Першість дублерів: огляд матчів тижня

Протягом тижня відбулося одинадцять матчів першості дублюючих складів команд Суперліги.

Серед індивідуальних досягнень тижня відзначимо новий рекорд чемпіонату дублюючих складів за кількістю передач за гру – в матчі з «Говерлою» форвард «Азовмашу» Денис Носков 15 раз асистував партнерам. Попередній рекорд (14 передач) належав захиснику «Києва» Сергію Ковалю. Щодо Дениса Носкова відзначимо, що позначку в 10 передач один із лідерів маріупольців перетнув всьоме в сезоні, тож не дивно, що саме він лідирує серед кращих асистентів першості.

Не можна оминути увагою й 18 відскоків, які форвард «ОДЕСИ» Ярослав Скрипець зібрав у грі з «ДніпроАзотом». Лідерство у цій категорії, нагадаємо, належить форварду «Азовмашу» В’ячеславу Боброву, котрий якраз у матчі з «ОДЕСОЮ» відзначився 22 підбираннями (!).

«Хімік» – «Дніпро» 106-86 (31-19, 23-20, 28-28, 24-19)

«Хімік»: Тихонов – 20 очок + 10 підбирань, Беліков – 20 очок, Прокопенко – 19 очок + 3 підбирання + 3 передачі, Оснач – 14 очок + 5 підбирань + 3 передачі.

«Дніпро»: Мішула – 30 очок + 5 підбирань + 4 перехоплення, Білицький – 19 очок + 5 підбирань + 4 передачі, Фрікке – 8 очок + 5 підбирань.

Дублери «Хіміка» в першій чверті провели шквал атак, які підтвердили перевагу біло-зелених, – зауважує прес-служба южненського клубу. У другій десятихвилинці команди зіграли практично на рівних, але все ж перевага у 3 очка була на боці «Хіміка». Підсумок першої половини – 54-39 на користь господарів.

У другій половині «Хімік» продовжив домінувати у грі. Неприємним моментом матчу стала бійка між гравцями южненського та дніпропетровського дубля, внаслідок чого дискваліфікуючі фоли отримали Олександр Оснач та Іван Білицький. На малюнок гри ця небаскетбольна подія не вплинула. «Хімік» домінував протягом усього матчу і довів гру до впевненої перемоги з рахунком 106-86. Таким чином, протягом сезону дубль «Хіміка» тричі взяв гору над дублерами БК «Дніпро».

«Київ» – «Миколаїв» 81-79 (16-27, 32-10, 14-22, 19-20)

«Київ»: Вірастюк – 21 очко + 3 підбирання, Марченко – 19 очок + 11 підбирань + 4 передачі, Зуйков – 17 очок + 4 підбирання + 3 передачі.

«Миколаїв»: Ожегов – 15 очок + 4 перехоплення + 3 підбирання, Шундель – 15 очок + 4 передачі + 4 перехоплення + 3 підбирання, Тонченко – 13 очок + 4 підбирання + 4 передачі, Галенко – 11 очок + 5 підбирань.

Лише наприкінці основного часу зумів оформити перемогу столичний дубль, – зауважує прес-служба БК «Київ». За чотири секунди до кінця за рахунку 78:79 Дмитро Марченко змусив Іллю Жуковського заробити неспортивний. Форвард «вовченят» реалізував один штрафний із двох, але після введення м’яча із-за бокової віддав результативний пас Павлу Крутоусу, який за секунду до фінальної сирени приніс перемогу своїй команді – 81:79.

«ОДЕСА» – «Дніпро» 81-83 (13-20, 23-19, 25-22, 20-22)

«ОДЕСА»: Добриков – 21 очко, Найко – 16 очок + 4 підбирання + 3 передачі, Браславський – 13 очок + 7 підбирань, Скрипець – 13 очок + 9 підбирань.

«Дніпро»: Місяць – 24 очка + 4 підбирання + 4 перехоплення + 3 передачі, Загреба – 19 очок + 8 підбирань, Лень – 15 очок + 8 підбирань, Мішула – 13 очок + 10 передач + 7 підбирань.

Гравці БК «ОДЕСА» протягом усього матчу були позаду своїх візаві, – повідомляє прес-служба одеського клубу. Їм вдалося зрівняти рахунок лише на тридцятій хвилині матчу. На більше гравців команди господарів не вистачило. Відбувся ривок «Дніпра», який і вирішив результат матчу. За останню хвилину одесити зробили ривок у відповідь 8-0. Цього майже вистачило для того, щоб перевести гру в овертайм, але штрафні гостей не дали цього зробити. Одесити мали останню атаку, в якій вони не змогли реалізувати свій шанс. Після цієї гри команда так і залишилася на десятому місці.

«Донецьк» – «Говерла» 73-53 (13-10, 14-9, 19-23, 27-11)

«Донецьк»: Єгоров – 19 очок + 11 підбирань + 3 передачі, Нікітін – 12 очок + 6 підбирань, Новиков – 10 очок + 6 підбирань.

«Говерла»: Жадан – 15 очок, Калашніков – 11 очок + 4 підбирання + 4 перехоплення + 3 передачі, Третьяков – 7 очок + 4 передачі + 4 перехоплення + 3 підбирання.

Хід гри у стартовій чверті суперечив передматчевому прогнозу, – зауважує прес-служба донецького клубу. «Донецьк» у гру входив з великим скрипом, до середини періоду на табло горіли скромні 7:2, а на велику перерву команди пішли за рахунку 13:10. До середини другої чверті нічого докорінно не змінилося (17:14), при цьому суперники, виконавши до цього моменту по п’ять невдалих кидків з периметра, промахувалися з-під кільця і з лінії штрафних. Не надто результативний баскетбол тривав до самої великої перерви, на яку опоненти пішли за рахунку 27:19. Не дивно, що ніхто з учасників гри за два десятки хвилин не набрав навіть 10 очок.

В дебюті другого тайму гості скоротили відставання до 5 очок, але це був лише епізод. Команда Валерія Плеханова швидко повернула собі двозначну перевагу і впевнено зробила крок далі. Проте за рахунку 41:29 почався зворотний відлік. «Говерла» виграла відрізок 8:0, а на останній хвилині чверті скоротила дистанцію до мінімуму – 42:45. «Донецьк» усе ж таки програв період, але на другу малу перерву пішов у «плюсах» ─ 46:42. Тільки на початку заключної чверті «тигри» кинули на кін свій головний козир (активну оборону) і «спуртанули» 8:0. Далі гра знову пішла на рівних, а за рахунку 58:46 тренерський штаб «Говерли» взяв тайм-аут. Пауза жодного ефекту не мала, а от господарі зупинятися не поспішали, довівши матч до переконливої перемоги.

«Кривбасбаскет» – «ДніпроАзот» 75-70 (15-26, 22-14, 14-14, 24-16)

«Кривбасбаскет»: Коломийчук – 22 очка + 9 підбирань, Мірошніков – 14 очок + 3 підбирання + 3 перехоплення, Хачатурян – 10 очок + 3 передачі.

«ДніпроАзот»: Чигринов – 27 очок + 7 передач + 6 підбирань, Кадигроб – 10 очок + 3 перехоплення, Харківських – 8 очок + 8 підбирань + 3 перехоплення.

«Ферро-ЗНТУ» – «Київ» 86-67 (22-20, 19-20, 25-17, 20-10)

«Ферро-ЗНТУ»: Саєнко – 18 очок + 6 підбирань + 3 блок-шоти, Онищенко – 18 очок, Череповський – 16 очок + 10 підбирань + 3 блок-шоти, Тимощук – 15 очок + 8 підбирань + 3 передачі.

«Київ»: Марченко – 22 очка + 8 підбирань, Вірастюк – 13 очок + 4 підбирання, Крутоус – 12 очок.

Олексій Рева, головний тренер дублюючого складу БК «Ферро-ЗНТУ»: «В першій половині матчу обидві команди настільки вдало діяли в захисті, що жодній із них не вдавалося домогтися відчутної переваги. Після великої перерви запоріжці додали в мобільності й почали відриватися, але напруження не зникало до заключних хвилин зустрічі. В нападі переможців вдало зіграли Антон Саєнко, В’ячеслав Череповський та Іван Тимощук, а надійність у захисті забезпечували Євген Бєляєв і Максим Козловець».

«Азовмаш» – «Говерла» 104-63 (28-16, 24-19, 23-10, 29-18)

«Азовмаш»: Скляр – 29 очок + 6 підбирань, Колядов – 15 очок + 3 підбирання + 3 передачі, Носков – 14 очок + 15 передач + 8 підбирань, Луценко – 11 очок + 7 підбирань + 3 передачі, Бобров – 10 очок + 13 підбирань + 9 передач.

«Говерла»: Калашніков – 20 очок + 7 передач + 3 перехоплення, Жадан – 13 очок + 5 підбирань, Третьяков – 12 очок + 8 підбирань + 5 передач, Одажиу – 11 очок + 4 підбирання.

«Донецьк» – «Політехніка-Галичина» 101-71 (25-12, 26-22, 28-23, 22-14)

«Донецьк»: Єгоров – 19 очок + 5 підбирань, Мякінін – 18 очок + 5 підбирань, Чумаков – 16 очок + 5 підбирань, Шевцов – 8 очок + 5 передач + 3 підбирання, Чумічов – 8 очок + 4 підбирання.

«Політехніка-Галичина»: Доленко – 30 очок + 6 підбирань, Кіт – 11 очок, Багрій – 8 очок + 3 передачі, Мазурак – 6 очок + 11 підбирань.

Молодіжний склад БК «Донецьк» на паркеті маріупольського СК «Азовмаш» приймав однолітків зі львівської «Політехніки», – повідомляє прес-служба донецького клубу. Результат цього поєдинку мав принципове значення для «тигрів». Якщо лідерству команди в першості дублерів нічого не загрожує, то після кількох невиразних ігор напередодні важливих матчів проти найближчих переслідувачів і близькості Фіналу восьми була потрібна переконлива перемога. Для підняття морального духу.

Гра, як висловився по її завершенні головний тренер дубля «Донецька» Валерій Плеханов, вийшла простою. За перший тайм його підопічні зробили відмінний заділ – 51:34, після чого цілком могли собі дозволити грати на стримування й економити сили. Втім, «Політехніка», яка в турнірі молодіжних складів йде на сьомій позиції (ні вище, ні нижче «студенти» просунутися до закінчення регулярного чемпіонату не можуть), не зуміла виграти жодної чверті. «Донецьк» навіть у сповільненому режимі переміг у другому таймі з рахунком 50:37.

«Будівельник» – «Хімік» 54-96 (17-18, 6-27, 25-24, 6-27)

«Будівельник»: Дмитренко – 21 очко + 4 передачі + 3 підбирання + 3 перехоплення, Полєжаєв – 13 очок + 5 підбирань.

«Хімік»: Тихонов – 21 очко + 10 підбирань, Оснач – 14 очок + 5 підбирань + 3 передачі, Пустовий – 14 очок + 8 підбирань, Шакун – 12 очок + 4 підбирання.

«Миколаїв» – «Дніпро» 68-56 (22-10, 21-11, 16-20, 9-15)

«Миколаїв»: Шундель – 24 очка + 5 підбирань + 3 передачі + 3 перехоплення, Кушніров – 9 очок + 5 підбирань + 3 перехоплення, Жуковський – 8 очок.

«Дніпро»: Мішула – 20 очок + 8 підбирань + 3 передачі, Білицький – 18 очок + 7 підбирань + 3 передачі.

Сергій Кірлан, головний тренер дублюючого складу МБК «Миколаїв»: «Було виконане завдання на гру, особливо це було помітно в першій половині – ми мали перевагу в захисті, добре виходило і в нападі. Я повністю задоволений першими двома чвертями: у першій пропустили десять, у другій – одинадцять очок, звідси й результат такий. Початок третьої десятихвилинки був неоднозначним, але, тим не менше, довели різницю до 29 очок, там уже не витримали нерви в Кушнірова, який отримав швидкі фоли, через що ми втратили основного центрового, і прийшли проблеми, почали більше підстраховувати під щитом, з’явилися вільні гравці на полі. Проблеми у нас існують і з комплектацією складу, не вистачає ще одного центрового. Ці ж проблеми були і в матчах із «Будівельником» і «Києвом», де Кушніров в повну силу себе не виявив».

«ДніпроАзот» – «ОДЕСА» 76-92 (25-19, 20-26, 16-24, 15-23)

«ДніпроАзот»: Чигринов – 20 очок + 4 підбирання + 3 передачі + 3 перехоплення, Харківських – 15 очок + 9 підбирань + 4 передачі, Кадигроб – 14 очок + 4 підбирання + 3 перехоплення, Алієв – 11 очок.

«ОДЕСА»: Скрипець – 24 очка + 18 підбирань, Добриков – 18 очок, Гудков – 16 очок + 12 підбирань, Браславський – 12 очок + 5 підбирань, Лозинський – 11 очок + 10 передач.

Очікувана дуель між двома гравцями, які входять до числа кращих снайперів турніру дублерів – Чигринова й Добрикова – вийшла дещо змазаною, – зауважує прес-служба БК «ДніпроАзот». Чигринов у першій чверті почав просто чудово: 4 «трюльники» з чотирьох, але надалі точність його зрадила. А Добриков у третьому періоді отримав травму і не зміг продовжити гру. Але його партнери зуміли гідно замінити свого лідера і у другій половині гри виглядали набагато впевненішими й точнішими, ніж дніпродзержинці, що і вплинуло на підсумковий результат.

Турнірне становище лідерів: 1. «Донецьк» – 37 перемог/5 поразок; 2. «Ферро-ЗНТУ» – 33/8; 3. «Хімік» – 31/11; 4. «Азовмаш» – 29/12; 5. «Київ» – 29/12; 6. «Дніпро» – 26/14; 7. «Політехніка-Галичина» – 22/21; 8. «Миколаїв» – 15/26.