Отт Тянак впевнено виграв домашній етап чемпіонату Європи в Естонії

Пілот команди M-Sport в чемпіонаті світу з ралі Отт Тянак з великою перевагою виграв домашній етап європейського ралійного першості в Естонії.

Тянаку не було рівних протягом усього уїк-енду, навіть незважаючи на кілька помилок і технічних проблем: пілот Ford захопив лідерство на старті і жодного разу його не віддав, в цьому йому допомгли хороші дворники для автомобиля.

У другій половині недільної програми Отт зменшив темп, але все одно здобув перемогу з перевагою в 47 секунд.

Команда національного героя в WRC Маркку Мяртина, за яку виступав Тянак, була близька до переможного дубля, проте напарник лідера Тимму Кырге на фінальних допах програв боротьбу за другу позицію російському гонщику Олексію Лукьянюку.

Один з лідерів внутрішнього чемпіонату, виступаючий на Mitsubishi Lancer, довго переслідував Кырге і в кінцевому рахунку випередив естонця, вирвавшись на друге місце.

Лук’янюк став на грунтовках в околицях Тарту єдиним, кому вдалося відібрати у Тянака перемогу на СУ, також він виграв гонку в заліку “серійної” техніки категорії Production і повторив досягнення Василя Грязына, піднявшись на подіум ERC.

Олексій Лук’янюк

Крім того, Олексій (на фото) встановив рекорд поточного чемпіонату Європи, привівши техніку класу Production до другого місця в генеральній класифікації, хоча у стартовій відомості ” Ралі Естонія були в достатній кількості більш “просунуті” автомобілі класів R5 і Super 2000.

Ще один сюрприз підніс Райнер Аус, також виступаючий на Mitsubishi Lancer: пілот в боротьбі за четверте місце стримав натиск лідера загального заліку ERC Эсапекки Лаппи, який представляє за заводську команду Skoda.

Карл Крууда випередив напарника Лаппи Зеппа Віганда в суперечці за шосту позицію, виступаючи на одному їх нових хетчбеків Peugeot 208 T16 R5.

Чемпіон WRC3 і один з лідерів нинішнього сезону в класі WRC 2 Себастьєн Шардоне дебютував в ERC за кермом нової Citroen DS3 R5, але фінішував на далекому дев’ятому місці, готуючись до Ралі Фінляндія.

Гонка вийшла багатою на схід: з майже семи десятків екіпажів всю дистанцію змогли підкорити менше трьох. Ніхто з росіян не зміг скласти Олексію Лукьянюку компанію в десятці найсильніших. Олександр Михайлов в підсумку фінішував 14-м Примітно, що якщо б не хвилинний штраф, ця позиція дісталася б представнику Казані Радіку Шаймієва.

Сезон ERC продовжиться в останні вихідні серпня чеської асфальтової гонкою Ралі Злін.