Еліна Світоліна: “Коли я програвала 0-2, то сказала собі, що приїхала на турнір творити історію”

Після матчу з Онс Жабер перша ракетка України поспілкувалася з журналістами.

У другому сеті суперниця Світоліної знялася з гри, коли програвала 0-4 у другому сеті.

“З Жабер ми вже грали один з одним в рамках WTA, тоді третій сет закінчився з рахунком 7-6. Я грала з нею і в юніорах, тому, очевидно, я знала, що вона гарна тенісистка. Вона може провести відмінний матч. Ось чому, я думаю, такий початок поєдинку було очікуваним, тому що вона вже зіграла тут в парі, зіграла в одиночному розряді. Вона трохи звикла до цих умов. Я знаю, що я виграла тут багато матчів за минулі роки, але мені все ще потрібно трохи часу.

Сьогодні я насправді не відчувала себе в потрібному для матчу настрої. Не знаю, чому. Мені було трохи важко. У підсумку, ми можемо сказати, що я дуже повільно увійшла в гру.

Звичайно, великою мотивацією для мене служить третій титул в Дубаї. Коли я програвала 0-2, то сказала собі: “Давай, ти тут для того, щоб творити історію на цьому турнірі”.

> Світоліна про зустріч з капітаном корабля в Дубаї: «Я була в шоці, виявилося, що він знає мою бабусю»

24-річна українка двічі ставала чемпіонкою в Дубаї (в 2017 році обіграла у фіналі Каролін Возняцкі, в 2018 році – Дарину Касаткіну). Жодної тенісистці ще не вдавалося виграти на турнірі три сезони поспіль. Три титули є в колекції Вінус Вільямс, чотири трофеї – у Жюстін Енен.

“Коли ти береш титул, ти виснажений, ти втомився, ти хочеш просто, щоб все вже закінчилося, хочеш просто розслабитися, – зізналася Світоліна до старту змагань. – Ти виграв титул, ти все зробив, це просто хороший день для тебе. Я дуже добре пам’ятаю матчбол в 2017 році, коли я зіграла по лінії з бекхенда. Я знала, що якщо виграю, то потраплю в топ-10 рейтингу, це було дуже важливо. Коли це анонсував ведучий на корті, я думала про себе, мовляв, так, нікого тиску (сміється). Я дуже хотіла виграти цей титул, протягом сезону я завжди прагну вигравати якомога більше турнірів.

Фінал 2018 року був дуже важким, у нас були складні матчі з Дариною. Касаткіна завжди повертає ще один і ще один м’яч на твою половину корту, тому треба багато бігати. Так що в тому матчі ми багато бігали. Захист титулу дала мені нову мотивацію, в кінці я була дуже рада, що виграла. Мені подобаються ці кубки, тепер у мене їх два. З першого погляду на трофей ти можеш зрозуміти, що це кубок з Дубая.

Зараз я досвідченіший і сильніше психологічно, моя гра в цілому стала краще, я стала трохи сильніше фізично і також граю агресивніше. Сподіваюся, що цей рік буде таким же як 2017-го, тоді я виграла п’ять титулів за сезон, або як 2018-й, тому що я виграла Підсумковий турнір. Так, скаржитися мені нема на що (сміється)”.

За місце у чвертьфіналі українка посперечається з Гарбинье Мугурусой з Іспанії.