Барса переграла ПСЖ

Каталонці у вирішальному матчі групи першими пропустили від чемпіона Франції, але зуміли домогтися вольової перемоги.

“Барселона” (Барселона) – “ПСЖ” (Париж) – 3:1 (2:1)

Після перемоги “ПСЖ” над “Барселоною” на “Парк де Пренс” у другому турі стало ясно, що боротьба за перше місце в групі збережеться до останнього ігрового дня в квартеті, коли всіх любителів футболу повинно було чекати головне блюдо у вигляді повторного поєдинку команд на “Камп Ноу”. Таким чином, зустріч в столиці Каталонії заздалегідь була віднесена до найбільш цікавим у шостому турі, а колективам Луїса Енріке і Лорана Блана належало виправдати очікування футбольної громадськості.

У Парижі чемпіон Франції продемонстрував, що він готовий на своєму полі грати з позиції сили проти великого клубу, але для того, щоб підтвердити свої амбіції, “ПСЖ” належало гідно зіграти в Барселоні. У минулому сезоні підопічні Блана здригнулися в матчі-відповіді з “Челсі” на стадії чвертьфіналу, після чого всі констатували, що парижани поки не готові претендувати на перемогу в турнірі. У поточному розіграші “ПСЖ” має намір продемонструвати, що він став сильнішим і готовий ставити перед собою найвищі завдання, а для цього потрібні великі перемоги.

“Барселоні”, незважаючи на свій статус, також не вистачає успішних статусних ігор. По суті, крім перемог в іграх з “Севільєю” так “Валенсією”, Луїсу Енріке не чим було похвалитися, що надавало матчу проти “ПСЖ” не так турнірне, скільки психологічне значення. Реванш в грі з парижанами міг послужити тим імпульсом, який настільки необхідний команді, що переживає деякий перехідний етап.
Луїс Енріке в черговий раз видозмінив склад, але на цей раз не просто провів ротацію, а серйозно здивував. В основі каталонців не було жодного номінально правого захисника, зате були в наявності відразу чотири нападники. У настільки атакуючому складі “Барселона” зі стартовим свистком взяла м’яч під свій контроль і незабаром заробила перспективний штрафний, але Мессі пробив і над стінкою, і над поперечиною воріт Сірігу. “ПСЖ” відповів парочкою вилазок через фланги, але довести їх хоча б до удару по воротах гості не змогли.
Поки “Барселона” намагалася розібратися в заплутаних побудовах Луїса Енріке в атаці, “ПСЖ” провів банальну атаку в кілька пасів, яку перетворив на гольову. Матюїді в штрафний здорово скинув м’яч на Ібрагімовіча, а Златан хльостко пробив у протихід тер Штегену – 0: 1! Вболівальники на “Камп Ноу” задумалися, але їхні улюбленці швидко відігралися. Маскерано виконав класну довгу передачу на ходу Суаресу, Луїс скинув м’яч на дальню штангу, куди набіг Мессі – 1:1!

Відігравшись, “Барселона” продовжила комбінувати на підступах до володінь “ПСЖ”, але на тлі парочки підходів господарів набагато небезпечніше були випади гостей. Матюїді на лівому фланзі отримав м’яч, трохи пройшов і прострілив у центр, де Лукас Моура відірвався від захисника, але не влучив у ворота! Точніше був Кавані, коли йому з правого флангу м’яч доставив Ібрагімович, Едінсон з ходу пробив – тер Штеген зіграв надійно.

Після закінчення півгодини гри “ПСЖ” дозволив собі пограти в контроль на половині поля суперника, що трохи збентежило “Барселону”, якою деякий час довелося провести без м’яча. З позиційних атак щось створити парижанам не вдалося, і вони оперативно повернулися до звичної грі на контратаках. Тим часом господарі зуміли непогано розіграти м’яч у масованій атаці, Суарес завдав сильний удар, але Сірігу зреагував і парирував!

“Барселона” почала додавати ближче до кінцівці тайму і це принесло свої плоди. Неймар отримав м’яч, просунувся до воріт і, не зустрівши належного опору з боку захисників, завдав красивий удар в дальній кут – 2: 1! Каталонці на куражі активно провели останні хвилини тайму, але розвинути успіх ще до перерви не змогли. Початок другої половини вийшло двосічним. Класну атаку підопічних Луїса Енріке зіпсував Педро, який виконав безглуздий навіс, на що “ПСЖ” відповів проходом Лукаса Моур в штрафний, який закінчився двома ударами: намагалися відправити м’яч у сітку Кавані і Матюїді, але обидва рази удари самовіддано блокував Бартра.
Ще один момент команда Лорана Блана збагнула після закінчення години гри в контратаці, але колишній гравець “Барселони” Максвелл з відмінній позиції у штрафному не зміг нормально пробити по м’ячу. Каталонці в цей період часу, як здалося, вичікували, коли суперник розкриється і надасть вільні зони. Виходило у господарів не без ризику, оскільки “ПСЖ” бажав відігратися і все частіше намагався йти вперед, в тому числі і позиційно.

Перед заключним відрізком Лоран Блан і Луїс Енріке взялися за заміни. Наставник “ПСЖ” намагався додати креативу та атакуючої потужності, рульовий “Барселони” – освіжити середню лінію. У підсумку, на 77 хвилині один з з’явилися з лавки футболістів взяв участь у гольовий атаці. Це Хаві точним пасом знайшов Неймара на лівому краю, удар Джуніора потягнув Сірігу, проте першим на добивання встиг Луїс Суарес – 3:1

“ПСЖ” не здався і продовжив спроби зачепитися за матч, але і “Барселона” не зупинилася. Каталонці регулярно тікали вперед, а один з тлумачних випадів три в два зіпсував Ракітіч, який не прочитав ситуацію, коли йому потрібно було пропустити м’яч на партнера. Був шанс у Мессі, але Лео не потрапив в кут, а Ібрагімович під завісу зі штрафного пробив вище цілі. Як підсумок, 3: 1 за каталонцями.
“Барселона” взяла реванш за поразку в Парижі і вийшла з групи з першого місця.