«Говерла» розпочала серію за третє місце з перемоги

Павло Ульянко та Крістіан Бернс, як завжди, були одними з найкращих на паркеті у складах своїх команд. переглянути галерею

«Говерла» розпочала серію за третє місце з перемоги, в непростому поєдинку обігравши «Ферро-ЗНТУ» з рахунком 73-71 (24-20, 16-8, 17-18, 16-25).

«Говерла»: Ульянко – 15 очок + 5 підбирань, Колмен – 12 очок + 9 підбирань + 3 передачі, Шаппел – 12 очок + 6 підбирань, Полторацький – 11 очок + 3 підбирання, Свонсон – 9 очок + 5 підбирань + 3 передачі.

«Ферро-ЗНТУ»: Кондрусевич – 15 очок + 6 підбирань, Бернс – 12 очок + 6 підбирань, Хантер – 12 очок + 4 підбирання, Гуін – 11 очок + 5 підбирань + 4 передачі, Рибалко – 10 очок + 3 підбирання + 3 передачі.

Стрімко стартувавши (не минуло й півхвилини, як табло зафіксувало рахунок «4-0» на користь господарів), «Говерла» спробувала розвинути успіх. Втім, відірватися на серйозну відстань від суперника підопічні Євгена Мурзіна так і не зуміли, незважаючи ані на два влучні триочкові кидки Олексія Полторацького, ані на впевнені дії Джеремі Шаппела та інших «ведмедів». За дві хвилини до кінця періоду, після «данку» Еріка Колмена, господарі повернули собі чотириочкову перевагу – 24-20, і до перерви рахунок так і не змінився.

Те, що не вдалося протягом стартових десяти хвилин, івано-франківці реалізували у другій десятихвилинці, забивши 16 очок і дозволивши супернику набрати лише 8. Вже до середини чверті «Говерла» після чергового дальнього пострілу Олексія Полторацького повела +10, а до кінця першої половини гри перевага господарів становила 12 пунктів. Таким чином, на велику перерву команди пішли за рахунку 40-28.

Третю десятихвилинку з мінімальною перевагою виграли гості, хоча після того, як уже на її початку «Говерла» відірвалася на пристойну відстань (48-31), важко було повірити, що підопічні Кирила Большакова зуміють переломити хід поєдинку. Але триочковий Рікі Харріса на останніх секундах періоду подарував запоріжцям надію – 57-46.

Протягом четвертої чверті «Ферро» ледь не здійснив «камбек», наздогнавши «Говерлу». В середині десятихвилинки після двох кидків із-за дуги у виконанні Георгія Кондрусевича та Олександра Рибалка різниця в рахунку скоротилася до 6-ти очок, а Крістіан Бернс, заробивши 5 очок поспіль, узагалі зробив її мінімальною. Ключовий епізод стався за рахунку 71-70 на користь господарів – менш ніж за хвилину до завершення гри Кеддрік Мейс міг вивести запорізьку команду вперед, але не забив із-під кільця, а потім порушив правила. Кінцівка матчу минула в драматичній боротьбі, що фактично припинилася після влучного кидка Павла Ульянка, якого гості залишили самого під власним кільцем за 11 секунд до сирени. Рахунок став 73:70. У відповідь Крістіан Бернс реалізував лише один із двох штрафних, а підбирання було за «говерлянами», які й довели матч до важкої перемоги з рахунком 73:71.

Післяматчева прес-конференція

Віктор Герасимчук, гравець БК «Говерла»:

Знову далася взнаки наша «хвороба», коли ми маємо відчутну перевагу, але доводимо матч до важкої перемоги. Виграючи з різницею більш ніж 16 очок, ми знову не зуміли втримати лідерство, а влаштували «валідольну» кінцівку для вболівальників. А все тому, що здійснили багато втрат, що неприпустимо. Хоча, якщо говорити про саму гру, то ми перегравали «Ферро-ЗНТУ» практично за всіма показниками. Думаю, що в наступному матчі ми таких помилок не припустимося та зіграємо набагато краще.

Євген Мурзін, головний тренер БК «Говерла»:

Ми провели дві діаметрально протилежні половини матчу. В першій половині добре відіграли в захисті, гравці виконали настанови, які я давав перед початком гри. Проте у другій половині, мабуть, зарано повірили у свій успіх, адже перемагали з різницею у 18 очок. Тож розслабилися, й суперник нас мало не покарав за це. Будемо робити висновки, щоб подібне не повторилося, адже це серія за 3-4 місця, де немає місця таким помилкам. Хлопці розуміють, що на кону «бронзові» нагороди першості, тож, думаю, надалі все буде гаразд.

Ріккі Харіс, гравець БК «Ферро-ЗНТУ»:

«Говерла» показала дуже швидку гру в першій половині, здобувши суттєву перевагу. Втім ми не здалися й у четвертій чверті доклали максимум зусиль, аби схилити шальки терезів на нашу користь. Проте на останніх хвилинах господарі зіграли краще, ніж ми, тож перемогли.

Кирило Большаков, головний тренер БК «Ферро-ЗНТУ»:

У нас ситуація складалася таким чином, що ми залишилися без навчально-тренувального процесу. Крім того, низка гравців не брала участі у тренуваннях. Три на три – багато не натренуєш. Відтак на початку гри хлопці тільки шукали свою гру. Потім ніби стало легше, але «Говерла» сьогодні в багатьох епізодах була просто швидшою за нас і набагато цупкішою. І це врешті-решт усе ж таки визначило долю переможця. Мені дуже не сподобалися дії нашого першого номера Мейса, який провалив останні дві атаки. Вони взагалі пройшли не за моїми настановами. Але це вже друге питання. Все ж таки «Говерла» була трохи кращою.