Формула E: Сімс в третій раз поспіль стартує з поула

Кваліфікація в Ер-Диръия, за підсумками якої визначалося стартове поле суботньої гонки першого етапу нового сезону Формули E, завершилася черговим поулом 31-річного британця Алекса Сімса, який виступає за заводську команду BMW.

Результати сьогоднішньої кваліфікації виглядають трохи більш логічно, ніж п’ятничної, оскільки у фінальну сесію, так званий Суперпоул, пройшли гонщики, кого хоча б можна зарахувати до фаворитів чемпіонату. Боротьбу за поул, крім Сімса, вели Антоніу Фелікс да Кошта (DS Techeetah), Себастьєн Буемі (Nissan), Лукас ді Грассі (Audi), Жером д’амброзіо (Mahindra) і Мітч Еванс (Jaguar).

До суботи стан покриття вузької міської траси покращився, що не дивно, оскільки вже позаду всі сесії п’ятниці, в тому числі перша гонка, а також ранкове тренування, і асфальт вже кілька чистіше, хоча пилу на ньому як і раніше вистачає. Це відразу позначилося на швидкостях, які істотно зросли.

В цих умовах Алекс Сімс став першим гонщиком в історії Формули E, кому вдалося виграти три кваліфікації поспіль: двічі в цей уїк-енд, плюс цьому передував поул у фіналі минулого сезону. До речі, про зростання швидкостей: результат його вчорашнього поула – 1 хв. 14,563 секунди, а сьогодні він проїхав своє краще коло за 1 хв. 11,476 секунди.

З другої позиції сьогодні стартує Буемі, якому вчора довелося зійти з дистанції гонки – він поступився часу поула 0,220 секунди, після чого висловив надію, що в суботу йому вдасться виступити більш вдало і частково відігратися.

Третій результат у Суперпоуле показав ще один колишній чемпіон Формули E, Лукас ді Грассі, поруч з ним з другого ряду ePrix почне швидкий новозеландець Мітч Еванс. П’ята позиція дісталася д’амброзіо, а шостим стартує да Кошта, в цьому році виступає за чемпіонську команди DS Techeetah. У вирішальній спробі у фіналі кваліфікації Антоніу їхав в хорошому темпі, але допустив помилку під кінець кола, що призвело до значної втрати часу.

Переможець п’ятничної гонки Сем Берд буде стартувати з 7-ї позиції, що посів друге місце Андре Лоттерер став найкращим з представників Porsche – у нього 10-й результат. У найтитулованішого гонщика серії, чинного чемпіона Формули E Жана-Еріка Верно, справи, як і раніше, складаються не кращим чином: у кваліфікації він показав лише 11-ий час.

Гонщикам Mercedes, настільки яскраво виступили у вчорашній кваліфікації і почасти в гонці, сьогодні щастить менше: Стоффель Вандорн буде стартувати з 12-ї позиції, а Нік де Фріза і зовсім виявився останнім.