Australian Open. Циципас проходить Федерера в битві за вихід у дебютний чвертьфінал

Стефанос Циципас був сильніший у чотиригодинному протистоянні з чинним чемпіоном.

Australian Open Grand Slam
Мельбурн, Австралія • 14-27 січня • хард • A$22,624,000
Чинний чемпіон Роджер Федерер (Швейцарія)
Сітки турніру: кваліфікація • одиночний і парний розряд

Четвертий коло
Стефанос Циципас (Греція, 17) – Роджер Федерер (Швейцарія, 2) 6-7(11), 7-6(3), 7-5, 7-6(5)

Пари суперників у 1/4 фіналу: Надаль – Тиафо, Баутіста-Агут – Циципас.

20-річний грек вперше в кар’єрі виступить у чвертьфіналі мейджора. Для перемоги над минулорічним чемпіоном Федерером Циципасу було 3 години і 45 хвилин. Для тенісистів це був перший очний поєдинок в турі, але раніше в цьому місяці Федерер обіграв Циципаса на двох тайбрейках на Кубку Хопмана.

У сьогоднішньому матчі суперники зіграли відразу три тайбрейка і тільки в одному геймі глядачі побачили брейк. Циципас використовував 1 брейкпоинт з трьох (у третьому сеті), а Федерер не реалізував жодного з 12. В активі грека 20 ейсів при 1 подвійний помилці, 62 віннера і 36 невимушених помилок. Швейцарець записав на свій рахунок 12 ейсів, 61 віннер та 55 невимушених помилок.

Поразка в четвертому раунді і результати інших учасників турніру не дозволять Федереру зберегти прописку в топ-5 оновленого рейтингу. Для 37-річного швейцарця це було 20-ті виступ поспіль на кортах Відкритого чемпіонату Австралії. Стефанос Циципас претендує на особистий рекорд по завершенню турніру, який також залежить від подальшого виступу в Мельбурні інших гравців.

У чвертьфіналі Стефанос Циципас і Роберто Баутіста-Агут, який раніше сьогодні переграв минулорічного суперника Федерера у фіналі Марина Чиліча, зустрінуться на корті в перший раз.

Таким чином, в 1/4 фіналу в нижній половині сітки зіграють відразу три дебютанта цій стадії змагань (Циципас, Тиафо, Баутіста-Агут).