“Львів” – “Чорноморець” 0:2. Три стовідсоткових нагоди забити. І що з того?

Після цього туру безвиграшна серія ФК «Львів» налічує 8 матчів, програшна – 4 матчі, а забити підопічні Степана Юрчишина не можуть впродовж 324-х хвилин. У поєдинку проти «Чорноморця», здавалося б, львів’яни мали змінити неприємну для себе статистику. Проте не вдалося.

«У нас була настанова перемогти, ми добряче дошкуляли захисту суперників, але вилучення в другому таймі Григорія Баранця кардинально вплинуло на гру. Грати в десятьох дуже складно і в двох епізодах команда не втримала своїх воріт сухими», – розповів журналістам своє враження від гри футболіст ФК «Львів» Андрій Даньків.

Розпочали львів’яни і справді добре, навіть дуже добре. З перших хвилин вони спробували нав’язати «Чорноморцеві» свій стиль гри і на 8-й хвилині мали реальну нагоду забити, але Полтавець, після шикарної передачі Романюка з центру поля, не зміг обробити шкіряного, що й дозволило Ширяєву без проблем ліквідувати загрозу. Відповідь одеситів була миттєвою. Білецький віддав на Косиріна, але той з вигідної позиції пробив вище воріт Марущака. Галичани теж не пасли задніх: Борис Баранець на швидкості накрутив чотирьох захисників, віддав на Полтавця, а Роман з шести метрів примудрився влучити в голкіпера.

Середина першої половини зустрічі була дуже цікавою. Моменти виникали і біля обох воріт, але захист був на висоті. Міг відкрити рахунок Де Ла Аса, але його удару з-за меж карного майданчика трішки забракло влучності. Триходівка Г. Баранець – Даньків – Полтавець повинна була закінчитись голом останнього, однак львівський нападник і тут «відзначився», втративши чудову нагоду відкрити рахунок.

У другому таймі гра продовжувалась у тому ж руслі. Обидві команди намагалися забити, але м’яч вперто відмовлявся залітати в сітку воріт. Якщо зі складу «Львова» важко виокремити якусь групу гравців, що найбільше старалась, то в одеситів найпомітнішими були троє: Карицька, Косирін і Де Ла Аза – саме вони завдали львівському захисту найбільше проблем.

Невідомо як розгорталися б події в матчі, якби львів’яни не заробили вилучення. На 64-й хвилині відбулася подія, яка й переломила хід гри. Капітан «Чорноморця» Ніжегородов в боротьбі зачепив Г. Баранця, арбітр в цьому моменті порушення правил не вгледів, за що й отримав від півзахисника «Львова» «на горіхи». Судді така поведінка футболіста не сподобалася і він показав Григорієві «гірчичник», а оскільки для Баранця це було друге попередження – гра для нього була завершена.

Відсутність лідера містян одразу впала в очі. ФК «Львів» у надії бодай зберегти нульовий рахунок відійшов у захист. Але «Чорноморець» не з тих команд, що не використовують таких подарунків долі. Косирін на лівому фланзі атаки накрутив Романюка, прострілив у штафний майданчик, де найспритнішим виявився Васкез – 0:1. На досягнутому підопічні Віталія Шевченка не зупинились: Жданов недбало зіграв у захисті, м’яч потрапив до Де Ла Ази, той, змістившись вліво, віддав на Карицька і білорус збільшив перевагу гостей до двох м’ячів.

В такий спосіб усе в цьому матчі було вирішено і вболівальники, які впродовж всієї гри палко підтримували своїх улюбленців, ринули до виходу, а ті, що залишилися – мовчки додивлялись гру. Могли одесити довести рахунок і до розгромного, однак Косирін після передачі Мельника, який замінив Васкеза, влучив у Маращука.

Втім, незважаючи на поразку, ФК «Львів» продемонстрував змістовний футбол і якби не те вилучення Г. Баранця, то не знати чи зуміли б одесити здобути перемогу. «Чорноморець» після нищівної поразки від «Динамо» зумів взяти реванш, і завдяки цьому ще як мінімум тур перебуватиме у верхній частині турнірної таблиці, а ФК «Львів» й надалі залишається в небезпечній зоні.

Віталій Шевченко, головний тренер «Чорноморця»:

– Над нами висів тягар резельтату, бо програли дві попередніх гри. В першому таймі трішки боялись грати в пас, та після забитого м’яча гра пішла. Думаю, моментів у нас було більше і в першому, і в другому таймах. Тому, вважаю, перемогли заслужено.

Через погане самопочуття головний тренер ФК «Львів» Степан Юрчишин на післяматчеву прес-конференцію з’явитися не зміг, тому на запитання журналістів відповідав старший тренер команди Михайло Калита:

– В першому таймі в нас були нагоди забити, та нам не вдалось цього зробити.Суттєво на гру вплинуло вилучення Григорія Баранця. Дві дитячих помилки в захисті – і два голи в наших воротах.

– Як Ви оціните дії Полтавця?

– Потавець сьогодні мав три гольвих моменти, але не реалізував їх. Він нещодавно прийшов у команду і йому ще треба трішки часу на акліматизацію. Хлопець старається і якщо так буде й надалі, то голи обов’язково будуть.

"Львів" – "Чорноморець" 0:2

Голи: Васкес 73, Коритько 78

"Львів": Марущак, Гальчук, Романюк, Даньків, Федорчук (Шевелюхін 65), Г.Баранець, Худзік (Панас 70), Б.Баранець, Полтавець (Гордієнко 75), Кіцута, Жданов

"Чорноморець": Ширяєв, Ніжегородов, Шандрук, Белецький, Коритько, Гілазєв, Косирін, Де Ла Аса, Васкес (Мельник 89), Гришко, Мжаванадзе

Попередження: Г. Баранець 32, 64, Гальчук 82 – Білецький 17, Ніжегородов 85

Вилучення: Г. Баранець 64