5 найбільш відомих надзвичайних подій під час спортивних трансляцій

Вчорашній пожежа в «Останкіно», який залишив матч «Нордшелланд» – «Зеніт» на півгодини без коментарів.

629256Sovsport згадує які ще фактори впливали на проведення трансляцій.

ОБЛОГА «Останкіно» І ШТУРМ ПОСОЛЬСТВА

У вересні-жовтні 1993 Росія переживала черговий гостра політична криза. 3 жовтня Перший канал показував зустріч чемпіонату Росії між «Ротором» і «Спартаком». Раптово трансляція перервалася. З’явився потім на екрані диктор «Останкіно» Лев Вікторів оголосив, що це сталося через загрозу захоплення телецентру прихильниками Верховної Ради Росії. «Ротор», до речі, ту зустріч виграв 1:0.

Схожа ситуація сталася у Великобританії. У 1980 році глядачі телеканалу BBC насолоджувалися фінальним матчем чемпіонату світу зі снукеру. Втім, развяку партії між Клиффом Торбурн і Алексом Хіггінсом ніхто побачити не вдалося. Трансляція була перервана для екстреного репортажу про штурм парашутно-десантними частинами особливого призначення Великобританії Іранського посольства в Лондоні. Які була захоплено арабськими сепаратистами.

ПОГОНЯ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ

Орієнтал Джей Сімпсон – особистість дуже неординарна. Відомий гравець в американський футбол і актор в червні 1994 році був звинувачений у вбивстві своєї дружини і її коханця. Добровільно здаватися Сімпсон не захотів і спробував потайки виїхати з міста. Поліція відразу оголосила його в розшук і врубав пряму трансляцію погоні, перервавши п’ятий матч фінальної серії НБА між «Х’юстоном» і «Нікс».

ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА

Подібного роду проблем під час спортивних змагань було хоч завались. Ми виділимо одну з найбільш яскравих для нашої країни.

12 жовтня 2002, відбірковий матч чемпіонату Європи проти Грузії в Тбілісі. На 43-й хвилині за рахунку 0:0 на стадіоні «Локомотив» раптово повністю відключається світло. Трибуна запалали вогнями саморобних факелів. Через кілька хвилин прожектори знову запрацювали, і перший тайм був абияк дограний. Однак у перерві світло знову згасло. На цей раз остаточно. Почалися стихійні заворушення. Серед можливих причин відмови трансформатора і резервного генератора стадіону згадувалася навіть диверсія.

Переигровка зустрічі відбулася навесні наступного року. Росіяни поступилися своїм сусідам з рахунком 0:1.

ПОКАЗ ФІЛЬМУ ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Фінальний матч Національної футбольної ліги (або попросту Супербоул) – грандіозна подія для США. І рейтинги його трансляцій завжди надзвичайно високі.

У 2009 році телеглядачі було злегка шоковані, коли за кілька хвилин до кінця зустріч перервалася не реклама, а порнографічним роликом. Втім, масового перегляду відео з категорії 18 + не сталося. Інцидент мав локальні масштаби, і «постраждали» лише деякі жителі містечка Тусон, що в Арізоні.

Грози і зливи

Через примхи негоди потерпають навіть такі великі змагання як чемпіонат Європи з футболу. У 2008 році трансляція чвертьфіналу Німеччина – Туреччина багаторазово переривалася через грозу, бурхливої ​​в околицях Відня. Мовники у всьому світі намагалися згладити ситуацію будь-якими методами. Так, французький телеканал TF1 демонстрував архівні фотографії з минулих матчів. Телеканал BBC перемкнув звук на власну радіостанцію, завдяки чому телеглядачі змогли залишатися в курсі подій, що відбуваються на полі. Перший канал крутив рекламу. Пропущені моменти в підсумку були показані по закінченні матчу.

Через чотири роки сльота небесні завадили матчу Франція – Україна. Команди встигли зіграти 5 хвилин, після чого через стіни дощу судді довелося відвести суперників у роздягальні. Трансляція при цьому не переривалася. Пізніше матч був відновлений.