Кубок Суперліги. «Ферро-ЗНТУ» – «Політехніка-Галичина» – 82:91 (19:24, 22:31, 22:18, 19:18)

«Ферро»: Рибалко – 16 очок + 8 передач + 4 підбирання; Томас – 13 очок + 8 підбирань; Тіггс – 13 очок + 4 підбирання; Шапошников – 13 очок + 3 підбирання; Хантер – 12 очок + 11 підбирань; Кондрусевич – 11 очок + 3 підбирання.

«Політехніка-Галичина»: Вільямс – 17 очок + 4 підбирання + 4 передачі; Макінтош – 17 очок + 4 передачі; Тасовскі – 16 очок + 12 підбирань; Бойович – 15 очок; Фінн – 11 очок + 4 підбирання.

Обидві команди достроково забезпечили собі вихід до наступного етапу кубкового турніру. Тому очікувалося, що звітна гра стане своєрідним полем для експериментів. Проте вже стартові склади суперників засвідчили, що престиж для них має не останнє значення. Господарі розпочали гру, начебто, впевнено й на 3 хвилину, завдяки активності Тіггса, Рибалка й Томаса, вели з відривом у 6 пунктів – 10-4. Однак надалі зясувалося, що новорічна пауза пішла на користь львів’янам, у складі яких напрочуд вдало грали Бойович і Макінтош. Перший записав до свого активу 10 очок у стартовій чверті, другий – 6. За цих неприємних для “Ферро” обставин відбувся дебют американського легіонера Теда Скотта, котрий запам’ятався лише одним влучним 2-очковим кидком і одним підбиранням м’яча. Втім, що можна вимагати від гравця, котрий не провів жодного тренування з командою.

Здавалося, що в другій 10-хвилинці запоріжці надолужать дефіцит у 5 очок, але вони ніяк не могли нейтралізувати того ж Лямонта Макінтоша, який двічі влучав у кільце суперників здалеку, а коли без догляду залишався Діме Тасовське, його триочкові теж досягали мети. Спроби господарів якось змінити хід подій за рахунок активності Чарльза Томаса, котрий у 2 чверті приніс своїй команді 10 очок, не були підтримані його партнерами. В підсумку, відставання господарів до великої перерви складало вже 14 пунктів.

Третю чверть “Ферро” виграв завдяки результативним діям Вінсента Хантера – 7 очок і Кевіна Тіггса – 5 очок. До того ж через перебір фолів гості втратили Слободана Люботіну і Ярослава Зубрицького.

Захоплююча боротьба розгорнулася в заключній чверті. Два Олександри – Рибалко та Шапошников згадали про своє вміння влучати з-за дуги і скоротили відставання до 4 пунктів – 71-75. Наставник “Політехніки” Михайло Увалін змушений був взяти тайм-аут. Не можно сказати, що корективи, які він вніс, далися взнаки відразу. Тіггс, Кондрусевич і Хантер методично збільшували свої очкові доробки, а за 2 хвилини до фінальної сирени Рибалко встановив рівновагу 80-80. На той час п’яті фоли отримали Шон Фін і Чарльз Томас. Мабуть втрата запоріжцями останнього була більш вразливою. Вільямс і Бойович знову вивели львів’ян уперед – 85-80. Втім у запоріжців ще залишався шанс після влучного кидка Хантера на останній хвилині. Однак Вільямс, Макінтош і Бойович довели справу до переможного фінішу.

Прес-служба БК «Ферро-ЗНТУ»

Післяматчева прес-конференція

Боян Лазіч, тренер БК «Політехніка-Галичина»:

В першу чергу, хочу привітати свою команду, своїх гравців, оскільки вони продемонстрували сьогодні хорошу гру. Це був кубковий матч, тому ми не відчували такого тиску, як звичайно, а просто хотіли показати хорошу гру та повернутися до нормального робочого ритму після різдвяною перервою. Адже вже в суботу на нас очікує непростий поєдинок із «Дніпропетровськом».

Кирило Большаков, головний тренер БК «Ферро-ЗНТУ»:

Ми отримали гравців у своє розпорядження три дні тому і встигли провести лише два тренування. Сьогодні ви бачили й обурювалися тим, як ловили м’яч баскетболісти, а також неспроможністю команди забити з-під кільця. Звісно, все це пов’язано з тренувальним процесом, із підготовкою команди, якої просто не було. Хоча ми розуміли, що команда не буде виглядати ідеально, що виглядатиме розібраною… Сподіваємося, що до 9 січня зуміємо спільними зусиллями покращити ситуацію.