«Донецьк» – «Будівельник»: рахунок у серії 3-2

Перемогою з рахунком 88-74 (20-11, 29-19, 21-25, 18-19) на користь «Донецька» завершилася п’ята гра фінальної серії, що відбувалася в Донецьку між місцевими «тиграми» та столичним «Будівельником».

«Донецьк»: Едвардс – 18 очок + 5 підбирань, Васільєвіч – 17 очок + 5 передач + 3 підбирання, Цвєтковіч – 13 очок + 4 підбирання, Кравцов – 10 очок + 3 блок-шоти.

«Будівельник»: Спенсер – 18 очок + 4 підбирання + 3 передачі, Морлі – 10 очок + 5 підбирань, Яковлєв – 10 очок.

Дебютну чверть команди розпочали з низки невдалих атак. Після того, як триочковий Ясміна Хукіча вивів «Донецьк» уперед, «тигри» почали нарощувати перевагу. Запорукою успіху підопічних Саші Обрадовіча в першій чверті стала холоднокровність при виконанні штрафних – 10/10 (проти 6/10 у столичної команди). Натомість обидві команди продемонстрували жахливу реалізацію двоочкових – 2/7 у «тигрів» проти 1/7 в команди гостей. Остаточний рахунок десятихвилинки ще одним пострілом із-за дуги встановив Саша Васільєвіч – 20-11.

У другій чверті перевага господарів продовжувала зростати. Протягом перших хвилин періоду вона сягала 12-14 очок. Всі спроби «будівельників» наздогнати суперника виявилися марними, чому сприяли і влучні кидки з-за дуги у виконанні гравців «Донецька» (Саші Васільєвіча, Джастіна Грея та Олександра Липового). Тайм-аут, який тренерський штаб гостей узяв за три хвилини до великої перерви, також ситуацію на майданчику не змінив. «Тигри» продовжували домінувати, а Саша Васільєвіч, найкращий у складі господарів у першій половині, довів перевагу «Донецька» до +20. Все, на що спромоглися гості, так це скоротити відставання на один пункт – 49-30.

Протягом наступних десяти хвилин підопічні Хосе Беррокаля спробували виправити ситуацію, причому особливою активністю, як і двох попередніх поєдинках, вирізнявся Зак Морлі. Саме гра американського форварда, як і його партнера по команді та співвітчизника Ламейна Вілсона, який у середині чверті здобув п’ять поспіль очок, дозволила «Будівельнику» скоротити відставання до –12. Втім, більшого господарі супернику не дозволили – 70-55 за підсумками третьої десятихвилинки.

Заключну чверть, щоправда з мінімальною перевагою, також виграли гості. Проте після того, як Бранко Цвєтковіч з лінії штрафних встановив рахунок 80-57 на користь команди господарів, шансів у «Будівельника» майже не залишилося. Ді Спенсер, найкращий гравець столичної команди в цій зустрічі, та Денис Яковлєв намагалися виправити ситуацію за допомогою триочкових кидків – кожен до кінця періоду реалізував по два дальні постріли, але «тигри» спокійно довели гру до впевненої перемоги, яка дозволила їм повести в серії 3-2.

Донецьк – Будівельник. Гра №5 (після матчу)