Чемпіонат Суперліги. «Політехніка-Галичина» – «Говерла» – 50:66 (9:17; 17:19; 6:14; 18:16)

«Політехніка-Галичина»: Лемик – 11 очок + 6 підбирань; Макінтош – 9 очок + 3 передачі; Вільямс – 9 очок + 4 підбирання; Бойовіч – 9 очок + 3 передачі.

«Говерла»: Спаркс – 21 очко + 5 підбирань + 4 перехоплення; Улянко – 12 очок + 4 підбирання + 3 блок-шоти; Кіяушас – 11 очок + 3 підбирання; Фрейзер – 8 очок + 9 підбирань.

Матч проти «Говерли» мав з точки зору виходу у плей-офф принципове значення для обох суперників. Та доля сьогодні усміхнулася саме для гостей з Івано-Франківська.

Зустріч розпочалася із двоочкового від Лямонта Макінтоша й здалося, що «Політехніка-Галичина» зуміє легко перемогти суперників, як це вже було у цьому сезоні (чотири рази). Та всі сподівання уболівальників львівської команди швидко розвіялися після результативних атак Патріка Спаркса, Майка Фрейзера та Авараса Кяушиса. Слабкою втіхою «Політехніки-Галичини» стали чотири очки від Ніка Вільямса, на які «говерляни» відповіли сімома (по два забили Спаркс та Фрейзер, трієчкою відзначився Ростислав Кривич). Михайло Увалін був змушений взяти тайм-аут за 2.11 до завершення першої чверті за рахунку 6:14, після якого команди обмінялися трьома очками (Павло Улянки тричі результативно виконав штрафні, а Мілош Бойовіч влучив із-за дуги).

Друга чверть розпочалася із двох влучних двоочкових Мілоша Бойовіча та Корі Белсера. Різниця в рахунку скоротилася до чотирьох пунктів. Натомість у складі «Говерли» по три очки забили Патрік Спаркс та Павло Улянко (2+1) й становище господарів паркету знову ускладнилося – Михайло Увалін вдруге брати тайм-аут, цього разу за рахунку 13:23. Не зважаючи на потуги «Політехніки-Галичини», гості продовжували вести в рахунку. Чи не вирішальним епізодом матчу стала 9.41 хвилина другої чверті. В одній із атак Нік Вільямс опинився на паркеті після грубого порушення правил з боку Олександра Кудрявцева. Здійнявшись на рівні ноги, американець підбіг до білоруса й штовхнув останнього. Кудрявцев також упав, а в цей момент на майданчик вибіг Дмитро Виноградов, який намагався забрати з гущі подій свого одноклубника. Після доволі довгої розмови із комісаром Борисом Сосновським, рефері прийняли вердикт: Олександр Кудрявцев отримав неспортивний фол, Нік Вільямс неспортивний дисквалікуфікуючий та Дмитро Виноградов – технічний дискваліфікуючий. У підсумку Олександр Кудрявцев двічі забив із лінії штрафних і «Говерла» розпочала свою атаку з центральної лінії, щоправда їхня атака успіхом не увінчалася а двоочковий від Лямонта Макінтоша з сиреною судді не зарахували.

Наступні дві десятихвилинки пройшли у нервовій боротьбі, у якій все-таки кращими були гості. Психологічно зламані львівські баскетболісти так і не зуміли прийти в себе.

Післяматчева прес-конференція

Михайло Увалін (головний тренер БК «Політехніка-Галичина»): «Мені в голові не вкладається сьогоднішня ситуація наприкінці другої чверті. Саме подвійне вилучення стало причиною нашої поразки. Упевнений, у нас ще є шанси на участь у плей-офф. Ми маємо усі шанси потрапити у вісімку кращих».

Євген Мурзін (головний тренер БК «Говерла»): «Ми програли у дуже важливому домашньому матчі проти МБК «Миколаїв» і після цього відступати було нікуди. Були змушені перемагати сьогодні. Думаю, 50 набраних «Політехнікою-Галичиною» очок, яскраво свідчить про хороший захист нашої команди».

Павло Кудрявцев (гравець БК «Говерла»): «Всі добре знають, що стосунки між командами західного регіону доволі незвичайні. У кожному матчі колективи намагаються з усіх сил перемогти. Сьогодні ж, ми були змушені здобувати перемогу, адже в іншому випадку участь у плей-офф була б під великим питанням».

Джерело: БК Політехніка-Галичина