Чемпіонат дублерів: «Дніпро» здолав «Хімік» на шляху до 1/2 фіналу

На шляху до 1/2 фіналу Чемпіонату дублерів «Дніпро» здолав «Хімік» з рахунком 74:71.

Таким чином, у завтрашньому півфіналі господарі турніру зустрінуться з «Політехнікою-Галичиною», яка сьогодні завдала поразки «Ферро-ЗНТУ».

Як і два попередні чвертьфінальні матчі, звітна гра минула в напруженій боротьбі. «Дніпро» спробував захопити ініціативу зі старту, повівши 5:0 і лідируючи протягом перших хвилин дебютної чверті. Поступово южненцям вдалося відновити рівновагу та навіть вийти вперед, але далі, ніж на кілька пунктів дніпропетровські баскетболісти суперника не відпускали. Наприкінці десятихвилинки два Олександри – Прокопенко й Мішула – обмінялися влучними пострілами з-за дуги, а підбив риску під періодом штрафний, реалізований Олександром Іванчевським – 19:17 на користь «Хіміка».

За схожим сценарієм минула й наступна чверть. Максимальна перевага, якої вдалося досягти южненцям, тричі сягала 5 пунктів (багато в чому завдяки активності Олександра Белікова), але здійснити вирішальний ривок підопічні Олександра Пащенка так і не зуміли. Більше того, на останніх секундах першої половини гри Олександр Мішула скоротив відставання своєї команди до мінімуму, реалізувавши дальній кидок – 35:34.

Після великої перерви малюнок гри особливо не змінився – «Хімік» утримував лідируючі позиції, «Дніпро» тримався на відстані кількох очок від суперника (і знову варто відзначити два дальні кидки Олександра Мішули, який загалом за гру реалізував 6 із 8 триочкових). До четвертої вирішальної десятихвилинки команди підійшли за рахунку 58:55 на користь южненців.

Протягом заключних десяти хвилин дніпропетровці, у складі яких вирізнявся Станіслав Тимофеєнко, перехопили ініціативу та вийшли вперед. За півтори хвилини до кінця Олексій Лень довів перевагу своєї команди до 5 пунктів – 65:70. Невтомний Андрій Біда двічі з середньої дистанції скорочував відставання «Хіміка», але цього виявилося замало, а жоден із чотирьох пострілів із-за дуги, на які наважилися баскетболісти «Хіміка» протягом останньої хвилини, мети не досяг. Натомість Іван Білицький продемонстрував справжню холоднокровність, реалізувавши обидва штрафні, а Олексій Лень забив згори. Кидок Ігоря Шакуна на останніх секундах нічого не вирішував – 71:74. Перемога «Дніпра».

Найрезультативнішим гравцем у складі «Хіміка» став Дмитро Тихонов, на рахунку якого 15 очок, а також по 3 підбирання та передачі. Дабл-даблом відзначився його партнер Андрій Біда: 13 очок + 10 підбирань + 3 передачі + 3 перехоплення.

Олексій Лень приніс дніпропетровській команді 21 очко, додавши, крім того, по 4 підбирання та блок-шоти. 19 очок, 5 підбирань і 4 передачі в активі ще одного лідера дніпропетровців – Олександра Мішули.