Чемпіонат України: Луческу розкритикував жінку-арбітра

Українські команди розгулялися не на жарт. У третьому турі арбітри 25 разів фіксували взяття воріт, причому однаково успішно атакували як господарі, так і гості. Несподіваний результат зафіксований у Дніпропетровську, де луцька «Волинь» зуміла взяти важливі три очки претендуючого на місце в Лізі чемпіонів «Дніпра».

У другому матчі поспіль дублем відзначився луцький форвард Майкон. Як і в попередньому турі проти «Таврії» (2:2), бразилець знову забив «на прапорці» – коли закінчувалася третя додана хвилини зустрічі. Також двічі відзначився новачок «Динамо» Ідейє. «Оболонь» стояла стіною, але в останній чверті матчу дала слабинку. Долю зустрічі вирішили стандарти. Підопічні Юрія Сьоміна перші два м’ячі, судячи з обурення тренера конкурентів «Динамо» – Мірчі Луческу, забили не зовсім за правилами. «Перші два голи – навіть не обговорюються, вони були забиті з положення «поза грою», говорить Луческу. – Проблема в тому, що якщо йде допомога одній команді, то це не сприяє росту інших команд. Я зараз говорю не лише про «Шахтаря», а, напевно, ще і про «Карпати», «Металіст», «Дніпро». Дуже сумно, що помилок припускаються лайнсмены – в цій грі це була жінка. Я б все ж не ставив жінок, тому що вони занадто сентиментальні, а через це, можливо, починають допомагати кому-небудь. Інакше двометровий офсайд пояснити складно. Виходить, що два гравці знаходяться «поза грою».

У нас була така ж проблема в Суперкубку, коли забивався другий гол: передача з флангу, два гравці «Динамо» в офсайді, йде передача у бік гравців, звідки Діакате забиває гол. Адже асистент не знає, в чию голову влучить м’яч! Якщо тоді пояснили, що Діакате знаходився не поза грою, то тут було чітко видно, що гравці, що забивали голи, були в офсайді. Тоді можна провести наступну паралель: ми забили два чистих голи – мається на увазі точний удар Дентіньо у ворота «Оболоні» і гол Луїса Адріано донецькому «Металлургу». Поза грою там і близько не було, але арбітри сигналізували про інше. Провожу паралель між цими епізодами і не знаходжу відповіді. Напевно, наші перемоги створюють якийсь стан антипатії до нас. Можливо, нинішню ситуацію можна пояснити цим. Але не я, не мої гравці на це ніяк не реагуватимемо, а намагатимемося і далі своєю грою здобувати очки ».

«Шахтар», в свою чергу, добув вольову перемогу над «Карпатами». Гості виглядали дуже гідно, але команді не вистачило класу. У кінці зустрічі в штрафному гірників стався спірний епізод за участю Кучера, коли м’яч влучив захисникові в руку. Арбітр пенальті не призначив, хоча міг. Тренер львів’ян Олег Кононов ніяк не відреагував на порушення, а пояснив ситуацію Луческу, який підкреслив, що, за Регламентом, якщо рука на газоні і в неї влучає м’яч, то 11-метровий не призначається.

З інших результатів відзначимо нічию в Сімферополі, де місцева «Таврія» змогла встояти під тиском бронзового призера чемпіонату – «Металіста». «Гра була бойовою, щоправда, боротьби було більше, ніж футболу, – підсумував тренер харків’ян Мирон Маркевич. – Ми невиправдано багато м’ячів втрачали, особливо в першому таймі, що називається на рівному місці. У нас такого ще не було. І, звичайно, десь віддали ініціативу. У першому таймі «Таврія» виглядала краще нас, могла і забити. У другому таймі ми внесли деякі корективи, і друга половина тайму пройшла під нашу диктовку. Необхідно було забивати в тих моментах, які створювалися. Я вважаю, що нічийний результат справедливий, команди повністю віддали себе грі, хоча, можливо, не завжди все виходило, але бойовий настрій був у обох суперників».

На горі турнірної таблиці несподівано з’явився «Кривбас», який зумів на виїзді здолати зухвалий «Іллічівець». Відзначимо і перемогу «Ворскли»: команда Миколи Павлова поступалася в рахунку, але в результаті зуміла здолати донецький «Металург».

ЗОРЯ – ОЛЕКСАНДРІЯ – 2:0
Голи: Білий (69), Силюк (72).

ДИНАМО – ОБОЛОНЬ – 4:0
Голи: Ідей’ (68, 86), Хачеріді (77), Гусєв (90+1).

ИЛЛІЧІВЕЦЬ – КРИВБАС – 1:3
Голи: Петров (31, у свої ворота) – Федорчук (13), Самодін (76), Валєєв (88).

ТАВРІЯ – МЕТАЛІСТ – 0:0

ЧОРНОМОРЕЦЬ – АРСЕНАЛ – 0:3
Голи: Ковпак (6), Шершун (13), Ковальчук (24, у свої ворота).

ВОРСКЛА – МЕТАЛУРГ – 4:2
Голи: Сачко (33), Кривошеєнко (59), Безус (78), Янузі (90+4, з пенальті) – Димитров (32), Чечер (75).

ШАХТАР – КАРПАТИ – 2:1
Голи: Вілліан (50), Алекс (73) – Авелар (38).

ДНІПРО – ВОЛИНЬ – 1:2
Голи: Матеус (89) – Майкон (84, 90+3).

І              В             Н             П             М        О

1. ШАХТАР         3             3             0             0             8-1         9

2. ДИНАМО      3             2             1             0             8-2         7

3. ВОРСКЛА       3             2             0             1             5-3         6

4. КРИВБАС       3             2             0             1             4-3         6

5. АРСЕНАЛ       3             1             2             0             6-3         5

6. ТАВРІЯ            3             1             2             0             5-3         5

7. МЕТАЛІСТ     3             1             2             0             4-3         5

8. ДНІПРО          3             1             1             1             6-5         4

9. ВОЛИНЬ         3             1             1             1             4-4         4

10. ИЛЬИЧЕВЕЦ3            1             1             1             2-3         4

11.ЗОРЯ              3             1             0             2             5-6         3

12. МЕТАЛУРГ  3             1             0             2             3-6         3

13. ОЛЕКСАНДРІЯ          3             1             0             2             2-5         3

14. КАРПАТИ    3             0             1             2             2-4         1

15. ЧОРНОМОРЕЦЬ      3             0             1             2             1-5         1

16. ОБОЛОНЬ   3             0             0             3             0-9         0