Australian Open. Сюрприз Світоліної, міць Ястремської, нічне перемога Мугурусы та інші яскраві події четвертого ігрового дня

У Мельбурні завершився четвертий ігровий день Відкритого чемпіонату Австралії. Для українських уболівальників він був дуже приємним, адже наші тенісистки здобули перемоги і продовжили свій шлях в Мельбурні. Раніше на кортах Мельбурн-парку немає супер гучних сенсацій. Так сьогодні вилетів Домінік Тім, але він з рук геть погано почав сезон і щось подібне від нього очікували навіть на старті, був близький до поразки Кей Нісікорі, але вижив, теж саме можна сказати про Симона Халеп, але давайте про все по порядку

Сюрприз від Світоліної

Еліна Світоліна відкривала ігровий день на головній Арені Мельбурн-Парку. Матч проти Вікторії Кужмовой в принципі не очікувався складним і таким не став. Трохи пристрілившись до суперниці в першому сеті, Еліна з рахунку 4-4 виграла наступні вісім геймів з дев’яти і вирушила давати інтерв’ю. А в чому сюрприз? А сюрприз був у боксі Еліни і звали його Гаель Монфіс.

З перших же хвилин, як француз потрапив у приціл телекамер, Twitter загудів коментарями і домислами чому він там знаходиться. В інтерв’ю на корті Еліна всіх карт не розкрила, але на прес-конференції вже зізналася, що вона і Гаель зустрічаються і Twitter загув за новою вже обговорюючи цю зоряну пару. Еліна і Гаель у відповідь на це створили окрему сторінку в Instagram і повідомили, що зроблять перший пост, коли вона набере 1000 передплатників.

Тернистий шлях Мілоша Раонича

Мілош Раоніч посіяний в Мельбурні під 16-м номером. Коли ти маєш посів, то вправі розраховувати на більш менш зручних суперників, щоб увійти в турнір. Мілошу не пощастило з сіткою так, як тільки могло не пощастити. Нік Кіріос і Стен Ваврінка – нічого так суперники для перших двох матчів?!

Канадець з честю впорався з випробуванням. Кириоса прибрав в трьох сетах, Вавринку в чотирьох. Забив 69 ейсів і програв лише два гейми на своїй подачі (обидва в матчі з швейцарцем). Екс-третій номер світового рейтингу вже давно нічого не вигравав, останній титул у нього був три роки тому в Брісбені і після двох таких вражаючих перемог у Раонича напевно прокидається апетит до великих перемог. Тільки от сітка його легше не стає. Наступний матч він зіграє проти француза Эрбера, а в четвертому колі маячить перспектива зустрічі з Олександром Звєрєвим. Ось там вже буде справжня перевірка амбіцій трохи призабутого канадця.

Халеп знову перемагає з працею

Перша ракетка світу з труднощами пройшла Кайю Канепі і з ще більшими проблемами зіткнулася у другому колі з 20-річною Софією Кенин. Вигравши перший сет, Симона упустила другу партію на тай-брейку (як і в матчі з Канепі до речі, 13-й гейм їй не вдається завершити на свою користь) і програвала 2-4 у вирішальному сеті. У цей момент Сімоне допоміг її величезний досвід важливих матчів і вона зуміла перебудуватися, повернутися в гру і взяти чотири гейми поспіль.

У третьому колі Симону чекає Вінус Вільямс, яка не дивлячись на свої 38, все так само хороша в трехсетовых матчах. Саме у вирішальних партіях вона схиляла чашу терезів на свій бік у поєдинках з Бузэрнеску і Корені. Як складеться з Халеп дізнаємось у суботу, але поки перша ракетка світу явно не набрала навіть половини своїх кращих кондицій.

Тенісисту проти Соузи – два хлопці зіграли вже 20 сетів на двох

Кей Нісікорі в першому колі пішов з рахунку 0-2 по сетах проти Каміля Майрхжака, щоб у другому матчі ледь не втратити перевагу в два сети проти Іво Карловича. Японець горів 0-40 на своїй подачі за рахунку 4-4 у вирішальному сеті, потім поступався на тайбрейку 6-7, але зумів виграти чотири розіграшу поспіль і виграти цей чотиригодинний поєдинок. Тенісисту ще ніколи не програвав матч в якому вів 2-0 по сетах і був дуже близький до цього сьогодні.

У наступного суперника Нісікорі, португальця Жоао Соузи своя історія пятисетовиков в Мельбурні. І в матчі з Гвідо Пелья і в поєдинку з Філіпом Кольшрайбером, португалець вигравав непарні сети і програвав парні. Незважаючи на те, що обидва тенісисти зіграли по 10 сетів, японець провів на корті на 207 хвилин менше, що, звичайно, може позначитися в наступному матчі. Соуза ніколи ще не проходив у Мельбурні далі третього кола, тоді як японець не програвав на цій стадії останні шість розіграшів.

Ястремська дісталася до Серени

Наша 18-річна Даяна знову видала потужний матч. Дослідну Карлу Суарес-Наварро побоювалися і не даремно. Іспанка знає як грати з молодими і гарячими гравцями, знає як збивати ігровий ритм, багато чого вміє робити на корті. І сьогодні був момент, коли їй вдалося переломити хід гри.

Ястремська лідирувала 6-3 3-1 після чого Суарес-Наварро виграла п’ять геймів поспіль і перевела гру в вирішальний сет. Здавалося, що зараз вона дотисне юну тенісистку, але немає. Даяна розлютилася і стала грати ще активніше, “закамонила” після кожного вдалого дії, запалюючи себе ще більше і просто сміла суперницю з корту, віддавши їй один гейм за рахунку 5-0.

Ця перемога привела Даяну у третє коло мейджора, де вона отримала можливість зіграти з легендарною Сереною Вільямс. Цей Матч вже викликає величезний інтерес, враховуючи потужний теніс, який проповідують обидві тенісистки. Вільямс легко розкатала своїх перших суперниць віддавши їм лише шість геймів за два матчі і зараз дуже важливо, щоб Даяна не програла цей матч в роздягальні. Але знаючи бойовий характер українки, віриться що буде яскравий бій.

Австралійський герой дня

Алекс Болт – 155-я ракетка світу, ніколи не входив у сотню кращих, отримав в основну сітку wild-card і вперше виграв матч на мэйджоре здолавши загубився Джека Соку. Але на цьому Алекс не зупинився і сьогодні в драматичному поєдинку зачохлив досвідченого Жиля Сімона, відігравши при цьому чотири матчболи! Тепер у Болта буде можливість зустрінеться з четвертою ракеткою світу Олександром Звєрєвим. Саша в п’яти сетах зломив Жеремі Шарді, втративши лідерство в дві партії. Враховуючи його проблеми з ногою і нестабільну гру на Шоломах у Болта при неймовірній підтримці австралійців можуть з’явитися шанси на ще одну сенсацію.

Птахи змусили дівчат грати до трьох ранку

Матч між Гарбинье Мугурусой і Йоханна Конто повинен був стартувати після гри Звєрєва і Шарді на Margaret Court Arena. У першому запуску п’ять сетів ганяли Тенісисту і Карлович, потім самі Звєрєв і Шарді розтягнули час до нескінченності. І було прийнято рішення переставити поєдинок дівчат на корт №3, який вже був вільний. Але незабаром це рішення скасували і дівчат залишили чекати закінчення поєдинку на MCA. Причина? Корт №3 опинився….окупований птахами і їх какахами, які вже ніхто не встигав забрати…

В підсумку матч став історичним бо стартував в 00-30 ночі п’ятниці і це самий пізній старт гри на Відкритому чемпіонаті Австралії. Гарбинье і Йоханна при цьому влаштували справжню битву, яка завершилася перемогою іспанки у вирішальному сеті на початку четвертого ранку п’ятниці.

Вилетіли сіяні гравці

Відразу четверо сіяних вилетіли в чоловічому турнірі і один з них Домінік Тім, що представляє топ-10. Австрійцю катастрофічно не вдався старт сезону і тепер йому належить розібратися з поверждением яке він отримав у матчі з Попыриным.

[7] Домінік Тім не дограв матч проти Олексія Попырина 5-7 4-6 0-2 відмова
[24] Хен Юн – програв П’єру-Південь Эрберу 2-6 2-6 6-1 4-6
[29] Жиль Сімон – програв Алексу Болту 6-2 4-6 6-4 6-7(8) 4-6
[32] Філіп Кольшрайбер – програв Жоао Соузе 5-7 6-4 6-7(4) 7-5 4-6

[23] Карла Суарес-Наварро програла Даяні Ястремської 3-6 6-3 1-6

У п’ятницю в Мельбурні нас чекають Шарапова проти Возняцкі, Надаль проти де Мінору, Соболенко проти юної Анісімовою, Квітова проти Бенчич і багато іншого. Починається третій круг і прохідних матчів стає все менше!