“Барселона” здобула важку перемогу над “Хетафе”

Футбол_1

Футбол_1Матч розпочався не дуже активно, але команди досить швидко раскочегарились. У складі господарів виділялася пара форвардів Мата-Анхель: так, перший вже на 6-й хвилині пробив вище воріт, а на 9-й забив з кількох метрів після подачі з флангу – гол відмінили через фол проти Ленгле, хоча там контакт якщо і був, то мінімальний. Анхель скаже своє слово дещо пізніше, а після незарахованого гола грою почав правити Лео Мессі.

На 20-й хвилині саме він вивів Барсу вперед, відгукнувшись на високу передачу в штрафний майданчик, на ривку проскочивши між двох центрбеків і обійшовши голкіпера Сориа – залишалося тільки забити у порожні ворота, що аргентинець і зробив. У наступній атаці Лео міг оформити ассист, однак Дембеле після розрізного пасу не зміг пробити воротаря з гострого кута. На 26-й капітан Барси створив ще один момент: на дриблінгу він протягнув м’яч у штрафну і віддав на Жорді, той прострілив у спини на Піку, а Жерар в дотик пробив метрів з 10-ти – Сориа врятував Хетафе! Крім Лео, красивим ударом з дистанції міг забити Луїс Суарес, однак м’яч пройшов поруч зі штангою. Зрештою, тиск Барси оформилося у другий гол: Мессі виконав подачу зі штрафного, відскік з неї підхопив Суарес, після чого пішов потужний постріл у дотик – 0:2!

Хетафе прокинувся і міг забити на 42-й хвилині, коли м’яч рикошетом від Артура влетів у штангу Барселони. Після цього господарі провели ще один момент – це Анхель з меж штрафного пробив вище. Барса натяків не зрозуміла і пропустила під завісу тайму: Анхель прийняв передачу з глибини на правий край штрафного і скинув її на Хайме Мату, а той з кількох метрів розстріляв ворота – 1:2!

Перша половина другого тайму несподівано пройшла при фантастичному тиску Хетафе. Вже на 49-й хвилині Анхель вискочив під гострим кутом на голкіпера і пробив поруч зі штангою, а на 59-й Мате-не вистачило кількох сантиметрів до замикання на ній же. Через хвилину в гру вступив Тер Штеген, парируючи потужний удар Кабреры головою, але на 67-й після виходу Мати один на один безсилим був і він – Хайме з меж штрафного не влучив у порожні ворота! У Барси за цей час був лише один посередній постріл Мессі і невдалий штрафного з 20-ти метрів.

В останні 15 хвилин ініціатива поступово почала повертатися до Барселони. На 75-й Мессі міг закрити гру, отримавши передачу від Дембеле і вирвавшись один на один з Сориа – голкіпер Хетафе витягнув його удар низом! На 83-й Лео шикарно пробив з лінії півкола перед штрафним, але і тут голкіпер врятував мадридський колектив. Каталонський геній не зміг забити зі стандарту – метрів з 30-ти він запустив м’яч занадто високо. Хетафе вже не мав сил дотиснути каталонців, тож фінальний свисток зафіксував непросту перемогу гостей.

Таким чином, Барселона набрала 40 очок і відірвалася від другого місця вже на п’ять залікових балів. Хетафе з пунктами 25 залишився на сьомій сходинці в турнірній таблиці.