Ролан Гаррос. Півфінал Джокович – Тім: факти і статистика

Новак Джокович (1) і Домінік Тім (4) зустрінуться у другому півфіналі дня на Відкритому чемпіонаті Франції.

У другому поєдинку 1/2 фіналу за путівку у вирішальний матч посперечаються перша і четверта ракетки світу.

Рахунок особистих зустрічей: 6-2 на користь Джоковича.
Рахунок особистих зустрічей на грунті: 3-2.
Рахунок особистих зустрічей Тіма з першими ракетками світу: 2-8.

• На Ролан Гаррос суперники зустрічалися двічі: у 2016 році в трьох сетах у півфіналі Джокович переміг, а в 2017 році Тім узяв реванш на тій же стадії також у трьох сетах. На інших мэйджорах тенісисти один з одним не грали.

• Також на грунті суперники зіграли на Мастерсі в Римі в сезоні-2017 (серб віддав Тіму всього один гейм за матч) і на Мастерсі в Монте-Карло в минулому році (австрієць виграв у трьох сетах). У цьому сезоні гравці зустрілися в півфіналі Мастерса в Мадриді, де Джокович оформив перемогу на двох тай-брейках.

– 32-річний Новак Джокович буде боротися за свій перший з 2016 року фінал в Парижі. Безпрограшна серія серба на Шоломах зараз налічує 26 матчів. Джокович не програвав на мэйджорах з торішнього чвертьфіналу Ролан Гаррос проти Марко Чеккинато. Новак знаходиться у двох перемогах від тріумфу на чотирьох Шоломах поспіль. Таку серію серб вже показував з Вімблдону-2015 з Ролан Гаррос-2016. З US Open-2014 Джокович не програв ні в одному з півфіналів на Шоломах, в яких брав участь.

– 25-річний Домінік Тім в четвертий раз поспіль вийшов у півфінал Ролан Гаррос і спробує пробитися в другий фінал поспіль (у минулому році поступився Рафаелю Надалю). На інших мэйджорах австрієць тільки раз доходив до чвертьфіналу (US Open-2018).

• На шляху до півфіналу в Парижі Тім провів на корті 2 години 17 хвилин більше, ніж Джокович. Обидва тенісиста проведуть поєдинки другий день поспіль. Серб не програв жодного сету, Тім поступився у двох партіях в перших матчах.

• На рахунку Новака Джоковича 4 фіналу на Ролан Гаррос (2016 – титул).

• Домінік Тім у разі перемоги стане першим тенісистом з Австрії, який зіграв в декількох фіналах на турнірах Великого Шолома.

• У разі перемоги над Тімом Джокович повторить свій особистий рекорд на Шоломах – 69 виграних матчів (як і на US Open).

• Вихід в півфінал четвертий сезон поспіль дозволив Тіму повторити рекорд Бьорна Борга, Джим Кур’є, Хуана Карлоса Ферреро, Івана Лендла, Рафаеля Надаля і Матса Виландера, які також виступали в Парижі в 1/2 чотири роки поспіль.

Переможець цього матчу зустрінеться у фіналі з найсильнішим у поєдинку Рафаель Надаль (ATP 2) – Роджер Федерер (ATP 3). Вперше з 2011 року в півфінали Ролан Гаррос пройшла топ-четвірка посіву.

Старт ігрового дня на арені Філіпа Шатрие запланований на 12:50 за місцевим часом (13:50 за Києвом.