IndyCar: Райан Хантер-Рей здобув перемогу в Айові

Гонщик Andretti Райан Хантер-Рей перервав серію невдалих результатів сезону-2015, вигравши етап IndyCar в Айові.
Він стартував з дев’ятої позиції, після чого почав пробивати собі шлях на вершину.

Цьому посприяли фаворити гонки, а саме пілоти, що зайняли перші п’ять місць на стартовій решітці. Еліо Кастроневес, Тоні Канаан, Хуан-Пабло Монтойя, Скотт Діксон і Симон Пажно – ніхто з них з різних причин не зумів фінішувати в топ-десятці.

На 185-му колі Райан провів чудовий рестарт гонки, перемістившись одним махом з п’ятого на друге місце.

Після чергового раунду піт-стопів Хантер-Рею вдалося очолити пелотон і залишити позаду себе Джозефа Ньюгардена. З того моменту він тільки нарощував свою перевагу перед найближчим суперником і впевнено довів справу до перемоги.

Американець здобув в Айові третю вікторію за останні чотири роки. Можна сказати, що овал в Ньютоні є найбільш успішним і улюбленим автодромом для Хантер-Рея.

«Сьогодні було важко всіх здолати, – зауважив уродженець Далласа. – Проте в кінцівці гонки машина була чудова. Я легко керував автомобілем і витискав з нього все, що можна. Це неймовірне відчуття.

В цілому, цей рік складається для нас не кращим чином, але, з іншого боку, нам вдалося взяти гору на етапі в одному з найбільш бойових сезонів IndyCar за всю історію».

Ньюгарден, що лідирував в гонці, більше за інших, “висів” на задньому антикрилі машини Хантер-Рея, але на останньому рестарт йому так і не пощастило пройти свого головного конкурента.

Цікаво, що Райан і Джозеф закінчили етап в Айові в такій же послідовності і в 2014-му.

«Важко коментувати що-небудь, – заявив після перетину картатого прапора Ньюгарден. – Але я припускав, що якщо на заключних колах перегонів не буду лідирувати, повернути перше місце буде непросто.

Етап приніс багато позитивних емоцій, проте в той же час я дуже засмучений».

Сейдж Керам доповнив американський подіум, закінчивши заїзди на третьому рядку. До речі, це був перший американський п’єдестал пошани в серії з 2006 року, коли на Indy 500 перші три місця зайняли представники США, а саме Сем Хорніш, Марко Андретти і його батько Майкл.

Необережна і надмірно активна їзда 20-річного новачка чемпіонату Керама викликала невдоволення Еда Карпентера, який відразу після завершення гонки відправився в бокси Chip Ganassi для з’ясування стосунків.

«Я сказав йому, що він нікого не поважає, – заявив Карпентер, що фінішував шостим. – Якби не холоднокровність інших більш досвідчених хлопців, він міг потрапити в серйозну аварію.

[В одному з моментів] я вчасно “ударив” по гальмах, що дозволило йому фінішувати на подіумі, хоча моя машина сьогодні була здатна на завоювання третього-четвертого місця ».

Керам, судячи з усього, не послухав критику свого більш досвідченого колеги.

«Він просто розлютився на мій пілотаж, – зауважив Сейдж. – Ед сказав, що я пару раз притискав його, але він також використовував ці прийоми. Це не картинг – це IndyCar. Тут ганяються професіонали. Ми знаємо граничний темп один одного».
Четвертим фінішував Грем Рейхол. Варто відзначити, що в певний момент він відставав від лідера на два кола через прокол шини.

Топ-десятку доповнили Карлос Муньос, Марко Андретти, Райан Бріско, Себастьян Бурде і Вілл Пауер.

Лідер загального заліку Монтойя дав шанс головним переслідувачам наблизитися до себе з причини поломки підвіски, що спровокувала аварію гонщика Penske вже на десятому колі гонки. Це перший схід екс-пілота Ф1 з початку сезону.

Аварія колумбійця не стала єдиною невдачею фаворитів в Айові: по ходу заїздів технічні проблеми спіткали Тоні Канаана і Скотта Діксона.

Володар поул-позиції Кастроневес вибув з боротьби за перемогу на екваторі гонки. Він завершив звітні змагання 11-м.
Через гоночних інцидентів не побачили фінішного прапора також Стефано Колетт, Такума Сато, Чарлі Кімбол і Піппа Манн.