах (вісім в старті), пропускаючи в середньому по 2,58 шайби за гру і відбиваючи 91,4% кидків.

У вівторок до складу “Кепіталз” після травми повернувся Карл Хагелін. Форвард Ніклас Бэкстрем катається з командою, але його участь у грі в середу під питанням.

“Лос-Анджелес” (11-15-2) не зміг перемогти в останніх дев’яти гостьових матчах (0-8-1), але при цьому на своєму льоду команда в цьому сезоні зіграла 9-5-1. “Кінгз” зазнали чотири поразки в шести попередніх зустрічах і зараз займають останнє місце у Західній конференції. Російський форвард “Лос-Анджелеса” Микола Прохоркин забив три голи за чотири матчі.

“Мені здається, що в гостях ми не виробляємо таку ж енергію, як удома, – сказав тренер “Кінгз” Тодд Маклеллан. – Ми наносимо багато кидків, але нас збивають з ніг, ми повільно піднімаємося з підлоги, і потім стає вже занадто пізно. Не можна так грати. Є речі, які нам потрібно вирішити”.

“Торонто” – “Колорадо” (03:00): реванш для “Евеланш”

“Торонто” (13-12-4) у вівторок програв “Філадельфії” (1:6) і зазнав другої поразки в трьох матчах. При цьому “Мейпл Ліфс” зрівняли рахунок на дев’ятій хвилині третього періоду (1:1), а потім пропустили п’ять шайб, в тому числі за три останні дві хвилини з невеликим і дві за останні 60 секунд.

“Ми просто кинули грати і здалися, – сказав форвард “Торонто” Остон Меттьюз. – Ми перестали грати. Не дочекалися сирени. Ми не маємо права так чинити. Не можна кидати напризволяще нашого основного голкіпера. Треба себе поважати”.

“Ми порівнюємо рахунок, пропускаємо гол, але вважаємо, що ми ще в грі, – додав Меттьюз. – У нас є шанс замінити воротаря, є пара хвилин у запасі. І ось ми пропускаємо гол у порожні ворота і розвалюємося. Так не можна. Не можна так поступати по відношенню до воротаря. Він так багато матчів виграв для нас, стояв стіною упродовж усього сезону, і ми не маємо права так чинити по відношенню до нього. Ми повинні грати до кінця, до останньої хвилини. Будь-який інший варіант неприйнятний. А ми залишили його одного. Суперник виходив один на один, удвох проти нього, і ось ми вже бачимо, що рахунок 1:6. Це наша вина. Це неприпустимо”.

Очікується, що в середу до складу “Торонто” може повернутися нападник Мітчелл Марнер, який пропустив 11 матчів поспіль через розтягнення зв’язок гомілкостопу. У вівторок “Ліфс” звільнили для нього місце в складі, відправивши в АХЛ форварда Ніка Шора. З великою часткою ймовірності Марнер буде грати на правому фланзі трійки з центрфорвардом Джон Таварес і лівим крайнім Іллею Міхєєвим. З ними він працював на тренуванні в понеділок.

“Колорадо” також чекає кілька важливих повернень. Мікко Рантанен вже повернувся до складу команди і набрав 4 (1+3) очки у переможному матчі з “Чикаго” (7:3). В тій грі він не виходив на лід у третьому періоді і не спілкувався з пресою. Однак тренер Джаред Беднар після зустрічі повідомив, що з гравцем все в порядку, і йому просто дали відпочити.

Крім того, очікується, що незабаром до складу “Евеланш” повернеться Габріель Ландеског, який пропустив 15 ігор через травму ноги. Нападник разом з командою полетів у трехматчевое турне, яке почнеться в середу. Також до складу повинен повернутися форвард Метт Калверт, який пропустив шість зустрічей з-за струсу мозку. Обидва нападаючих в понеділок провели повноцінне тренування.

“Колорадо” (16-8-2) виграв три матчі поспіль і здобув вісім перемог в 11 останніх зустрічах. З 34 очками “Евеланш” займають третє місце в Центральному дивізіоні і продовжують залишатися найрезультативнішою командою ліги (в середньому по 3,73 голи за матч).

Нэйтан Маккіннон встановив клубний рекорд, набравши 25 (10+15) очок в листопаді. І був визнаний другою зіркою НХЛ місяця. Крім того, форвард став першою зіркою минулого тижня. Зараз в його активі діюча семиматчева результативна серія, яку він почав 16 листопада. За цей період Маккіннон набрав 16 (6+10) очок.

У попередній раз команди зустрічалися 23 листопада в Денвері. Тоді переміг “Торонто” з рахунком 5:3, закинувши чотири шайби в першому періоді.

“Едмонтон” – “Оттава” (05:30): невдачі “Сенаторз”

“Оттава” (11-16-1) у вівторок поступилася “Ванкуверу” (2:5) і зазнала п’ятої поразки поспіль (все в основний час). За цей проміжок “Сенаторз” були переграні суперником 6:18. У середу команда проведе четверту зустріч в рамках п’ятиматчевого турне.

“Едмонтон” (17-9-3) в неділю обіграв “Ванкувер” (3:2) і уникнув першої в сезоні серії з трьох поразок. Коннор Макдэвид разом з Леоном Драйзайтлем вже дісталися до відмітки в 50 очок і продовжують лідирувати в списку бомбардирів. Після 29 матчів у Макдэвида 51 (19+32) бал, у Драйзайтля – 50 (18+32). Востаннє гравці однієї команди набирали по 50 очок в перших 29 іграх в сезоні 1995-96, коли це зробили форварди “Піттсбурга” Маріо Лем’є, Яромир Ягр і Рон Френсіс.

У середу “Ойлерс”, які з 37 очками лідирують в Тихоокеанському дивізіоні, почнуть четирехматчевую домашню серію. Попередні 17 з 29 ігор чемпіонату команда провела в гостях. Очікується, що до складу повернеться воротар Майк Сміт, але, можливо, з перших хвилин зустріч знову почне Мікко Коскінен.

“Добре грати вдома, – сказав тренер “Едмонтона” Дейв Тіппетт після тренування у вівторок. – Добре, що ми нарешті трохи потренувалися. Останнім часом нам рідко це вдавалося. З іншого боку, мені подобається, як ми граємо на виїзді у більшості матчів. Ми показуємо завзяту гру, і нам потрібно перенести її на свій лід”.