У фіналі Суперліги зіграють «Донецьк» і «Будівельник»

Запобігти дабл-дабу Гуіна гравці «Будівельника» не зуміли, однак чудова гра американського центрового не допомогла запорізькій команді. переглянути галерею

«Будівельник» вийшов до фіналу плей-офф чемпіонату Суперліги, обігравши «Ферро-ЗНТУ» в третьому матчі поспіль із рахунком 83-66 (22-16, 10-25, 32-8, 19-17). Загальна перевага столичного клубу, що виграв серію 3-0, за підсумками трьох матчів півфінальної серії становить 261-215.

У фіналі «Будівельник» зіграє з «Донецьком». «Ферро-ЗНТУ», своєю чергою, виборюватиме «бронзу» у протистоянні з «Говерлою».

«Ферро-ЗНТУ»: Гуін – 14 очок + 10 підбирань, Мейс – 14 очок, Хантер – 12 очок + 4 підбирання, Кондрусевич – 7 очок + 5 підбирань + 3 передачі.

«Будівельник»: Вілсон – 25 очок + 5 підбирань, Кіс – 13 очок + 8 підбирань + 4 передачі, Яковлєв – 10 очок + 4 підбирання, Анісімов – 9 очок, Морлі – 5 очок + 9 підбирань + 3 передачі.

Безумовно, баскетболісти «Ферро» плекали надію на перемогу й у першій чверті мало чим поступалися титулованим гостям, – зауважує прес-служба запорізького клубу. Господарі навіть повели в рахунку після влучного кидка Кондрусевича, але згодом гості завдяки активності Кіса та Вілсона (обидва набрали по 8 очок) перехопили ініціативу й завершили першу 10-хвилинку з +6. А в складі господарів можна відзначити лише Хантера, який приніс своїй команді 5 очок, і Олександра Рибалка, котрий встигав і підбирати м’яч, і постачати одноклубників результативними передачами.

А от у другій чверті вболівальники «Ферро» побачили саме ту гру, на яку вони чекали від своїх улюбленців. Щоправда, до середини періоду в рахунку ще вели кияни, але починаючи з 5 хвилини чверті Рибалко, Харріс, Мейс і Хантер буквально закидали кільце суперників «трюльниками» та виграли 4-хвилинний відрізок ігрового часу з рахунком 16:0. На передостанній хвилині чверті табло засвідчувало перевагу «Ферро» – 41:29, і лише триочкове влучання Яковлєва дещо покращило настрій гостей.

Здавалося, що й у третій чверті підопічні Кирила Большакова домінуватимуть. Але в дебюті цієї 10-хвилинки, а точніше протягом перших 6-ти хвилин їм не вдалося жодного разу вразити кільце суперників. Натомість гості набирали очки завдяки 5 фолам, якими протягом третьої хвилини судді покарали запоріжців. Відтак було встановлено рівновагу – 41:41, а «трюльник» із двоочковим влучанням Морлі віддалив киян на 5 пунктів – 46:41. Запоріжці були деморалізовані, тож до перерви перевага підопічних Хосе Беррокаля зросла до 15-ти пунктів. Відзначився Вілсон, який додав до свого особистого рахунку 11 очок.

У заключній чверті господарям так і не вдалося отямитися від нокдауну, хоча в окремі моменти результативно діяли Мейс і Гуін, які набрали в цій чверті 9 і 6 очок відповідно. Однак і Яковлєв з Вілсоном не розслаблялися (відповідно – 7 і 4 очки), що дозволило «Будівельнику» виграти і чверть, і матч в цілому, і півфінальну серію. Отже «Будівельник» поведе боротьбу за «золото», а «Ферро» – за «бронзу».

10.05.2011 Ферро-ЗНТУ – Будівельник (66:83)