«Говерла» виходить до півфіналу

Незважаючи на вдалий сезон, завершила його команда Валентина Берестнєва на мінорній ноті.

Обігравши у п’ятому чвертьфінальному матчі МБК «Миколаїв» із рахунком 72-50 (17-17, 23-10, 18-19, 14-4), івано-франківська «Говерла» вийшла до 1/2 фіналу, де її суперником стане БК «Донецьк». Таким чином, команда Євгена Мурзіна виграла серію з рахунком 3-2, лідируючи за її підсумками 374-361.

«Говерла»: Свонсон – 15 очок + 8 підбирань + 6 передач, Шаппел – 13 очок + 9 підбирань, Зіммерман – 13 очок + 8 підбирань + 3 передачі, Ульянко – 10 очок.

«Миколаїв»: Лав – 12 очок + 5 підбирань + 5 передач, Гілевич – 9 очок + 3 підбирання, Онуфрієв – 8 очок + 5 підбирань.

Вирішальна гра розпочалася з результативного проходу Брайана Гріна, який, як відомо, одержав перелом носа у четвертому матчі серії, – зауважує прес-служба БК «Говерла». До Івано-Франківська темношкірий форвард приїхав, проте не виглядав так яскраво, як у домашніх поєдинках. Утім, саме його дуель проти Дерріка Зіммермана стала справжньою окрасою п’ятого поєдинку.

Початок гри був за господарями, які зусиллями вищезгаданого Зіммермана, а також Джеремі Шаппела, вирвалися вперед (9:6). Однак миколаївці вирішили не відставати й, завдяки ривку 8:0, не тільки наздогнали, але й вийшли вперед – 17:11. Але після своєчасного тайм-ауту «ведмеді» таки зуміли зрівняти рахунок завдяки зусиллям Павла Ульянка та Данте Свонсона – 17:17.

Початок другої 10-хвилинки минув у рівні боротьбі. Але згодом «Говерла» вийшла вперед завдяки 5-ти очкам Віктора Герасимчука. А коли вдалися ще й два дальніх постріли Полторацькому та Свонсону, хвилинну перерву вже довелося брати Валентину Берестнєву (32:21). Втім, це не дуже допомогло гостям, оскільки івано-франківці за підтримки понад тисячі вболівальників довели першу половину до «плюс 13» – 40:27.

Переломним став третій період, у якому «говерляни» зміцнили свою перевагу завдяки злагодженим командним діям, а також результативній грі Еріка Колмена. Наприкінці чверті вистрелив і Річард Джетер, який забив дальній кидок із сиреною – 58:46. Власне, й у заключній 10-хвилинці «ведмеді» довели свою перевагу, відмінно зігравши в захисті та не давши гостям забити протягом 8-ми зіграних хвилин. За таких обставин мрії про успіх у гостей розвіялися самі собою, а «Говерла» довела вирішальний поєдинок до впевненої перемоги з рахунком 72:50.

Говерла – Миколаїв. Гра №5 (частина перша)