«Говерла» – володар бронзових нагород Суперліги

Альгімантас Павілоніс нагороджує головного тренера БК «Говерла» Євгена Мурзіна. переглянути галерею

Боротьба за третє місце завершилася в Запоріжжі, де місцевий «Ферро-ЗНТУ» в четвертому матчі серії поступився в овертаймі «Говерлі» з рахунком 81-83 (15-19, 24-11, 22-24, 17-24, 3-5). Таким чином, команда з Івано-Франківська стала володарем бронзових нагород чемпіонату Суперліги.

«Ферро-ЗНТУ»: Гуін – 20 очок + 8 підбирань, Мейс – 17 очок + 5 підбирань, Кондрусевич – 16 очок + 11 підбирань, Хантер – 9 очок + 5 підбирань, Овдєєнко – 9 очок + 3 підбирання.

«Говерла»: Колмен – 19 очок + 10 підбирань + 4 передачі, Шаппел – 18 очок + 6 підбирань, Зіммерман – 17 очок + 6 підбирань + 5 передач, Свонсон – 10 очок + 5 передач + 3 підбирань.

У четвертому матчі бронзової серії на кону для суперників стояли різні цілі: «Говерла» прагнула завершити її вже в Запоріжжі, а господарі мріяли про ще одну подорож до Івано-Франківська. Певних змін зазнав стартовий склад «Ферро», і якщо поява в ньому досвідченого Гуіна була цілком виправданою, то довіра Кирила Большакова до Сергія Алфьорова свідчила про те, що наставник залишився задоволений діями гравця в попередньому матчі. Втім, найактивнішим у першому періоді в складі господарів був Георгій Кондрусевич, котрий відзначився 6 очками та двома підбираннями м’яча. У гостей таких гравців виявилося двоє – головний кривдник запоріжців Ерік Колмен і Джеремі Шаппел, які принесли у командну скарбничку відповідно 6 і 5 очок. Перед останньою хвилиною чверті, після слем-данку Кондрусевича, табло засвідчувало нічийний рахунок 13:13, але завдяки влучним кидкам здалеку Шаппела та Герасимчука гостям вдалося піти на перерву за сприятливого для них рахунку 19:15.

Друга чверть була за господарями, серед яких бомбардирськими здібностями відзначалися Гуін ( 9 очок), Мейс (6), і, безумовно, найкращий серед запоріжців Кондрусевич (5). З боку «говерлян» найбільше неприємностей підопічним Кирила Большакова завдавав усе той же Шаппел. Однак зусиль останнього було замало, щоб гідно протистояти наступальному пориву «Ферро». Тож на велику перерву команди пішли вже за 9-очкової переваги запоріжців – 39:30.

Третя чверть розпочалася двоочковим влучанням Гуіна, але після цього Мейс не спромігся жодного разу влучити в кільце зі штрафної позначки, що трапляється досить рідко, а потім 6 очок поспіль (загалом у чверті – 11) приніс своїй команді капітан «Говерли» Деррік Зімерман. Перевага «Ферро» розтанула до 4 пунктів, але ненадовго – Гуін, Рибалко і Кондрусевич продемонстрували своє вміння влучання з-за дуги, і керманичу «Говерли» Євгену Мурзіну довелося взяти тайм-аут. Прочухан, якого він влаштував своїм підопічним, приніс користь: протягом наступних 3 хвилин «говерляни» зусиллями того ж Зімермана, Колмена, Свонсона та Герасимчука звели перевагу господарів до мінімуму – 50:49. Однак гравці «Ферро», завдяки триочковим кидкам Мейса й Овдєєнка знову віддалилися на комфортні 7 пунктів – 61:54.

Перші 8 хвилин четвертої 10-хвилинки не віщували господарям неприємностей. На 34 хвилині зустрічі зусиллями Овдєєнка, Мейса та Гуіна їм пощастило створити найбільший відрив – 69:56. З цим явно не погоджувалися Колмен, Зімерман і Шаппел, і за рахунку 69:62 хвилинну паузу бере Большаков. Хантер, Кондрусевич і Мейс відновлюють згадану вище перевагу в 13 очок. До кінця періоду залишається ледь більше 2 хвилин. І ось тут господарі влаштували своїм прихильникам неабияке випробування нервів. Спочатку Шаппел в одній атаці приносить своїй команді 3 очки, й перевага запоріжців стає хиткою – 76:73. Згодом Гуін втрачає м’яч і змушений фолити на Колмені (той реалізує 1 штрафний), Хантер фолить на Свонсоні, і той вибачає запоріжцям 2 штрафні. Натомість Мейс вправно реалізує 2 фоли – 78:74 і грати залишається 19 секунд. Здавалося, що запоріжці вирвуть перемогу, але іншої думки був Євген Мурзін, котрий узяв тайм-аут. Коли гра відновилася, 5 фол отримав Мейс, поставивши своїх одноклубників у вкрай складну ситуацію. Колмен вправно реалізував 2 штрафні, чого не зміг зробити Овдєєнко, на якому сфолив Свонсон. Коли ж залишалося грати 6 секунд, той же Овдєєнко порушив правила на Зіммермані, котрий перевів гру в овер-тайм.

До середини додаткової 5-хвилинки гості контролювали хід подій, аж доки Крістіан Бернс не встановив рівновагу 81:81. Залишок часу команди намагалися обмінюватися атаками, одну з яких завершував Джеремі Шаппел, принісши «Говерлі» омріяну бронзу.

25.05.2011 Ферро-ЗНТУ – Говерла (81:83)