Еліна Світоліна програє в трехсетовом протистоянні за путівку у фінал.

Індіан-Уеллс, США • 6-17 березня • хард • $9,035,428
Чинна чемпіонка: Наомі Осака (Японія)
Сітки турніру: кваліфікація • одиночний розряд

Півфінал
Еліна Світоліна (Україна, 6) – Бьянка Андрееску (Канада, WC) 3-6, 6-2, 4-6

Суперниці провели на корті 2 години і 12 хвилин. Світоліна зі старту вийшла вперед з двома брейками (3-0), але далі шість геймів в свій актив записав канадка. Дівчата обмінялися брейками на початку другої партії, після чого українка програла лише один гейм до кінця сету.

Андрееску стартувала з брейка у вирішальній партії і вела 3-1, Світоліна зрівняла рахунок, але захистити свою подачу їй не вдалося (4-3 на користь суперниці). Українка не скористалася потрійним брейкпоинтом у восьмому геймі, а потім вже на своїй подачі відіграла один матчбол. У затяжному десятому геймі Андрееску відіграла три шансу на брейк для Світоліної і зуміла скористатися своїм четвертим матчболом, щоб оформити путівку у фінал. Для канадки це другий поєдинок і друга перемога в Турі над суперницею з топ-10 рейтингу.

24-річна українка вдруге в кар’єрі виступила в 1/2 змагань серії Premier Mandatory (Пекін-2016). 18-річна канадка стала самою юною півфіналісткою BNP Paribas Open за останні десять років і першою володаркою wild card” в історії турніру, якій вдалося потрапити у фінал.

Еліна Світоліна не програвала суперницям нижче топ-60 рейтингу з минулорічного турніру в Пекіні. Світоліна раніше зіграла в Турі лише п’ять матчів з тенісистками з Канади, чотири з яких проти Ежені Бушар, і у всіх святкувала перемогу. З 2014 року українка відіграла 13 матчів проти суперниць або молодше 18 років, з яких виграла в останніх шести поспіль, а програла лише в чотирьох (востаннє – Наомі Осаці в 2016 році). Нагадаємо, що у чвертьфіналі українка зустрічалася з 18-річною Маркетой Вондроушовой.

Суперниця Бьянкі Андрееску по фінальному матчу визначиться в поєдинку Анжелік Кербер – Белінда Бенчич.

Вихід в півфінал дозволить Еліною Світоліною повернутися в топ-5 рейтингу (ураження Кербер гарантує українці 4-е місце). Бьянка Андрееску, що цей турнір починала на 60-й сходинці, завдяки результатам в Каліфорнії потрапить в топ-35, а титул дозволить їй зайняти місце у топ-25.