“Зоряний” час “Карпат”

У рамках 23-го туру чемпіонату України з футболу львівські “Карпати” вдома несподівано переконливо обіграли луганську “Зорю”. Упродовж гри домінування господарів було очевидним: вони тричі забили й втримали власні ворота “на замку”. Як виявилося, безпорадність луганчан – через хвороби низки гравців основного складу.

“Із різних причин у нас не було півкоманди: Храмцов, Луценко, Салхі, Дуніч, Коробченко, Бурдулі, Пуліз…, – каже головний тренер “Зорі” Анатолій Волобуєв. – Могли ще більше пропустити, могли й забити. Я знав, що сьогодні буде складно. У нас грали нові люди – Нвоха, Гаврюшов, Антонов, – важко було розраховувати на позитивний результат”.

Дебют гри був приголомшливим. Ще не всі вболівальники встигли зайняти свої місця, як Максим Фещук відкрив рахунок – на четвертій хвилині нападник замкнув флангову передачу Сергія Пшеничних. Збавляти оберти й грати на утримання рахунку “карпатівці” не мали наміру. Тим паче, що суперник, деморалізований швидким голом і наполегливістю галичан, не міг запропонувати у відповідь конструктивні атаки. Через чотири хвилини Фещуку асистував уже Денис Кожанов – 2:0. “Скажу щиро: була установка не програти стартові хвилини матчу. Бо ми програли дебют і в Донецьку проти “Металурга”, і в Охтирці. Нам удалося не програти сьогодні початок поєдинку. А те, що ми забили в дебюті, – наслідок концентрації гравців”, – прокоментував дебют гри наставник “Карпат” Валерій Яремченко.

А на 25-й хвилині Василь Кобін точним пасом на ударну позицію вивів Павела Кірильчика. Попри гострий кут, білорус не схибив – 3:0. У першому таймі “карпатівці” продовжували продукувати небезпечні моменти. Чимало подиву викликав у вболівальників Самсон Годвін, який спробував спростувати тезу про власну “безударність”. Але до взяття воріт справу не довів, зрештою, особливої небезпеки його “постріли” не становили. Після перерви гра була не такою видовищною, як до цього. Голів глядачі більше не побачили. А наприкінці протистояння гнів трибун накликав на себе колишній “карпатівець” Євген Шмаков, який небезпечно зіграв проти Кополовця. Шмаков отримав за це другу жовту картку і під свист трибун залишив поле. Анатолій Волобуєв після зустрічі засудив учинок свого підопічного. “Так грати не можна. Він же так міг зламати людину. За таке потрібно штрафувати”, – сказав на після матчевій прес-конференції наставник “Зорі”. “Після вдалого першого тайму вже не було хвилювань за результат, – прокоментував гру головний тренер “Карпат” Валерій Яремченко. – Команда діяла колективно, створила багато моментів. Молодим гравцям бракує досвіду, бо за рахунку 3:0 можна було діяти більш сконцентровано й ефективно. Грати потрібно весь матч, незалежно від результату. А “Зорю” можна зрозуміти – в них змінився тренер, а це суттєво впливає на гравців”.