Матчі регулярного чемпіонату 29 січня 2020 року (онлайн)

Матчи регулярного чемпионата 29 января 2020 года (онлайн)Меттью Ткачак

Трансляції матчів дня дивіться у відповідних протоколах >>>

Розклад матчів 29 січня (час московське):

“Даллас Старз” – “Торонто Мейпл Ліфс” (3:30)
“Вашингтон Кепіталз” – “Нешвілл Предаторз” (3:30)
“Анахайм Дакс” – “Арізона Койотиз” (6:00)
“Лос-Анджелес Кінгз” – “Тампа-Бей Лайтнінг” (6:00)
“Едмонтон Ойлерс” – “Калгарі Флеймс” (6:00)
“Сан-Хосе Шаркс” – “Ванкувер Кенакс” (6:30)

“Вашингтон” – “Нешвілл”: Овечкін повертається

Олександр Овечкін візьме участь у домашній грі проти “Нешвілла” після того, як йому довелося пропустити матч проти “Монреаля” (4:2) в якості покарання за відмову від запрошення на “Матч зірок”. Він постарається допомогти “Вашингтону” (34-11-5) продовжити переможну серію до п’яти матчів, а сам продовжить підкорювати гольові вершини НХЛ.

На даний момент 34-річний нападник ділить зі Стівом Айзерманом дев’яте місце в історії по закинутих шайб (692), на два влучних кидки відстаючи від Марка Мессьє. Овечкину потрібно ще вісім разів вразити ворота суперників, щоб стати восьмим хокеїстом в історії ліги, який вийде на позначку 700 голів у кар’єрі.

“Мабуть, його можна вважати одним з найбільших хокеїстів всіх часів. Здорово, що ми з перших рядів спостерігаємо, як він творить історію, – сказав у вівторок його партнер по трійці Тому Вілсон. – Таке враження, що він у кожній грі встановлює якесь досягнення. Таких, як він, більше немає. Ніхто не зрівняється з ним. Навіть у майбутньому. Тому ми щасливі, що є свідками того, як розвивається його кар’єра, як він домінує в лізі”.

Овечкін проводить 15-й сезон в НХЛ і займає третє місце серед кращих снайперів чемпіонату з 34 голами після Давида Пастрняка (37) і Остона Меттьюза (35). Овечкину залишилося закинути ще шість шайб, щоб стати другим після Вейна Гретцкі хокеїстом в історії ліги, який забиває не менше 40 голів в 11 сезонах.

В останніх трьох іграх Овечкін закинув вісім шайб, оформивши по хет-трику у двох матчах поспіль. За рахунок цього він обійшов у списку найкращих снайперів ліги Теему Селянне (684 голи), Маріо Лем’є (690) і наздогнав Айзермана.

У “Нешвілла” (22-19-7) справи не так гарні. “Предаторз” займають останнє місце в Центральному дивізіоні, на шість очок відстають від зони плей-офф і зустрінуться з лідером ліги на тлі трьох поразок в останніх чотирьох матчах. У команди Джона Хайнса продовжують спостерігатися проблеми з результативністю. В останніх шести матчах “Нешвілл” забив лише один гол у більшості, а з 412 очок у цьому сезоні 103 набрали захисники Роман Йосі, Райан Елліс і Маттіас Екхольм. “Хижакам” потрібна більша результативність від Райана Джохансена, в минулому матчі з “Торонто” зіграв трохи більше 10 хвилин і має на рахунку лише 27 (10+17) очок.

“Лос-Анджелес” – “Тампа-Бей”: “Кінгз” повертаються додому

“Лос-Анджелес” (18-27-5) проведе перший домашній матч за три тижні. Останній раз “Кінгз” грали вдома 8 січня, після чого вирушили на тривалий виїзд і перерва. У Лос-Анджелесі сподіваються, що рідні стіни допоможуть їм видертися з глибокої ями у вигляді чотирьох поспіль поразок і семи поразок в останніх восьми матчах.

“Ми трохи відстаємо від зони плей-офф і однозначно знаходимося не на тому місці, де хотіли б перебувати, – заявив капітан “Кінгз” Анже Копітар, чия команда відстає від зони плей-офф на 17 очок і посідає останнє місце у Західній конференції. – Але в той же час ми дуже хочемо змінити ситуацію і направити корабель у вірному напрямку”.

Найближчий місяць буде для “Лос-Анджелеса” повним невизначеності. До дедлайну 24 лютого команду можуть покинути нападники Тайлер Тоффолі, Джефф Картер і захисник Алек Мартінес. Їх усіх називають в якості кандидатів на обмін.

Почати змінювати ситуацію “Кінгз” буде непросто, тому що в гості їде “Тампа” (29-15-5), розлючена невдалою грою проти “Далласа”. У середу “Лайтнінг” напевно будуть прагнути реабілітуватися за втрату очок.

“Ми дозволили супернику за один матч організувати більше контратак, ніж за 20 попередніх разом узятих”, – заявив тренер “Дніпра” Джон Купер. “Лайтнінг” не врятувала чергова блискуча гра Андрія Василевського, у якого обірвалося 10-матчева переможна серія. Зате на фініш почав накочувати Микита Кучеров, на рахунку якого чотирьохматчева результативна серія. З 56 (22+34) очками форвард займає 12-е місце в суперечці кращих бомбардирів сезону.

“Едмонтон” – “Калгарі”: знову Касіян проти Ткачука

Черговий епізод “Битви за Альберту” обіцяє бути неймовірно гарячим. Крім непримиренного історичного суперництва команди дихають один одному в спину в турнірній таблиці, та ще й зустрічалися не так давно. У матчі 11 січня всім запам’яталася сутичка Зака Кассіана з Меттью Ткачаком, за яку нападник “Ойлерс” був дискваліфікований на два матчі.

Після дискваліфікації Касіян сказав: “Він зв’язався не з тим хлопцем і мені здається, не розуміє, що ми граємо в одному дивізіоні, і що у мене чудова пам’ять”.

Втім, найчастіше в таких ситуаціях не відбувається зовсім нічого. Та сама витівка Кассіана коштувала “Эдмонтону” ураження, так і ліга буде пильно стежити за тим, що відбувається на льоду.

“Калгарі” (26-19-6) випереджає “Едмонтон” на одне очко і йде на другому місці Тихоокеанського дивізіону. При цьому “Флеймс” останнім часом пригальмували, програвши три рази в чотирьох матчах (1-2-10. У тому числі у вівторок в серії булітів поступившись “Сент-Луїсу”.

“Едмонтон” отримає довгоочікуване підкріплення у вигляді захисника Метта Беннинга, пропустив 20 матчів через струсу мозку. Очікується, що в середу він повернеться на лід.

Цікаво, чи продовжать грати в різних ланках кращі бомбардири “Ойлерс” Коннор Макдэвид і Леон Драйзайтль. Втім, навіть гра в різних поєднаннях не заважає їм грати результативно. На рахунку Макдэвида шестиматчева результативна серія, у Драйзайтля – восьмиматчевая.

“Даллас” – “Торонто”: краща оборона проти топ-атаки

“Торонто” (26-17-7) пішов на перерву з однією перемогою в шести матчах, але в понеділок “Мейпл Ліфс” з рахунком 5:2 переграли “Нешвілл” і в середу спробують продовжити вдалий відрізок. А він їм потрібен, тому що команда Шелдона Кифа на даний момент не входить в зону плей-офф, відстаючи від займаної місце другий “вайлд-кард” “Кароліни” на два очки.

“Це складне завдання, і до самого кінця бій буде складним, – сказав Кіф. – Щоб досягти успіху у вирішенні цього завдання, нам потрібно буде вирости як команді. І це повинно допомогти нам в майбутньому. При цьому ми вважаємо, що можемо додати в багатьох компонентах гри, і турнірна ситуація вимагає від нас цього”.

У матчі з “Нешвіллом” користь “Торонто” принесли не тільки лідери Остон Меттьюз і Вільям Нюландер, але і гравці другого плану начебто Расмуса Сандина і Джейсона Спеццы. Для Спеццы матч стане особливим, тому що він зустрінеться з колишньою командою. Меттьюз з 35 голами посідає друге місце в суперечці кращих снайперів сезону, відстаючи від Давида Пастрняка на три голи.

Завдання перед “Торонто” варто нетривіальна, тому що “Даллас” (28-17-4) відмінно грає вдома. У понеділок у першому матчі після перерви “Старз” в овертаймі обіграли “Тампу” (3:2), що саме по собі гідно поваги. Атаці “Ліфс” (3,60 голи за матч, третє місце в лізі) доведеться непросто, адже у “Далласа” краща оборона в НХЛ, пропускає в середньому всього по 2,45 гола за матч. Де “Старз” мають намір додати, так це в атаці. На рахунку кращого бомбардира команди Тайлера Сегіна всього 37 (11+26) очок. А займає друге місце Олександр Радулов в останніх восьми матчах набрав лише 1 (1+0) очко.

“Сан-Хосе” – “Ванкувер”: початок турне “Кенакс”

“Ванкувер” (28-18-4) спробує продовжити переможну серію до чотирьох матчів і зміцнити лідерство в Тихоокеанському дивізіоні. У понеділок “Кенакс” вражаюче розібралися з “Сент-Луїсом”, перемігши з рахунком 3:1. Та перемога стала для “Ванкувера” дев’ятою поспіль вдома, але тепер “Кенакс” належить пятиматчевый виїзд.

“Сан-Хосе” (22-25-4) на 10 очок відстає від зони плей-офф і все ще не втрачає надії на ривок. Після перерви “Шаркс” взяли верх над “Анахаймом”, але “Ванкувер” – куди більш міцний горішок. “Акули” будуть знову сподіватися на Патріка Марло, дубль якого в матчі з “Дакс” дозволив “Шаркс” перервати чотириматчеву серію поразок, а самому 40-річному форварду вийти на 25-е місце в історії ліги за кількістю голів (561).

Місце у воротах “Шаркс” у середу займе Мартін Джонс, в останніх 10 матчах здобув одну перемогу. Надійніше на останньому рубежі у “Сан-Хосе” зараз виглядає Аарон Делл.

“Анахайм” – “Арізона”: вирішальний відрізок “Койотиз”

“Арізона” (26-20-5) прагне вперше з 2012 року потрапити в плей-офф. “Койотиз” повертаються на лід після десятиденного перерви при вкрай напруженої ситуації в таблиці Тихоокеанського дивізіону. З 57 очками вони ділять третє місце з “Едмонтон” і “Вегасом”, на один бал відстаючи від “Калгарі” і на три – від лідера дивізіону “Ванкувера”. У такій ситуації кожен матч стає, без перебільшення ключовим, особливо проти суперника по дивізіону.

“Ситуація в дивізіоні дуже напружена, – сказав захисник Джейсон Демерс. – Кожна зустріч з командою з Тихоокеанського дивізіону буде мати фактично статус плей-офф. Настає пара матчів, яких ми всі чекаємо. Наступні дві зустрічі стануть вкрай важливими”.

У четвер “Арізона” зіграє з “Лос-Анджелесом”, а в суботу з “Чикаго”. У “Койотиз” сподіваються, що перерву пішов їм на користь – в останніх шести матчах вони досягли успіху тільки один раз (1-4-1).

“Анахайм” (19-25-5) займає передостаннє місце в конференції та вже грає фактично за свій престиж. У понеділок “Дакс” вийшли з перерви, програвши “Сан-Хосе”. У середу команди зустрінуться в четвертий і останній раз в сезоні – у попередніх трьох “Арізона” здобула дві перемоги.