«Донецьк» – «Кривбасбаскет»: рахунок у серії 1:0

«Донецьк» – «Кривбасбаскет»: рахунок у серії 1:0 переглянути галерею

У першій чвертьфінальній зустрічі «Донецьк» обіграв «Кривбасбаскет» з переконливим рахунком 108-68 (23-17, 22-23, 28-14, 35-14).

«Донецьк»: Глєбов – 19 очок + 4 підбирання + 4 передачі, Хукіч – 18 очок + 5 підбирань, Цвєтковіч – 13 очок, Кравцов – 12 очок + 4 підбирання + 3 передачі, Грей, Васільєвіч, Липовий – по 9 очок, Едвардс – 8 очок + 9 підбирань + 4 передачі.

«Кривбасбаскет»: Кондратовець – 21 очко, Крівцов – 9 очок + 5 підбирань, Мальчевський – 8 очок.

Сьогодні в баскетбольній Суперлізі розпочався найцікавіший і вирішальний етап змагань – стартували чвертьфінальні серії, – повідомляє прес-служба БК «Донецьк».

Переможець регулярної першості «Донецьк» приймав на своєму майданчику «Кривбасбаскет», який прийшов до проміжного фінішу на восьмій позиції. Беззаперечним фаворитом поєдинку вважалися «тигри», але теоретичну перевагу ще слід було довести на практиці.

Стартові атаки «тигри» провели без належного гольового голоду, але вчасно отримали прочухан від тренера й почали використовувати проблему суперника на позиції центрового (Зайцев травмований, а Анісімов, який був покликаний його замінити, зовсім нещодавно грав у турнірі дублерів). За рахунку 10:3 тренерський штаб гостей був змушений узяти тайм-аут, адже приїжджі баскетболісти не встигали за суперниками в обороні й погано розігрували комбінації в позиційному нападі. Донеччани продовжували знаходити вільних партнерів на периметрі й чимдалі відриватися в рахунку, а для більшої впевненості застосовували пресинг, який зв’язував супротивників по руках і ногах. Проте грати команді господарів безпомилково не вдавалося, а тому Саша Обрадовіч нервував. На першу малу перерву конкуренти пішли за рахунку 23:17, причому на рахунку «тигрів» було 4 влучання з периметра.

На другу чверть «Донецьк» вийшов із трьома швидкими захисниками. Поки господарі звикали до такого поєднання, гості спершу скоротили відставання до мінімуму, а потім навіть вийшли вперед – 24:23. На трибунах запанувала тиша, «ліквідувати» яку могли тільки «тигри» своїми результативними атаками. Тепер команда із Дніпропетровської області намагалася оборонятися максимально щільно, але проблема нестачі п’ятого номера нікуди не зникла – 34:28 на екваторі чверті. «Донецьк» і надалі володів ігровою ініціативою, але зробити вирішальне прискорення суперник не дозволяв. За рахунку 42:40 (грати залишалося 30 секунд) Саша Обрадовіч навіть вирішив поспілкуватися з командою. Останнє слово в таймі залишилося за Хукічем – 45:40.

За одну хвилину другого тайму «Донецьк» здійснив ривок 7:0, так що наставнику «Кривбасбаскета» Володимиру Чурсіну довелося в терміновому порядку взяти тайм-аут. Гості свої перші очки після антракту набрали тільки за рахунку 54:40. «Тигри» впевнено досягли 15-очкової переваги, але продовжили копітко працювати в обороні. Зрозуміло, що суперник передбачав такий опір з боку господарів, але вдіяти нічого не міг, там більше, що відмовили дальні кидки. Саша Обрадовіч зовсім не ризикував, коли став довіряти все більше ігрового часу українцям. Гра розвивалася спокійно, без сплесків і ям, а за підсумками півгодини боротьби фаворит вигравав 73:54.

Четвертий період розпочався з двох «цвяхів» Кравцова, і це був вирок для гостей. Команда Володимира Чурсіна зовсім не капітулювала, але надалі опір чинила швидше за інерцією, дуже часто поглядаючи на табло. За рахунку 81:57 гості взяли тайм-аут, щоб просто звести дух, адже запропонований господарями темп позбавив їх останніх запасів енергії. За рахунку 87:57 Володимир Чурсін знову взяв хвилинну паузу, але тільки заради психологічного стану баскетболістів. Гросмейстерську сотню акуратним кидком вибив Салтовець, а його партнери довели рахунок до 108:68.