Гран Прі Канади: Цікава статистика

Кілька цікавих статистичних збірок за підсумками Гран Прі Канади…

Кваліфікація

Вигравши кваліфікацію в Монреалі, Себастьян Феттель завоював перший поул у сезоні і 56-й в кар’єрі. Для німця це п’ятий за кар’єру поул в Канаді: три з Red Bull Racing і два в останні два роки з Ferrari. За п’ять років в Red Bull Racing Феттель завоював 45 поулів, за п’ять років у Ferrari – поки лише 11.

Поул Феттеля в Монреалі – восьмий для Ferrari на цій трасі, за цим показником вони зрівнялися з Williams. Більше всіх поулів в Канаді у McLaren – 11.

Льюїс Хемілтон показав у кваліфікації другий час, в 138-й раз за кар’єру і в десятий раз в Канаді стартував з першого ряду. Британець – абсолютний лідер за кількістю стартів з першого ряду в історії Формули 1, а по стартів з першого ряду на одній трасі він повторив рекорд Міхаеля Шумахера, 10 разів стартував з першого ряду в Сузуці.

З першого ряду стартували Феттель і Хемілтон – вперше в сезоні перший ряд розділили гонщики різних команд.

Кваліфікувавшись третім, Шарль Леклер показав другий найкращий результат у сезоні. Крім поула в Бахрейні, монегаск ніде не стартував так високо.

Четверте місце в кваліфікації стало для Даніеля Ріккардо кращим результатом у сезоні, найкращим результатом для команди Renault з Гран Прі Японії 2010, де Роберт Кубіца кваліфікувався третім, і найкращим в історії гібридних турбомоторів Renault V6.

Кваліфікувавшись п’ятим, П’єр Гасли вперше випередив Макса Ферстаппена в кваліфікації.

Шосте місце в кваліфікації – найгірший результат для Валттері Боттаса з Гран Прі Бельгії’18, де під дощем він кваліфікувався десятим.

Незважаючи на ефектну аварію в кінці першої кваліфікаційної сесії, Кевін Магнуссен вперше пройшов у фінал кваліфікації на канадській трасі.

У Renault взяли реванш. На вимогливою до потужності моторів трасі вперше в сезоні у фінал кваліфікації пройшли всі чотири машини з двигунами Renault. З чотирьох машин з двигунами Honda у фінал пройшла тільки одна.

Серхіо Перес і Джордж Расселл в сьомий раз з семи випередили напарників по команді в цьому сезоні – Роберта Кубіцу і Ленса Стролла – тільки в цих командах зараз «круглий» рахунок 7:0.

Гонка

Вигравши гонку в Канаді, Льюїс Хемілтон здобув п’яту перемогу в сезоні, сьому на цій трасі – і 78-ю в кар’єрі. Льюїс виграв п’ять із семи гонок – це найкращий початок сезону у його кар’єрі.

Після штрафу Себастьян Феттель був класифікований другим і у 115-й раз за кар’єру піднявся на подіум.

У Канаді Себастьян Феттель в 100-й раз лідирував в гонці. Лідер за цим показником – Міхаель Шумахер (німець лідирував в 142 гонках), на другому місці Льюїс Хемілтон (135). Льюїс може побити рекорд Шумахера вже в цьому сезоні.

26-й раз за кар’єру Себастьян Феттель стартував з поула, але не виграв гонку. Німець на четвертій сходинці у загальному рейтингу за цим показником, а Хемілтон лідирує – 37 стартів з першого ряду без перемоги в гонці. На другій сходинці Айртон Сенна (36 поулів без перемог), на третій – Міхаель Шумахер (28).

Шарль Леклер фінішував третім і вперше з 2005 року на подіум у Монреалі піднялися обидва гонщика Ferrari.

Після старту з дев’ятого місця Макс Ферстаппен фінішував п’ятим, вперше з Гран Прі Росії 2018 року не потрапивши в четвірку кращих – тоді в Сочі він теж фінішував п’ятим.

Фінішувавши шостим, Даніель Ріккардо домігся кращого результату в сезоні. Це кращий результат для Renault в Канаді з 2011 року.

Фінішувавши десятим, Данило Квят в третій гонці поспіль заробив очки – настільки успішної серії у нього не було з 2015 року, коли він виступав за Red Bull Racing.