«Донецьк» збільшив перевагу в серії з «Говерлою» до двох перемог

Перевага «Говерли» за підбираннями не допомогла гостям здобути перемогу. переглянути галерею

«Донецьк» збільшив свою перевагу в серії з «Говерлою» до двох перемог, обігравши івано-франківську команду у другому матчі з рахунком 83-62 (18-13, 17-18, 19-10, 29-21).

«Донецьк»: Хукіч – 14 очок + 6 підбирань, Едвардс – 14 очок + 9 підбирань, Оуенс – 11 очок + 3 передачі, Васільєвіч – 10 очок.

«Говерла»: Ульянко – 16 очок + 7 підбирань, Полторацький – 12 очок, Колмен – 8 очок + 5 підбирань.

Стартові атаки команди провели нервово, а хвилювання призводило до промахів, – зауважує прес-служба БК «Донецьк». «Донецьк» не міг набрати своє перше очко більше трьох хвилин, але й «Говерла» за цей період зробила лише два кроки вперед – 0:5. В обороні команди працювали не шкодуючи себе, звідси й такий «засушливий» початок. До середини чверті «тигри» вже були попереду 7:5. У гостей був зовсім інший настрій, але бажання грати на результат частіше призводило до порушень правил. Євген Мурзін спробував поєднання з трьома швидкими захисниками, проте «ведмеді» саме зараз почали поступатися конкуренту у швидкості. «Донецьк» за в’язкої боротьби виграв стартову чверть 18:13.

У дебюті другої чверті команди чітко розподілили між собою ролі. «Донецьк» володів ігровою ініціативою, «Говерла» наполегливо, й моментами емоційно (Євген Мурзін ледь не заробив зауваження за розмови, Джетер за грубість отримав неспортивний фол), намагалася наздогнати супротивника. Перевага господарів складалася ще й із виграних на своєму щиті підбирань. За рахунку 26:18 суперники забуксували. Темп гри не вражав, але на великих швидкостях і помилок гравці зазвичай припускаються більше. За рахунку 31:18 Євген Мурзін витримав паузу й дозволив команді виправити становище самостійно, а от за рахунку 32:24 Саша Обрадовіч зажадав тайм-аут. Боротьба залишалася щільною, гості моментами окреслювали пресинг, тим самим обмежуючи час на атаку. Повторилася історія першого матчу, коли «Говерла» до великої перерви скоротила відставання – 35:31.

З початку третьої десятихвилинки донецька команда взяла на озброєння «зону», гості відповіли більш активним пресингом і своєю «зоною». «Говерла» другий тайм почала краще та навіть повела 37:35, тож господарям було дуже важливо одразу погасити цю активність супротивника. Це двома бездоганними «трюльниками» зробив Хукіч, він же далі зробив два важливі підбирання в обороні. Ось так непомітно суперники відіграли половину чверті – 43:37. «Тигри» знову почали перегравати опонента в командному русі, Євген Мурзін довго розмірковував над тайм-аутом, але все ж таки взяв хвилинну паузу за рахунку 48:39. Два далеких влучання Оуенса та Цветковіча були схожі на нокаутуючий удар – 54:41 за підсумками півгодини боротьби.

Тепер господарі могли дозволити собі зіграти не лише ефективно на результат, а й ефектно заради баскетбольного мистецтва. Ніхто не каже, що гості здалися, але перехопити ініціативу їм ніяк не вдавалося. Якщо «тигри» ризикували й кидали без будь-яких сумнівів, то «ведмеді» були обережними. За рахунку 67:47 багато що в цьому матчі стало зрозумілим, адже грати залишалося лише п’ять хвилин. Догравання вийшло без будь-якої інтриги.

Донецьк – Говерла. Гра № 2 (після матчу)