Коли рідні стіни не допомогли

У першому товариському матчі у Львові БК “Політехніка-Галичина” програє “Говерлі” – 87:92.

Одразу і не скажеш, що “Політехніка” з “Говерлою” лише товариський матч грали. Вболівальники у Палаці спорту “Галичина” почали збиратися ще за три (!) години до поєдинку – саме тоді розпочали грати дублери (львів’яни перемогли 88:70). На саму ж гру основних складів подивитися прийшло понад 100 вболівальників. Серед них і група підтримки “Говерли” – на око чоловік 15. А вже з поміж них особливо вирізнялася одна юна особа, яка кілька разів, незадоволена розвитком подій у грі, ледь не вистрибувала на майданчик.

– Чудово, що товариський матч викликав такий ажіотаж, – зізнався після матчу головний тренер львів’ян Дмитро Базелевський. – Але це, мабуть, з нами зіграло злий жарт (хоча добре, що це сталося саме під час товариського матчу). Відповідальність дещо скувала моїх гравців.

Тренеру видніше, але у першій чверті з трибун цього надто помітно не було. Дещо відпустивши суперників на перших хвилинах, у середині десятихвилинки “Політехніка” ситуацію вирівняла і команди рухаються уже синхронно (8:8, 12:12, 17:17, 19:19). “Говерла” у першій чверті відверто зловживає часом, відведеним на атаки – чотири рази івано-франківці за 24 секунди так і не встигли кинути у кошик. Свої “мухи” і у господарів – не встигають за діями суперників та фолять. Та все ж на коротку паузу лідерами йдуть саме підопічні Дмитра Базелевського. Живчевіч влучно кидає з-за дуги – і це 22:19.

В другій чверті команди наче футболками помінялися. І ось уже арбітр матчу раз-по-раз зупиняє гру після фолів гостей. Та навіть попри це, друга 10-хвилинка стає найрезультативнішою у матчі – 27:27. А загальний рахунок – 49:46.

Гойдалки продовжилися і після перерви. Перед останньою та вирішальною чвертю настрій у львівських вболівальників хороший. Ходов закидує 2 очки – 74:72.

А ось у четвертій чверті для львівських прихильників все перевертається з ніг на голову. Грін, Тіггз, а, особливо, Колмен ведуть “Говерлу” у відрив. Масивного (200 см, 115 кг), але при цьому неймовірно координованого Колмана у матчі взагалі стримати вкрай складно. Він і протискає захист, і проходить його на швидкості – в результаті набирає 23 очки (найкращий показник у поєдинку).

Та навіть попри таку активність франківського центрового, на останніх хвилинах львів’яни мають шанс врятуватися. Ходов робить те, що у матчі “політехам” вдається найкраще  – влучає 3-очковий (загалом господарі забили 7 з 9 3-очкових; 77% влучань). 85:89 – менше як за дві хвилини до кінця матчу. За 1.19 до фінальної сирени Зубрицький робить відставання своєї команди і взагалі мізерним – 87:89. Трибуни вибухають: “Політех!, Політех!”

І цей момент міг стати ще не піковим! За десять секунд до завершення Живчевіч зважується на 3-очковий. Потрапить – рахунок рівний. Але Ненад цілить в обід кільця. І за мить разом з франківськими баскетболістами тішиться уже група підтримки “Говерли”. 92:87 – їхня команда перемогла.

БК “Політехніка-Галичина” – БК “Говерла” – 87:92 (22:19, 27:27, 25:26, 13:20)

“Політехніка”: Зубрицький – 16 очок, Ель-Амін – 14 (4 підбирання), Лемик – 12 (3 підбирання, 1 блок-шот), Живчевіч – 10 (3 підбирання, 4 передачі).

“Говерла”: Колмен – 23 (13 підбираннь, 2 блок-шоти), Тіггс – 15, Грін – 14 (6 підбирань), Уокер – 13 (3 передачі), Герасимчук – 12.