Перший український чемпіон світу

Минулими вихідними у Мілані завершився чемпіонат світу з боксу, участь в якому взяли 554 спортсмени зі 133 країн (новий рекорд). Україна на турнірі була представлена максимально допус…

Минулими вихідними у Мілані завершився чемпіонат світу з боксу, участь в якому взяли 554 спортсмени зі 133 країн (новий рекорд). Україна на турнірі була представлена максимально допустимою кількістю боксерів – 11ма. З них із медалями повернулися троє.

Звісно, найвагомішу нагороду здобув Василь Ломаченко. Як не дивно, але Василь став першим в історії незалежної України чемпіоном світу у любительському боксі. У фіналі олімпійський чемпіон Пекіна вийшов на ринг проти росіянина Сєргєя Водоп’янова і не залишив суперникові жодного шансу. Ломаченко переміг із непристойним для вирішального двобою рахунком – 12:1. Загалом у Мілані Василь видав унікальну статистику. Загальний, сумарний рахунок Ломаченка у двобоях вражає – 63:7.

Сєргєй Водоп’янов після бою зазначив, що проти Ломаченка мав виступати другим номером, намагався поміняти тактику в ході фіналу, але, як зазначив Водоп’янов: "Ломаченко чудово перебудовується і моментально змінює тактику бою. У цьому, йому, напевно, сьогодні немає рівних".

Ще один наш боксер – Роман Капітоненко, на жаль, не зумів зробити сенсацію й побити у фіналі найсильнішого сьогодні супертяжа у світі – олімпійського чемпіона італійця Роберто Каммарелле. Наш боксер нарівні бився тільки в першому раунді – 3:3, а в другому італієць усе розставив на свої місця – 5:1, і підсумковий результат – 10:5 на користь Каммарелле. Хай там як, а результат Капітоненка заслуговує тільки похвал!

Третя українська медаль – бронзова – на рахунку Олександра Усіка. У півфіналі у ваговій категорії до 91 кг наш земляк за очками поступився майбутньому чемпіонові світу росіянинові Єгору Мехонцеву – 10:14. Вирішальним виявився третій раунд, до якого українець вів у рахунку 6:5, але потім росіянин простотаки деморалізував Олександра – 9:4.

Якщо підбивати підсумки чемпіонату. То, звісно, найбільшого успіху в ньому досягли російські боксери, які здобу два "золота", три "срібла" та дві "бронзи". Цілком зрозуміло, що саме вони й перемогли у загальнокомандному заліку.

На другому місці італійці, в активі яких також дві золоті нагороди. Щоправда, більшого господарі досягти не зуміли. На третьому загальнокомандному місці опинилися відразу три збірні – Україна, Куба і Монголія виступили однаково здобувши "золото", "срібло" і "бронзу".

Нагадаємо, на попередньому ЧС, який відбувся 2007 року в НьюЙорку, українці завоювали чотири нагороди: два "срібла" та дві "бронзи".