«Говерла» – «Миколаїв»: доля серії буде вирішена в Івано-Франківську

Олексій Онуфрієв зіграв проти «Говерли» як справжній капітан. переглянути галерею

В четвертому матчі 1/4 фіналу «Миколаїв» завдав «Говерлі» поразки – 89-73 (24-22, 23-15, 22-21, 20-15), зрівнявши рахунок у серії 2-2.

«Миколаїв»: Лав – 21 очко + 10 підбирань + 7 передач, Гілевич – 13 очок + 6 підбирань + 3 блок-шоти, Грін – 11 очок + 3 передачі, Онуфрієв – 10 очок + 4 передачі + 3 блок-шоти, Мажутіс – 10 очок + 4 підбирання.

«Говерла»: Колмен – 21 очко + 12 підбирань + 5 блок-шотів, Свонсон – 14 очок + 3 перехоплення, Шаппел – 13 очок + 5 підбирань.

Це була надзвичайно важлива гра для «Миколаєва», й трибуни з першої ж секунди створили належну шумову підтримку та дали зрозуміти, що цього вечора їх влаштує тільки перемога, – зауважує прес-служба миколаївського клубу. Майже одразу Брайан Грін точним дальнім кидком відкрив рахунок, а в подальшому почалася перестрілка, в якій у гостей активно виявили себе Колмен (12 очок за першу половину), Шаппел і Герасимчук. В цілому ж, минула бойова стартова перша половина; Гілевич, котрий, як не дивно, вийшов у стартовій п’ятірці, результативно попрацював у трисекундній зоні. А влучання Лава та Яйла були вкрай потрібні. Джастін Лав більшу частину набраних очок забив у другому періоді, і саме внаслідок точних дій лідера «Миколаїв» здійснив відрив (36:27) і пішов на велику перерву, маючи на десять пунктів більше, ніж суперник – 47:37.

На початку третьої 10-хвилинки обидві команди провели серію неточних кидків, однак господарям набридло «мазати», тож зусиллями Лава й Умбрашко рахунок став 54:40. Грін і Мажутіс своїми «трюльниками» зміцнили лідерство господарів. «Ведмеді» відповідали командними діями – відзначалися практично всі, хто був на паркеті, частіше за інших Зіммерман і Колмен. Врешті-решт Ульянко зменшив різницю в рахунку до «–11» – 69:58.

Після перерви між третьою та четвертою чвертями Полторацький отримав неспортивний фол за грубе порушення правил на Грінові (підсумок – зламаний ніс у Брайана, якого лікарі забрали з майданчика). «Трюльником» на дальній постріл Лава відповів Свонсон, потім вкрай важливі влучання з периметру виконали Мажутіс (10 очок за матч) й Онуфрієв – 84:66. Центровий івано-франківців Ерік Колмен і в захисті відпрацьовував (три блок-шоти за чверть), і про атаки не забував, хоч і з грубуватим акцентом. Водночас зал не знижує обертів, і це навіть за +16 для улюбленої команди. «Корабели» завдяки злагодженим командним взаємодіям зрівнюють рахунок у серії – 2:2. Вирішальний поєдинок відбудеться 1 травня на полі підопічних Євгена Мурзіна.

Післяматчева прес-конференція

Артем Буцький, гравець МБК «Миколаїв»:

Ми сил не витрачали, ми змінили тактику, стали жорсткіше й краще грати в нападі та в захисті, у своєму стилі. Не хотілося після добре проведеного сезону закінчити серію з рахунком 0:3, та ще й за такої підтримки вболівальників. Це плей-офф, ніхто не буде здаватися.

Валентин Берестнєв, головний тренер МБК «Миколаїв»:

Головну перемогу в цьому плей-офф ми здобули, й байдуже, пройдемо ми далі чи ні. Хлопці згуртувалися й у цій бійні вистояли. І жодного разу не відповіли. За рахунок духу, згуртованості ми перемогли. Брудна гра «Говерли» завела на необхідний рівень, а далі від куражу, божевільної підтримки залу пішов настрій, такі моменти хлопці видавали! Гріну зламали носа, повезли його в ЛШМД… За Лавом ганялися, намагалися зламати, тому я його зняв за три хвилини до кінця. Це плей-офф, це бійка. У п’ятому матчі ми можемо виграти за рахунок найсуворішої дисципліни та згуртованості. Підтримки залу не буде, зал формує настрій. Цього буде не вистачати.

Олександр Шостуха, гравець БК «Говерла»:

Команда переналаштувалася. Не було сьогодні командного захисту, кожен грав сам за себе.

Євген Мурзін, головний тренер БК «Говерла»:

Важка гра. Не вдалася гра в захисті, провалили повністю захист. У «Миколаєва» Лав став рятівною паличкою, з Гріном упоралися – вистрелив Лав, сьогодні в суперника була дуже командна гра, спіймав гру «Миколаїв», ми дали їм відчути гру, важко було боротися. З «Миколаєвом» не можна грати від нападу, це своєрідна команда, сьогодні й Мажутіс влучив триочковий, і Гілевич кидав, будь-який гравець може кинути дальній. У них був кураж, підйом.